Karadeniz Pet

Rainbow fiyat aralığı nekadar oluyor ..

• Konbuyu başlatan burak1903
  • Başlangıç tarihi
B

burak1903

Guest
Erkek sarı - yeşil parçalı kuşuma rainbow eş almak itiyorum fiyat aralığı nekadar oluor ???

2-5 ay arası dişi sağlı bi rainbow levent abii dediği gibiyse vazgeçtim .)) 30-50 arası bi fiyat vardı aklımda harcıyabilceğim dağa vitamini cartı curtu :)

ben bu fiyat farkında ki abartıları anlamıyorum. olmasında demiyorum tabiki ama bir kuş lutino oldu diye yada albino,rainbow oldu diye neden 50 tl üstü fiyat alıyor çekoslavak olur anlarım tepeli jumbo ingiliz olur anlarım fiyat farkını. neyseki adana da pek yok bu lutinoyu albinoyu yavru olarak 25-30 tl ye alıyoruz çekoslavakların kralını 50 tl den alıyoruz kırık olanlar 25-35 tl yerli yavrular 15-20 tl ben foruma takılayım üreticilerle tanışayım uygun fiyat alırız paramız onlara nasip olsun dedim. acil satılık olanlar dışında belli kişiler uygun fiyat veriyor yoksa pahalı fiyatlar. sırf kuş değil kafesler yemler yuvalıklar birde kargo parası var gidip pet shoptan alsak daha uyguna geliyor.Ancak kendi şehrinde satıcılarla buluşmak için uygun oluyor forum o da fiyatta anlaşabilirsen. adana da 20 tane pet shop var bir kaç taneside türkiye çapında firmalar istesen de istemesen de pet shop a gidiyorsun. konuya kaynak yaptığım için özür dilerim tutamadım kendimi valla bu söylediklerimi de bir düşünün saygılar.

eşi yeşil bende dişi rainbow var eşiyle 100 tl ye satıyorum ankaradaysanız yardımcı olabilirim

zaten türkiyede 200,300 liralık rainbow bulunmaz yurt dışında 500 euroya satan var.Ülkemiz imkanları bakımından en fazla 150 ye çıkar o da jumbo falan değil anlayacağın çok fazla paraya ülkemizde alamassın zaten..

Rainbow sınıfı çeşitli dallara ayrılmış durumda her kuşun rengine ve boyutuna göre farklı fiyatları var kalite tesadüf olmuyor malum üretici o kuşu üretebilmek için çok para ve emek harcıyor yerli kuşlar ucuz çünkü üretimi basit ve beklenti yok rainbow kuş üretmek o kadar basit değil ve de çok sık karşılaştığımız kuşlar değil çünkü her rainbow kuşun yavrusu rainbow olmuyor birçok kombinasyon sonucu doğru kan yakalanıyor bu sebeple fiyat aralıkları geniştir.

ben bu fiyat farkında ki abartıları anlamıyorum. olmasında demiyorum tabiki ama bir kuş lutino oldu diye yada albino,rainbow oldu diye neden 50 tl üstü fiyat alıyor çekoslavak olur anlarım tepeli jumbo ingiliz olur anlarım fiyat farkını. neyseki adana da pek yok bu lutinoyu albinoyu yavru olarak 25-30 tl ye alıyoruz çekoslavakların kralını 50 tl den alıyoruz kırık olanlar 25-35 tl yerli yavrular 15-20 tl ben foruma takılayım üreticilerle tanışayım uygun fiyat alırız paramız onlara nasip olsun dedim. acil satılık olanlar dışında belli kişiler uygun fiyat veriyor yoksa pahalı fiyatlar. sırf kuş değil kafesler yemler yuvalıklar birde kargo parası var gidip pet shoptan alsak daha uyguna geliyor.Ancak kendi şehrinde satıcılarla buluşmak için uygun oluyor forum o da fiyatta anlaşabilirsen. adana da 20 tane pet shop var bir kaç taneside türkiye çapında firmalar istesen de istemesen de pet shop a gidiyorsun. konuya kaynak yaptığım için özür dilerim
tutamadım kendimi valla bu söylediklerimi de bir düşünün saygılar.

Albino ve rainbow ayrılır bu saydıklarınızdan.Şimdi rasgele albino vermesi var.Birde kan taşıyıcı olması var.Sağlam bir kan hattı oluşturmak için min. bir kaç yılınızı veriyorsunuz e haliyle hazır almak isteyeninde buna oranla Karşılığını vermesi lazım.
Bizim ülkemiz çok garip.Bir kuş ırkını soruyor ne kadar diye direk fiyat bekliyor.İki kardeşin arasında bile fiyat farkı olur.Bu da çok doğaldır.Rainbow ise istenen mutasyonlar var birde biraz geride kalanlar var.Gözde olan mutasyon ve ırkların popülerliği işin zorluğundan gelmektedir.Aylarınızı yıllarınızı veriyorsunuz bunun karşılığında yetiştiricisine kalmış maddiyat durumu.Yerli boy kuşlarda rainbow hariç diğerlerinin pek önemi yok zaten.Onlardaki fiyat aralığı boş bir çabadır bence.25 liraya rainbow değil olsa olsa sarı yüzlü spangleyi alır gelir evine rainbow diye.
Valla ata sözlerinden yararlanmak lazım ucuz etin yağnisi yavan olur derler.

emre bey bu söyledikleriniz de garanti mevcut mu acaba verdiğiniz herhangi bir rainbow çiftten 5 yumurtanında 5 i rainbow çıkıyorsa dediklerinizde hakılısınız katılıyorum. buda bir nevi safkanlık demektir.işin bir süreci var diyorsunuz aylar süren bir uğraşdan bahsediyorsunuz yazımda da belirttiğim gibi emeğin karşılığı olmasın demiyorum. 70 tl den başlayan rainbow olmasın diyorum bir kuş albino diye 50 tl ye satılmasın diyorum makul bir fiyatta anlaşılabilir bence. 50 tl olmazda 35 olur. ayrıca herhangi bir kuş malzeme yem ucuz diye kalitesiz anlamına gelmez diye düşünüyorum ben oldukça kaliteli markaları forumda veya birçok internet sitesinde yazan fiyatın çok aşağısına alıyorum bunun için de araştırma yapıyorum ve bunların kalitesiyle alakalı bir problem yaşamadım. sanırım sizde bir üretici olarak fiyatları aşağı çekmek istemiyorsunuz saygı duyarım. sonuçta her kuşun bir hikayesi bir serüveni var.

Ben işini doğru yapmaya çalışan üreticiyim.Ortalama 50 çift kuşa günde 4 saat ayırıyorum.Elimde Albino ve albino kan taşıyıcı kuşlar mevcut.Ben rainbow üretmiyorum elimde taşıyıcı kan var ama 7 yavruda 1 veriyor.O da istenen seviyede değil.Albino mevzusunda ise yüksek oranda albino alınıyor takımlarımdan.Hemde erkek sayısı kafa kafaya.Sadece şunu söyleyebilirim rainbow diye sarı yüzlü spangleleri elden ele gezdiriyorlar.Siteden yabancı üreticilerden sabrina kaiser olucaktı sanırım bu kadının kuşlarına bakarsanız rainbowa biraz daha bakış açınız değişir.Fiyat konusunda ise dediğim gibi tepeli yada show kuşlarından hariç diğer tüm alt varyetelerinin albino yada lutinosu elimde var ben normal fiyatlara veriyorum.Yüksek fiyat veren yerlerde olabilir saygı duyarım ama gerçeği yansıtmıyor.Yani ırk ıslahı amacı taşımayan yerli kuşun rengi ne olsa fayda etmez.Alıcı bilinçlenirse satıcı ona göre davranır.Öteki türlüsü adam zorla satmıyor ya yapacak bir şey yok der geçeriz.

söylediklerim kesinlikle şahısa yönelik değildir yanlış anlaşılma olmasın sizi yaptıklarınız ve düşüncelerinizden dolayı tebrik ederim.

Bende size teşekkür ederim zevkli bir dialog oldu.

Geri