Karadeniz Pet

Salma 4 çift ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 6768
  • Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 6768

Guest
Arkadaşlar abiler , box kafes mi , tel katlı kafes mi , diye düşünürken şöyle birşey denedim (genişlik 80, derinlik 45, yükseklik 55)

1. Bu kafeste 4. Çift yaşar mı ?

2. Resimlerde gördüğünüz X ile isaretledigim yerlere yuvalık için delik delicem , delince yuvalık deliklerinin arası 10 cm kalıyo eşler için sorun yaratır mı ?

3. Resimde gördüğünüz X ile isaretledigim alttaki yer yuvalik için uygun mu ? Dişi kus asagi inip yuvaliga girer mi ? Yoksa illa yukarıdaki yuvaliklara mi girer ?

Herkes fikirlerini verirse sevinirim :)

Benim hiçbir fikrim yok denemedim ama sanki 4 takım için küçük gibi ve 2 yuva bir üst tarafa 2 yuva diğer üst tarafa mi taksan. Deneyenler ve ustalardan fikir alalım bakalım

yaşamaya yaşarlarda üretim konusunda sıkıntı çekeceğini düşünüyorum
hayırlı üretimler

Benim hiçbir fikrim yok denemedim ama sanki 4 takım için küçük gibi ve 2 yuva bir üst tarafa 2 yuva diğer üst tarafa mi taksan. Deneyenler ve ustalardan fikir alalım bakalım

Bende sizin gibi düşünüyorum ama üstte iki tane yuvalık aşınca deliklerin arası 10 15 cm aralık kalıyo , sorun çıkar gibi geliyo ? Erkek diğer yuvaliga girer birden falan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:09 -->-> Daha önceki mesaj 20:07 --

4 çift fazla gibi

Aynen banada öyle geldi , yorumları dikkate alıcam 3 çift yapıcam .

yaşamaya yaşarlarda üretim konusunda sıkıntı çekeceğini düşünüyorum
hayırlı üretimler

Sebebini soylerseniz çok iyi olur :)

Çiftler arasında şiddetli geçimsizlik kıskanclık vs vs :) diyelim ama yinede yapmışsın bir yola girmişsin dene bakalım umarım sorunsuz olur herşey zaten tek istediğimizde bu değilmi sorunsuz yavru alabilmek

Çiftler arasında şiddetli geçimsizlik kıskanclık vs vs :) diyelim ama yinede yapmışsın bir yola girmişsin dene bakalım umarım sorunsuz olur herşey zaten tek istediğimizde bu değilmi sorunsuz yavru alabilmek

Bir çiftim çok sakin atılım abiden aldım . diğer çiftimin erkeği ise biraz yaramaz sürekli çiftleşmek istiyor kendi eşine yavrulukta bile kur yapiyo dişi diskisini birakmaya ciktiginda bile üstüne cikmaya calisiyo , diğer ciftlerin disisine göz koyar diye korkuyorum .

Sen 3 takım yap 1 2 dişi de fazladan koy ve 3 çift için 5 yuvalik aç

Sen 3 takım yap 1 2 dişi de fazladan koy ve 3 çift için 5 yuvalik aç

Benim kuşların hepsi çift zaten 1 çift daha alacağım oda çift olucak yani eşe atmicam kuslari zaten es olucak onlar. Sizce 3. Deliği nerden aciyim ? Bir delik sol üstte , bir delik sağ üstte , digerini alta acsam mı ? Girermi dişi alttaki yere ?

Genelde bu tarz üretim yapanlar yan yana açıyor ayrıca yuva ve dişi sayısı fazla olmalı telefondan tam secemiyorum bilgisayardan bakınca yuva yeri yorumlarim

Genelde bu tarz üretim yapanlar yan yana açıyor ayrıca yuva ve dişi sayısı fazla olmalı telefondan tam secemiyorum bilgisayardan bakınca yuva yeri yorumlarim

Şuan da bir haber aldım 2 çift gelebilir bana yarın :) bedavadan :) acaba arkadan da delik açsammı ? Yan yana delik yerine tam ortadan ?

Yuvaları yanlara değil karşı taraflara acabilirsin bak?

salmada çift atılmaz ki kuşlar 3 dişi 2 erkek yeterli olur yuva sayısıda dişiye göre degisir mesela dort dişi var ise salmada 5 yada 6 adet yuvalık olmalıdır

salmada çift atılmaz ki kuşlar 3 dişi 2 erkek yeterli olur yuva sayısıda dişiye göre degisir mesela dort dişi var ise salmada 5 yada 6 adet yuvalık olmalıdır

Salma zararlı mı ya ? Şüphe düstü içime , yumurtlamaları kesilirse , kavga başlarsa diye korkuyorum . tel kafes mi sipariş etsem ? :S

Salma zararlı mı ya ? Şüphe düstü içime , yumurtlamaları kesilirse , kavga başlarsa diye korkuyorum . tel kafes mi sipariş etsem ? :S
yoo değil tabi boxla kıyaslarsak artı ve eksılerı var 3 yada en fazla 4 dişi olur salmana 2 baskın erkek yeter yuvalık sayısı 5 yada 6 olmalı dısıler aynı yuvaları secmemelerı ıcın yuvalık sayısı fazla tutulur olakı secerse dısılerden bırını salmadan almalısın yoksa ortalık karısır ve kusları attıktan sonra ıcıne bıdaha kuş atamazsın yuvalıklar takılı olmadan ıstedıgını yap yuvaları taktıktan sonra artık salma ıcıne kus ılave etme

Son düzenleme:
yoo değil tabi boxla kıyaslarsak artı ve eksılerı var 3 yada en fazla 4 dişi olur salmana 2 baskın erkek yeter yuvalık sayısı 5 yada 6 olmalı dısıler aynı yuvaları secmemelerı ıcın yuvalık sayısı fazla tutulur olakı secerse dısılerden bırını salmadan almalısın yoksa ortalık karısır ve kusları attıktan sonra ıcıne bıdaha kuş atamazsın yuvalıklar takılı olmadan ıstedıgını yap yuvaları taktıktan sonra artık salma ıcıne kus ılave etme

Benim zaten 2 tane kuluçkada dişim var , onları rahatsız etmeyi göze alarak yuvalıklarıyla birlikte salmaya alsam onları ? Bu durumda yuvayı terketmesi olmaz zaten ? Diğer gelecek olan çiftte mecburen boş olan yuvalığa girer ?

Benim zaten 2 tane kuluçkada dişim var , onları rahatsız etmeyi göze alarak yuvalıklarıyla birlikte salmaya alsam onları ? Bu durumda yuvayı terketmesi olmaz zaten ? Diğer gelecek olan çiftte mecburen boş olan yuvalığa girer ?
bence kuluckadakılerı elleme yavruları buyutsnler sonra al salmaya yer degısıklıgınden yatmaya bilirler kulckaya