Karadeniz Pet

Rainbow Muhabbet mi ?

B

beatlikedrum

Guest
Merhaba ;

Bugün aldığım muhabbet kuşum bana sanki Rainbow gibi geldi.

Arkadaşlar bu kuş Rainbowmudur ?

91gl4w.jpg

vxk8xi.jpg

Teşekkürler.:)

malesef değil. rainbowlarda kanat siyahları olmaz

Ama aynı Renk özelliğini gösteriyor kanatlar dışında peki bu kuşa ne diyebiliriz ?

Kanatlarında Siyah olan bir rainbow ?
http://i.ebayimg.com/00/s/MTAwMFgxMDAw/$(KGrHqF,!rUFHNiNeKfLBR3WGQOn,w~~48_35.JPG

bencede değil ama ben idda edemem çünkü rainbow hakkında çok bilgim yok

bu arada başlığı rainbow muhabbet mi yerine kuşumun ırkı rainbow mu diye yapsaydın daha düzgün olurdu

bencede değil ama ben idda edemem çünkü rainbow hakkında çok bilgim yok

bu arada başlığı rainbow muhabbet mi yerine kuşumun ırkı rainbow mu diye yapsaydın daha düzgün olurdu

Öneriniz için teşekkür ederim.
Rainbowlarda Çekinik gen ve Resisif gen olayı var. Bu kuşun anne babası mavi-beyaz yeşil-sarı olması gerekirken mavi-siyah , yeşil-sarı çiftleşmesi olmuş sanırım. Bu kuş bir erkek kanatlarındaki siyahlığı alabilmek için ne tür bir dişiyle çiftleştirmek gerekir daha tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Rainbow ırk değildir arkadaşlar ukalalık etmiş olmayayım söylemek istedim.

kanatlarda ki siyahı almak bahsettiğiniz kadar kolay olsa keşke ama bunun için önerilen çift faktör lutino ile eşlemeniz. yalnız söyle bir durum var ki rainbow anne babadan bile sadece 1 kuluçkada 1-2 rainbow yavru çıkıyor yani zor bir durum

merhabalar ben de bir sitede okudum rainbow almak istiyorsanız veyaa icinde rainbow geni tasıyan yavrular icin anne baba orjinal kus olacak bir tanesi sarı yesil bir taneside mavi beyaz olacak ve en az birinin parcalı olması gerek yine her kuluckada olmasa bile almanız mümkün bende gittim 200 liraya bir takım aldım 2 gün önce bakalım ne olacak

Arkadaşlar genelinde doğru cevaplar vermişler evet mahalesefki kuşunuz rainbow değil,
ancak rainbow çalışmasına başlamak için kullanılacak bir nimet bu biraz kafa yorulursa uygun eşlemelerle o damar yakalanabilir ve bunuda ancak hobi üretimciler başarır..Kuşunuz gerçekten güzel maşallah o kanı taşıyor zamanla dahada canlı renklere ulaşacaktır.....
Arkadaşlarında dediği gibi rainbow bir ırk değil mutasyondur tam bir rainbow olması için bazı noktaları esas alınıyor..

kanatlarda ki siyahı almak bahsettiğiniz kadar kolay olsa keşke ama bunun için önerilen çift faktör lutino ile eşlemeniz. yalnız söyle bir durum var ki rainbow anne babadan bile sadece 1 kuluçkada 1-2 rainbow yavru çıkıyor yani zor bir durum

Aklıma takıldı, peki benim bu çiftten rainbow alma ihtimalim var mı ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hayır rainbow yavru elde edemessiniz ancak bu arkadaşın paylaştığı resimdeki gibi bir yavru oda zor bir ihtimal kuşlarınızın geçmişini biliyormusunuz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:58 -->-> Daha önceki mesaj 17:58 --

Aklıma takıldı, peki benim bu çiftten rainbow alma ihtimalim var mı peki?

Hayır rainbow yavru elde edemessiniz ancak bu arkadaşın paylaştığı resimdeki gibi bir yavru oda zor bir ihtimal kuşlarınızın geçmişini biliyormusunuz

Aklıma takıldı, peki benim bu çiftten rainbow alma ihtimalim var mı peki?

Hocam bildiğim kadarıyla sadece tek bu çiftle yok ama araya farklı kan katarsanız var.

Rainbowlarda hiç bu konuda tecrübem yok o yüzden bu konuyu açtım fakat yıllarca ATFG RREA FULL RED lepistes besledim. Bunlarda çekinik ve resisif gen balıklarıydı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:00 -->-> Daha önceki mesaj 17:59 --

Arkadaşlar genelinde doğru cevaplar vermişler evet mahalesefki kuşunuz rainbow değil,
ancak rainbow çalışmasına başlamak için kullanılacak bir nimet bu biraz kafa yorulursa uygun eşlemelerle o damar yakalanabilir ve bunuda ancak hobi üretimciler başarır..Kuşunuz gerçekten güzel maşallah o kanı taşıyor zamanla dahada canlı renklere ulaşacaktır.....
Arkadaşlarında dediği gibi rainbow bir ırk değil mutasyondur tam bir rainbow olması için bazı noktaları esas alınıyor..

Hocam rainbow olması için esas alınan noktalar nelerdir

Cihan Bey dişinin geçmişini hiç bilmiyorum ama erkeğin babası sarı-yeşil parçalı, anne aynı renkti Mavi-siyah parçalı, surat beyazdı ama.

Herkes cevap vermiş madem benden de cevap vermemi istediniz malesef rainbow değil.

Geri