Karadeniz Pet

Sanki beni unutuyor :(

Atakan Atmaca

Paylaşımcı Üye
4 Gün önce kuzenim'den aldığım bir Muhabbet kuşum var. Geleli 4 gün olmasına rağmen elime geliyor , omzum da ve ilginçtir ama sırtım da bile vakit geçiriyor :D ama onu kafese koyup eve gelene kadar sanki beni unutuyor. Kafese elimi yaklaştırınca ciyaklıyor ve ısırmaya çalışıyor ama elimi içeri sokunca bir iki ısırmada geliyor. Bunu nasıl çözerim ?

Ek olarak kendini hiç sevdirtmiyor , sadece beni parmağımı ısırdığında fırsat bulup göbeğini okşuyorum :D

Kuşunuz dişimi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dişi kuşlar böyleler

Erkek olsa böyle olmaz tabi yanına birini alana kadar olmaz

Dişi kuşlar böyleler

2 saat uçtu serbestçe istediğini yaptı şimdi kafese koydum yanına gidince kızıyor :( Bazen elimdeyken parmağımı ısırınca diğer parmağımla göbeğine dokunsam zarar verir mi ?

Yani bana kızıyor genelde ama biraz sakin oldu gene

Çoğu zaman kafese elimi içine değil kafese yaklaştırınça bağırıyor

Biraz stresli hayvanlar dişi kuşlar

Bende de dişi var el şıklatmasına bile geliyor yanlız 3 aylık olunca ısırmaya başladı dediğiniz gibi kafeste yaklaşınca kızıyordu yanına erkek aldım keyfi yerinde maşallah inşallah yavrularını eğiticem sizde öyle yapın bence

Zaten dişiye eş almanı tavsiye ederim birinde gördümde tek dişi 2 yıldır erkek hareketleri yapmaya başlamıştı tabi her kuş aynı değildir benim dişi kuşum tüylerini yonuyordu 1 yaşındayken eş aldım işte onada

Bende de dişi var el şıklatmasına bile geliyor yanlız 3 aylık olunca ısırmaya başladı dediğiniz gibi kafeste yaklaşınca kızıyordu yanına erkek aldım keyfi yerinde maşallah inşallah yavrularını eğiticem sizde öyle yapın bence

Bugün çok fena ısırdı , az daha elimi kanatacaktı. Bir de kuş sesi açsam zarar verir mi ? Anca kuş sesi açınca ötüyor.

Bence kuş sesi açmayın öyle alışır hiç ötmez arkadaşlarımızın dediği gibi bence yanına eş almalısınız yoksa ilerde eş dahi kabul etmeyebilir benim kuşu petshopa götürüp oradaki kuşların arasına saldım en az 1 gün sonra eş buldu

Hiç erkek görmediyse erkek koy yanına anlaşır ama erkek daha başkı. Olsun yeter

Kuş sesi diyorsanız benim kuşa yavruyken yapıyordum şimdi telefon hastası

Bence kuş sesi açmayın öyle alışır hiç ötmez arkadaşlarımızın dediği gibi bence yanına eş almalısınız yoksa ilerde eş dahi kabul etmeyebilir benim kuşu petshopa götürüp oradaki kuşların arasına saldım en az 1 gün sonra eş buldu

Doğru eşi bulmak için kuşu orada ki kafese mi salmam gerekiyor ?

Tabi kendisi seçecek eşini siz alırsanız belki beğenmez istemez en doğrusu onun seçmesi

Dişi kuşlarda normal hareketler biraz da karakterik bir özellik.Ve size geleli çok da olamamış.Ondan kaynaklı olabilir ilk yaklaşınca kızması.Veya o kadar zaman kafeste kaldığı için tepkisini gösterme şeklidir.Benim erkek de ısırıyor çok kızdığı zaman.Koparacak gibi yapmıyor koparıyor hatta.Kan oturduğunu bilirim parmağıma.Evet dişi kuşlar bu konuda daha fazla tepkililer ama karakter olunca dişi erkek seçmiyor.

Geri