petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Salma 4 çift ?

Konusu 'Kendin Yap Sistemler ( DIY )' forumundadır ve Muhammed Hamza Acar tarafından 13 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar abiler , box kafes mi , tel katlı kafes mi , diye düşünürken şöyle birşey denedim (genişlik 80, derinlik 45, yükseklik 55)

1. Bu kafeste 4. Çift yaşar mı ?

2. Resimlerde gördüğünüz X ile isaretledigim yerlere yuvalık için delik delicem , delince yuvalık deliklerinin arası 10 cm kalıyo eşler için sorun yaratır mı ?

3. Resimde gördüğünüz X ile isaretledigim alttaki yer yuvalik için uygun mu ? Dişi kus asagi inip yuvaliga girer mi ? Yoksa illa yukarıdaki yuvaliklara mi girer ?

Herkes fikirlerini verirse sevinirim :)

2. Sertac SAYAR
    Gizli

Yasar ama rahat edemez en guzeli 2 cift.

3. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Benim hiçbir fikrim yok denemedim ama sanki 4 takım için küçük gibi ve 2 yuva bir üst tarafa 2 yuva diğer üst tarafa mi taksan. Deneyenler ve ustalardan fikir alalım bakalım

4. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    3 çift çok rahat yaşar bence bir tanesini koydum içeri denemelik kayboldu kuş 3 çift kesin yaşar .

5. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    277
    4 çift fazla gibi

6. Kubilay ÇALIKOĞLU

Beğenileri:
    0
    yaşamaya yaşarlarda üretim konusunda sıkıntı çekeceğini düşünüyorum
    hayırlı üretimler

7. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bende sizin gibi düşünüyorum ama üstte iki tane yuvalık aşınca deliklerin arası 10 15 cm aralık kalıyo , sorun çıkar gibi geliyo ? Erkek diğer yuvaliga girer birden falan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:09 -->-> Daha önceki mesaj 20:07 --

Aynen banada öyle geldi , yorumları dikkate alıcam 3 çift yapıcam .

Sebebini soylerseniz çok iyi olur :)

8. Kubilay ÇALIKOĞLU

Beğenileri:
    0
    Çiftler arasında şiddetli geçimsizlik kıskanclık vs vs :) diyelim ama yinede yapmışsın bir yola girmişsin dene bakalım umarım sorunsuz olur herşey zaten tek istediğimizde bu değilmi sorunsuz yavru alabilmek

9. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bir çiftim çok sakin atılım abiden aldım . diğer çiftimin erkeği ise biraz yaramaz sürekli çiftleşmek istiyor kendi eşine yavrulukta bile kur yapiyo dişi diskisini birakmaya ciktiginda bile üstüne cikmaya calisiyo , diğer ciftlerin disisine göz koyar diye korkuyorum .

10. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Sen 3 takım yap 1 2 dişi de fazladan koy ve 3 çift için 5 yuvalik aç

11. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Benim kuşların hepsi çift zaten 1 çift daha alacağım oda çift olucak yani eşe atmicam kuslari zaten es olucak onlar. Sizce 3. Deliği nerden aciyim ? Bir delik sol üstte , bir delik sağ üstte , digerini alta acsam mı ? Girermi dişi alttaki yere ?

12. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Genelde bu tarz üretim yapanlar yan yana açıyor ayrıca yuva ve dişi sayısı fazla olmalı telefondan tam secemiyorum bilgisayardan bakınca yuva yeri yorumlarim

13. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Şuan da bir haber aldım 2 çift gelebilir bana yarın :) bedavadan :) acaba arkadan da delik açsammı ? Yan yana delik yerine tam ortadan ?

14. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Yuvaları yanlara değil karşı taraflara acabilirsin bak?

15. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bir kaç usta daha yorum yapsa hangisi daha sağlıklı olur anlarız ya :) dediginiz gibi yapıcam muhtemelen yarın punc'ı getiriyim eve hesaplıyım bi nasıl yapabilirim diye :) saol ustam yorumların için .

16. Berkay ERDİNC

Berkay ERDİNC Well-Known Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    69
    salmada çift atılmaz ki kuşlar 3 dişi 2 erkek yeterli olur yuva sayısıda dişiye göre degisir mesela dort dişi var ise salmada 5 yada 6 adet yuvalık olmalıdır

17. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Salma zararlı mı ya ? Şüphe düstü içime , yumurtlamaları kesilirse , kavga başlarsa diye korkuyorum . tel kafes mi sipariş etsem ? :S

18. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    yoo değil tabi boxla kıyaslarsak artı ve eksılerı var 3 yada en fazla 4 dişi olur salmana 2 baskın erkek yeter yuvalık sayısı 5 yada 6 olmalı dısıler aynı yuvaları secmemelerı ıcın yuvalık sayısı fazla tutulur olakı secerse dısılerden bırını salmadan almalısın yoksa ortalık karısır ve kusları attıktan sonra ıcıne bıdaha kuş atamazsın yuvalıklar takılı olmadan ıstedıgını yap yuvaları taktıktan sonra artık salma ıcıne kus ılave etme

#18 Berkay ERDİNC, 13 Ocak 2015
    Son düzenleme: 13 Ocak 2015
  19. Muhammed Hamza Acar

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Benim zaten 2 tane kuluçkada dişim var , onları rahatsız etmeyi göze alarak yuvalıklarıyla birlikte salmaya alsam onları ? Bu durumda yuvayı terketmesi olmaz zaten ? Diğer gelecek olan çiftte mecburen boş olan yuvalığa girer ?

20. Berkay ERDİNC

Altın Üye

Beğenileri:
    69
    bence kuluckadakılerı elleme yavruları buyutsnler sonra al salmaya yer degısıklıgınden yatmaya bilirler kulckaya

Sayfayı Paylaş