Karadeniz Pet

Kuşum sanırım tekrardan ishal oldu, ne yapmalıyım ve ishal olmaktan nasıl korurum?

Boingo

Yeni Üye
Kuşum geçen ay da ishal olmuştu, veterinere gittik, henüz tam ishal olmadığını ama olmak üzere olduğunu söyleyip 1 haftalık ilaç verdi ve ishali geçti. 1 ay sonra bugün tekrardan aynı sulu kakayı yapmaya başladı. Veterinere hemen gitmeli miyim yoksa henüz bu durumdayken hala kendi imkanlarımla kurtarabilir miyim? Ve bir daha olmaması için nelere dikkat etmeliyim. (kakanın şuan ki durumu normal kaka şeklinde ama sulu çıkıyor, yani saf sulu değil)

Öncelikle bir süre gözlemle. Çok sıvı oluyor ise suluğuna 4-5 damla elma sirkesi kat ama elma olması önemli. İlk haftalardaysanız olabilir çünkü ilk defa sizi gördüğü için korkudan oluyor neredeyse her kuşun ilk dönemlerinde olur bende de olmuştu.

Öncelikle bir süre gözlemle. Çok sıvı oluyor ise suluğuna 4-5 damla elma sirkesi kat ama elma olması önemli. İlk haftalardaysanız olabilir çünkü ilk defa sizi gördüğü için korkudan oluyor neredeyse her kuşun ilk dönemlerinde olur bende de olmuştu.
Elma sirkesi verilmesi önerilmiyor lütfen yanlış bilgi aktarmayınız.

Ben ilk günlerde elma sirkesi vermiştim ve geçmişti ayrıca birsürü kanalda öyle gösteriyordu güvenmediyseniz sorun değil

Bilindik kanallar ama hatırlamıyorum sanırım miraç vlog'du yalan olmasın

Geri