Karadeniz Pet

Protein Tozu

atillatanisik

Yeni Üye
Merhaba,
Bir çok kişiden muhabbet kuşları için haşlanmış yumurta akı ve irmik karıştırılıp verildiğini duydum. Bunun amacı nedir? Kızıştırmak mı? Sağlıklı ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek mi?
Bir de aklıma protein tozları geldi, fitness, vücut geliştirme ile ilgilenenler bilir, bilmeyenler için kısaca özü peynir altı suyu tozudur ve yüksek protein içerir. Bundan belli zamanlarda kuşumuza versek ne olur? Aynı görevi görür mü? Verdim demiyorum yanlış anlaşılmasın sadece aklıma geldi.
teşekkürler,

kesinlikle verilmemesi gereken bişeydir kuşlar süt ürünlerini sindiremezler

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Peki bu ne işe yarar sağlıklı olması mı? Amaç nedir?

Yumurta mamasının amacı, kuşun protein ihtiyacını karşılamasıdır. Biliyorsunuzki bu kuşlar doğada börtü böcek ağaç kurdu gibi şeyler yer ve protein ihtiyaçlarını karşılarlar. Aynı zamanda doğada tohumlar ve çeşitli otlar yeşillikler de yerler.

Ama protein tozu tabiki verilmez kuşlara. İnsanlarda bile zararlıyken kuşlarda daha fazla zararlıdır.

• Beğen
Tepkiler: Kca
kesinlikle verilmemesi gereken bişeydir kuşlar süt ürünlerini sindiremezler

Sütü sindiremez desek daha doğru olur. Sütte laktoz olduğu için. Ama süt ürünlerinde laktoz yoktur. Fermantasyon sırasında laktoz parçalanır. Mesela yoğurtta süt ürünü, ama yoğurt suyunu probiyotik olarak kullanıyoruz ;)

İkincisi protein tozuna süt ürünü demek kadar yanlış birşey olamaz herhalde :)

Sütü sindiremez desek daha doğru olur. Sütte laktoz olduğu için. Ama süt ürünlerinde laktoz yoktur. Fermantasyon sırasında laktoz parçalanır. Mesela yoğurtta süt ürünü, ama yoğurt suyunu probiyotik olarak kullanıyoruz ;)

aslında bende aynı şeyi söylemeye çalışmıştım ama siz daha doğrusunu söylemişsiniz[emoji3]

LG-H525 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Buradan yola çıkarsak, Protein tozu peynir altı suyu tozudur, ve insanlar için zararsız olduğuna inanıyorum, içinde laktoz yoktur, o halde miktarı doğru ayarlanarak verilebilir,

tabii bunu denemeyeceğim o ayrı :)

Buradan yola çıkarsak, Protein tozu peynir altı suyu tozudur, ve insanlar için zararsız olduğuna inanıyorum, içinde laktoz yoktur, o halde miktarı doğru ayarlanarak verilebilir,

tabii bunu denemeyeceğim o ayrı :)

Bence içinde sadece peynir altı suyu yok. Muhtemelen başka katkılarda var.

Ama güzel bir protein kaynağı arıyorsanız size spirulinayı öneririm. Spirulina, içerdiği % 65 protein oranıyla en iyi bitkisel protein kaynağıdır. Beta karoten, vitamin B12, vitamin B kompleks, demir, esansiyel mineraller içerir.

Onun dışında yumurta maması da yeterli zaten. Doğal olmayan şeylere gerek yok ;)

• Beğen
soya fasulyesi veya mercimek verilebiliyor mu? bence protein içeren doğal ürünleri araştırın yedirebilir miyim diye o protein tozu bizim için bile zararlı siz her ne kadar zararlı olmadığını düşünseniz bile ben zararlı olduğunu düşünenlerdenim her şeyin doğalı daha iyidir. ayrıca protein tozlarının içeriğinde laktoz vardır laktoz olan bir şeyi kuşlara veremeyiz.

Geri