Karadeniz Pet

Salma sorunsalı

• Konbuyu başlatan AvciMustafa
  • Başlangıç tarihi
A

AvciMustafa

Guest
Arkadaşlar kuşlarınızı her gün salıyor musunuz? Yoksa haftada belirli zamanlarda mı?

Ben kızımı hergün salayım uçsun istiyorum ama doğru mu yanlış mı bilmiyorum.

Eğer kuşun tekse sağlığından şüphe etmediğin sürece (tüy dökümü, ishal vb.) salabilirsin.

Çiftse de salabilirsin ama çiftleşmekte gecikme olabilir :D

Dikkat et kapı, pencere açık olmasın. Benim çift oldukları için salmıyorum (yavru istiyorum ama olmuyor). Tek olsa bende salardım. Hareket halinde olması güzel. Ama zırt pırt çıkartmak yerine günün belli saatlerinde 1-2 sat dışarıda kalması daha iyi.

Özellikle kışın salmak daha rahat oluyor. Cam pencere kapalı :D
Yazın kuşa sefa bize cefa oluyor :D

Dikkat et kapı, pencere açık olmasın. Benim çift oldukları için salmıyorum (yavru istiyorum ama olmuyor). Tek olsa bende salardım. Hareket halinde olması güzel. Ama zırt pırt çıkartmak yerine günün belli saatlerinde 1-2 sat dışarıda kalması daha iyi.

Sevtap ıngiliz kırığı çiftim de yumurta yapacak yakında :) Yavrulardan birini kaçırtayim da senin oraya gelsin :)

Sevtap ıngiliz kırığı çiftim de yumurta yapacak yakında :) Yavrulardan birini kaçırtayim da senin oraya gelsin :)

Ama iyice tarif et yolu olur mu? :D Ömer orada olsam çalardım senden. :D Bir gün benimde olacak!! Bende göğsümü gere gere ''Bunlarda yani yavrularım ağalarrrrr...'' diyeceğim. Umudumu kaybetmedim.:p

Ben sabredemedim yuvalığı çıkardım baktım olmayacak... :)

Ben ilk günden beri hergün salıyorum. Daha doğrusu sabah kafesin kapısını açıyorum, gece kapatıyorum. Yaklaşık 1-1,5 aydır böyle :)

Geri