Karadeniz Pet

sadece yem yiyor

yemden başka birşey yememesi nasıl çözebilirim bunu 3. başlığım oldu ama 2 ay oldu pek alışamadı hala bakıyorum internete 2 ayda konuşmaya başlatıyorlar benimki daha elma yemiyor

yemleri kaldırıp onun tadına bakmasını sağlamalısınız .

Sende direk yüzleştirme korktuğuyla. Yavaş yavaş kademeli yaklaştıracaksın. Önce görüş alanına giren bir noktaya bırak. Merakını cezbetmesi için kuşun rahat hareket ettiği, güvendiği ortama yavaşça yerleştir veya bırak. Sonra kuşun ilgisini çekmesi için bekle. Sen zorlama. Buna alternatif mesela elmadan bir dilim ayır gerisini kuşun karşısında sen ye. Dikkatini çek. Sonra elma diliminin bir ucundan yavaşça ve onun boyundan aşağıda kuşa uzat. Ve ilgilenmesi için biraz zaman tanı.Meraklı canlılar ve tıpkı bebekler gibi tadarak öğreniyorlar. Sabırla isteklerine ulaşacağını düşünüyorum ama sabırla. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:16 -->-> Daha önceki mesaj 22:14 --

Aslında iki ayda kuşun huyuna suyuna aşina olup çözümünü kendin üretebilirdin.Tabi farklı bakış açıları her zaman yol açıcıdır,iyidir.

Sende direk yüzleştirme korktuğuyla. Yavaş yavaş kademeli yaklaştıracaksın. Önce görüş alanına giren bir noktaya bırak. Merakını cezbetmesi için kuşun rahat hareket ettiği, güvendiği ortama yavaşça yerleştir veya bırak. Sonra kuşun ilgisini çekmesi için bekle. Sen zorlama. Buna alternatif mesela elmadan bir dilim ayır gerisini kuşun karşısında sen ye. Dikkatini çek. Sonra elma diliminin bir ucundan yavaşça ve onun boyundan aşağıda kuşa uzat. Ve ilgilenmesi için biraz zaman tanı.Meraklı canlılar ve tıpkı bebekler gibi tadarak öğreniyorlar. Sabırla isteklerine ulaşacağını düşünüyorum ama sabırla. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:16 -->-> Daha önceki mesaj 22:14 --

Aslında iki ayda kuşun huyuna suyuna aşina olup çözümünü kendin üretebilirdin.Tabi farklı bakış açıları her zaman yol açıcıdır,iyidir.

kuşum korktuğunda ya perdeye yada avizeye uçar ordan indirince kafesin üstüne geri gider korktuğu an kaçar

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:27 -->-> Daha önceki mesaj 01:18 --

kuş bu

Uzaktan görünce de mi kaçıyor?

Uzaktan görünce de mi kaçıyor?

birkere biryere konduysa kendi isteğiyle ordan inmiyor uzaktan görünce kaçmıyor elimi sakince yaklaştırıp alabiliyorum biraz durup kafese gidiyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:49 -->-> Daha önceki mesaj 01:48 --

birde kuş kaç aylık :D merak ettim

Yaş tayini yapacak kadar bilgim yok maalesef. Kafa tüylerine,irisine ve ayaklarına bakarak tahminde bulunduklarını biliyorum sadece. Bulunduğu ortama alışması için onu tedirgin olmayacağı belli bir yere -mesela koltuğun başı- bırak kalsın orada ne yapıyorsa yapsın üstüne düşme. Zamanla alıştıkça ortamı benimsedikçe rahat hareket eder ama 2 ayda hiç mi alışamadı ilginç.

Zamanla alısir sen koy kafesine o merak edip zamanla tadına bakacaktir

Geri