Karadeniz Pet

Rainbow yavru kus alsam egitip konusturabilirmiyim

Aradigim cvp buydu galiba tsk ederim

hocam muhabbet kuşları hakkında genel bir yanlış ifade var. bu kuşlar konuşmaz, taklit eder. neden taklit eder? normal doğal ortamındaki muhabbet kuşları doğadaki sesleri taklit ederek dişi kuşu çiftleşme için etkilemeye çalışırlar. aynı şekilde zamanla evcilleştirilerek bazı mutasyonlara uğratılan bizim bildiğimiz muhabbet kuşları da bu nedenle etraflarındaki sesleri taklit ederler. hatta birçok kişiden duymuşsunuzdur kuşum konuştuğunda sesi bana benziyor diye. bu da yine sahibinin sesini taklit ettiği içindir. kapı zilini, telefon melodilerini, ıslık gibi sesleri de böylece taklit ederler. erkek muhabbet kuşlarının ''konuşma'' olarak ifade edilen taklit yeteneği daha fazla gelişmiştir. kuşlar aleminde de dişiler peşinden koşturuyor yani :) bu nedenle ırkının bir önemi yok zaten içgüdüsel bir durum bu kuşun elinde değil. eğer erkek ve yavru bir muhabbet kuşunu küçükken alıp kendinize alıştırır ve onunla sürekli zaman geçirerek ilgilenirseniz mutlaka az da olsa taklit edecektir. özellikle yalnız beslenen erkek muh kuşlarınn sahiplerinin ellerine ya da eşyalara kur yaparken ve yem kusarken daha fazla konuşması da bu yüzdendir. bilgilerinize.

Arkadaşlar ben kendi deneyimlerimden dolayı bu programı arkadaşa önerdim.ben bu anlattığımı yaptım 1yaşına geldiğinde ort 10-15 kelime söyler olmuştu

Geri