Karadeniz Pet

Sanırım bitlendiama nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum

Yaren Fırat

Yeni Üye
Gece muhabbet kuşum Bi anda uçmaya başladı kafesin içinde bende korkup baktım ve üzerinde minik kırmızı bir böcek gördüm daha önce nasıl fark edemedim çok üzgünüm ama kafesin Bi yerinde ve dışında lastikli örtüde de olduklarını gördüm. İlk kez muhabet kuşu besliyorum ne yapmam gerekiyor

Hayvanlara özel ilaç satan ecza depoları var bazı petshoplarda da olabilir. Vilmectin veya etken maddesi ivermectin olan bir ilaç almalısınız.
Kuşun ensesindeki tüyleri aralayıp 1 damla damlatın. Gün aşırı aynı şekilde 5-6 sefer uygulayın. Bu arada kafesi ve ekipmanları söküp sıcak suda yıkayın, kafes tabanını her gün temizleyin. Kafesin olduğu yerde etraftaki eşyaları kontrol edin, bir yerlerde yuvalanmış olabilirler.
İlacı 4-6 ayda bir damla şeklinde koruyucu olarak kullanabilirsiniz.

Hayvanlara özel ilaç satan ecza depoları var bazı petshoplarda da olabilir. Vilmectin veya etken maddesi ivermectin olan bir ilaç almalısınız.
Kuşun ensesindeki tüyleri aralayıp 1 damla damlatın. Gün aşırı aynı şekilde 5-6 sefer uygulayın. Bu arada kafesi ve ekipmanları söküp sıcak suda yıkayın, kafes tabanını her gün temizleyin. Kafesin olduğu yerde etraftaki eşyaları kontrol edin, bir yerlerde yuvalanmış olabilirler.
hocam şu an geçene kadar gün aşırı 5-6 damla mı uygulasın arkadaş, ben de başıma gelme ihtimaline karşı önlem alayım... :)

Çok teşekkür ederim 🙏😿

Vilmektin kuşun ensesine 1 damla, 10 gün sonra tekrar 1 damla diye biliyorum ben
1 damladan fazla gitmesin çok dikkatli olun

Geri