Karadeniz Pet

Rainbow yavru kus alsam egitip konusturabilirmiyim

Kadir akcay

Yeni Üye
Arkadaslar rainbow almayi dusunuyorum ureticiden yavru ve erkek egitsek konusurmu ele falan alisirmi

Hic konusan bi rainbowa rast gelmedimde yerliler cekler falan varda

received_355899664898790.jpeg

Muhabbet kuşu eğitimi Yen’i yeme düşmüş erkek kuşlarda çok iyi sonuç verir
Yapman gereken ilk önce sana güven duymasını sağlamak bunun için ilk önce kuşu alınca 1 hafta koyduğun odaya alışmasını beklemek 8 gün elini kafesin içine sok ve elinin üstüne çıkmasını sağla kendisi çıkmıyorsa işaret parmağın ile karın bölgesine hafiften dokun 1-2 gün sonra alışmaya başlayacaktır.sonra avuç içine yem koy ve yem yemesini bekle bu aşamayıda başardın mı yolun %70 ini tamamladın demektir.bundan sonra kuşu parmağına çıkart ve dudaklarına yaklaştırıp net ve çok abartılı olmayacak şekilde söyletmek istediğin cümleyi özellikle sabah 8 ve akşam 7 saatlerinde 10 dk boyunca ortalama 3 gün tekrar edersen başarıya ulaşırsın ama şunu unutma söylediğin kelimeyi kuş söylemeden başka bir kelimeye geçme bir tavsiyen daha var cici kuş şampiyon canım gibi kelimelerden başla kuşlar ş ve C ile başlayan kelimeleri daha rahat söylüyor

Muhabbet kuşu eğitimi Yen’i yeme düşmüş erkek kuşlarda çok iyi sonuç verir
Yapman gereken ilk önce sana güven duymasını sağlamak bunun için ilk önce kuşu alınca 1 hafta koyduğun odaya alışmasını beklemek 8 gün elini kafesin içine sok ve elinin üstüne çıkmasını sağla kendisi çıkmıyorsa işaret parmağın ile karın bölgesine hafiften dokun 1-2 gün sonra alışmaya başlayacaktır.sonra avuç içine yem koy ve yem yemesini bekle bu aşamayıda başardın mı yolun %70 ini tamamladın demektir.bundan sonra kuşu parmağına çıkart ve dudaklarına yaklaştırıp net ve çok abartılı olmayacak şekilde söyletmek istediğin cümleyi özellikle sabah 8 ve akşam 7 saatlerinde 10 dk boyunca ortalama 3 gün tekrar edersen başarıya ulaşırsın ama şunu unutma söylediğin kelimeyi kuş söylemeden başka bir kelimeye geçme bir tavsiyen daha var cici kuş şampiyon canım gibi kelimelerden başla kuşlar ş ve C ile başlayan kelimeleri daha rahat söylüyor
Hocam 8 gün çok fazla. Taş çatlasın 2 gün.

SM-A500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Eğer güvenini ve sevgisini kazanırsan hepsi egitilebilir.Fark yoktur.Ancak sabır ilgi ve alaka isterler.Bunları saglayabildikten sonra istediğini yaptırabilirsin.Ama ben geldiği gün açmıştım kafesini ve hemen başlamıştım egitime.Tabi herkesin farklı yöntemleri var.Ama 8 gün de fazla bence.Kendine zarar vermesini engelledikten sonra hemende açsanız bir şey olacağını sanmıyorum.Yeni yavrular yüksek ucar ve yükseklere konarlar.Bunun için kafes dışı uzun bir tünek edinip onla alabilirsiniz oralardan.Ayrica el eğitiminde de yardımcı olur size o tünek.Elinize gelmediğinde önce tunege alıp biraz sakinleştikten sonra ordan elinize geçmesini sağlayabilirsiniz.Konuşma eğitimi için de her gün istediğiniz kelimeyi ne kadar cok2söylerseniz o kadar.İlla elinize gelmesi şart değil uzaktayken laf atın.Kafsindeykn laf atın.Yani her fırsatta konuşun kusunuz la

Rainbow kartal veya şahin değil :D . Elbette alışır her mubişin alıştığı gibi renkleri dışında bir farklılıkları yok. Kuşu alıp eve getirdiğinizde kesinlikle kafese koymayın. 3-4 saat eğer mümkünse, mümkün değilse 1-2 saat dışarıda sizinle olsun. Parmağınıza, omzunuza koyup konuşun yem verin elinizden yesin. Bunu 4-5 gün devam ettirin daha sağlıklı olması için 4-5 gün. 2-3 günde yeterli siz ne kadar ilgilenirseniz. 1 gün bile yetebilir burada önemli olan sizin kuşunuzla beraber kaliteli vakit geçirebilmeniz. Bu 4-5 gün içerisinde bu işlemi 2 veya 3 kez yapmanız yeterlidir. Kuşunuza probiyotik,vitamin ve mama takviyeside yapın. Mutlu hobiler :))

Rainbow kartal veya şahin değil :D . Elbette alışır her mubişin alıştığı gibi renkleri dışında bir farklılıkları yok. Kuşu alıp eve getirdiğinizde kesinlikle kafese koymayın. 3-4 saat eğer mümkünse, mümkün değilse 1-2 saat dışarıda sizinle olsun. Parmağınıza, omzunuza koyup konuşun yem verin elinizden yesin. Bunu 4-5 gün devam ettirin daha sağlıklı olması için 4-5 gün. 2-3 günde yeterli siz ne kadar ilgilenirseniz. 1 gün bile yetebilir burada önemli olan sizin kuşunuzla beraber kaliteli vakit geçirebilmeniz. Bu 4-5 gün içerisinde bu işlemi 2 veya 3 kez yapmanız yeterlidir. Kuşunuza probiyotik,vitamin ve mama takviyeside yapın. Mutlu hobiler :))
Tsk ederim hocam ben sundan merak ettim youtubede falan hic bole konusan rainbowa falan rasgelmedimde

Benim gördüğüm kadarıyla rainbow kuşlar biraz daha agresif ve yabani oluyor. Alışmaz konuşmaz diye bir şey yok ancak digerlerine oranla çok daha fazla çaba göstermeniz gerekebilir.

Geri