Karadeniz Pet

Salıncak sorunu

İsmail GÜLPINAR

Meraklı Üye
Arkadaşlar 2 aylık erkek muhabbet kuşum un kefesinde bir salıncagı var kafesinden çıkarmaya calisinca geri atlıyor 10 kere denemeyle zor çıkarıyorum ve kafesini görünce geri uçuyor kafese ve kafeste salıncagı zilleri ve kafesle oynuyor acaba salıncagı çıkarmalımıyım salıncagı ile oynamak istiyor dısarı bile cikmıyor acaba salıncagını belirli bir süre veya temelli çıkarsam bana kusermi yada baska anormal bi tavır sergilermi lütfen yardımınızı bekliyorum.

Size alismasini istiyorsaniz oyuncaklari cikarin derim akli oyuncaklardayken sizi takmaz

Sanırım yeni almışsınız. Parmağınıza geldiğinde yavaş yavaş hareket edin önce biraz götürün kapısına doğru sonra durun sonra tekrar biraz daha götürün. Büyük ihtimal hala size güvenmiyor 1 kere çıkarıp bir sorun yaşamazsa kuş sonra hemen çıkmaya başlar. En azından ben böyle bir deneyim sahibiyim.

yok alali 20 gün oldu kendine alıştırdım eline ve omzuna çıkıyor oynuyor elinde yen yiyor ama böyle bir sorun var lütfen yardım edin.

Bence oyuncakları çıkarmayın o dışarı çıktığında onu ödüllendirecek bi yem verin mesela çekirdek gibi.yalnız o yem kafesinde bulunmasın özel gibi ödül gibi olsun sadece istediğinizi yapınca verin.oyuncaksız sıkılabilir üzülebilir.oyuncak olarak dışarı çıktığında önüne küçük bir top veya ayıcık vs verebilirsiniz ya da kablo, kabloyu çok seviyolar niye bilmem.dışarınında güzel olduğunu gösterecek şeyler yapın kısacası.umarım işe yarar

salıncagı çıkardım biraz ciyakladı acaba akisini yoksa ilgilenir oynatırsam strese fln girmez demi. lütfen bir cevap terin bekliyorum. lütfennnn.

Küsebilir ya da kızabilir keşke çıkarmasaydınız salıncağı çünkü sizi sevmesini sağlayın onu ödüllendirip şımartın üzülür şimdi böyle

Kardesim benim kusda ayni sekilde idi disari cikardim salatalik fkn verdim gunde 30dk falan seviyorum artik sorun yok

Biraz ciyaklayınca geri taktım sustu :D kerata iyi hos ama kafesin icinde ıssırıyo kafesin dışında çok az ısırır omzuma çıkar parmağıma atlar elimden yen yer eşşegiyle oynar ama bide ıssırmasa neyse bu sorunda aşacağız inşallah :) arkadaşlar ne gibi oduller verebilirim ? ve nasıl verebilirim.

Marul maydonoz ver gitsin:) ama cok verme iyi yika

Kac gunde bir verebilirim marul maydonozu ve bir dal seklindemi yoksa rendeleyipmi verim bide kıvırcık versem olurmu şu marulun ince olanı.

Kac gunde bir verebilirim marul maydonozu ve bir dal seklindemi yoksa rendeleyipmi verim bide kıvırcık versem olurmu şu marulun ince olanı.

Kivircik marulu tam anlamadim 3 4 yaprak maydonoz yeter gunde 1 pek tavsiye etmiyorlar 2 gunde 1 ideal bence

Arkadaşlar 2 aylık erkek muhabbet kuşum un kefesinde bir salıncagı var kafesinden çıkarmaya calisinca geri atlıyor 10 kere denemeyle zor çıkarıyorum ve kafesini görünce geri uçuyor kafese ve kafeste salıncagı zilleri ve kafesle oynuyor acaba salıncagı çıkarmalımıyım salıncagı ile oynamak istiyor dısarı bile cikmıyor acaba salıncagını belirli bir süre veya temelli çıkarsam bana kusermi yada baska anormal bi tavır sergilermi lütfen yardımınızı bekliyorum.

Kardes salincakla alakali sana foto atiyim benim yaptigim gibi yap konu actim aynayi onermiyorlar arakasini cevir aynanin

Aynayi ters cevirmen tavsiyemdir bendede 2 3 aylik var ters duruyor aynalar artik
qdz1.jpg

5mrq.jpg

Ayna yok salıngacta zil ve boncuk var ters D şekinde salıngac.

Geri