Karadeniz Pet

Sahibinden.com daki ilanlar

• Konbuyu başlatan YASİN AY
  • Başlangıç tarihi
Y

YASİN AY

Guest
Arkadaşlar Sahibinden.comdaki ücretsiz kuş sahiplendirme ilanları gerçek mi yoksa değil mi sahiplenen varmı şüpheliyim bu konuda millet jumboyu glosteri felan ücretsiz sahiplendiriyor inanamıyorum bir de sizlerin düşüncelerini almak istedim

Okuşların hepsini biliyorum dostum elimden gelse gider alırım lakin o şahıslar oraya öyle yazıyor gidince para istiyor pazılarıda artık bakamadıkları için onlara iyi bakacak kişiler arıyorlar...

internet üzerinden kuş satışı yasak olduğu için sahiplendirme adı altında satış yapılıyor. çoğunda zaten site kuralllarını bilmeyen aramasın veya yazmasın diye belirtiler.

o sitenin kuralları gereği parayla satamıyorsun ücretsiz ilan olarak açyorsun fakat arayınca para istiyorlar.kimse kimseye bedava kuş vermez boşuna aramayın

sağolun bilgilendirme için bazıları tamamen ücretsiz felan yazıyorda

peki bende birşey sorucam benim akvaryum balığı ve cüce vatozlarım var onları sahibinden sitesine koysam ücretli ilan olarak herhangi bir ceza alırmıyım satışı yasak diye yoksa sadece kuşlar içinmi geçerli yasak.

Balıklar için o yasak geçerli değil. sadece evcil hayvanlar ve kafes hayvanları için geçerli, mesela güvercin ilanını paralı verebiliyorsunuz ama muhabbet kuşunu veremiyorsunuz

Arkadaşar bu konuda boşu boşuna çenenizi yormaya gerek yok akıl var mantık var adam jumbo vs kuşunu hiç ücretsiz verirmi? siz olsanız verirmisiniz.Zaten şimdi sahibinden.com a ilan açanlar altta beliriyor site kurallarını bilenler mesaj atsın diye..........

Her ne olursa olsun bu insanları bir nevi dolandırmaktır. İnternet üzerinden satış yasak ise bunu sahiplendirilme olarak göstermeyeceksin. Bir çok kişi bilmiyor ve arıyor.. Bu tür durumlarda sahibinden.com'a şikayet olarak bildirebilirsiniz. Telefonda görüştüm ve kuşu sattığını belirtti, gerekli işlemi yapın lütfen anlamında bir mail gönderebilirsiniz.

Geri