Karadeniz Pet

sarı renkli kuşumun yaşı ve cinsiyeti hakkında yardımcı olurmusunuz?

• Konbuyu başlatan Orkun Yener
  • Başlangıç tarihi
O

Orkun Yener

Guest
arkadaşlar sarı renkli kuşumun yaşı ve cinsiyeti hakkında yardımcı olurmusunuz? erkek ve 3 aylık oldugunu söyledi petshop? dogrumudur ?

YPPLzE.jpg

rLLkPP.jpg

oQQWbQ.jpg

1PPW8Y.jpg

ikisi de dişi olabilir . Daha yaş tahmini için erken bence. Çünkü cere rengi tam oturmamış , hareketleri ile belki cinsiyet tahmininde bulunulabilir.

ikisi de dişi olabilir . Daha yaş tahmini için erken bence. çünkü cere rengi tam oturmamış , hareketleri ile belki cinsiyet tahmininde bulunulabilir.

ıkısı yanyana geldıgınde mavi sarının kafasını oksamaya basladı.tuylerını temızledı. Burdan bır anlam cıkarabılırmıyız sızce?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:55 -->-> Daha önceki mesaj 10:54 --

sarı bana dişi gibi geldi.

banada öyle geldıde petshoptakı adam erkek dedı. Kaç aylık gıbı duruyor?

ıkısı yanyana geldıgınde mavi sarının kafasını oksamaya basladı.tuylerını temızledı. Burdan bır anlam cıkarabılırmıyız sızce?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:55 -->-> Daha önceki mesaj 10:54 --

banada öyle geldıde petshoptakı adam erkek dedı. Kaç aylık gıbı duruyor?

Oyun oynuyorlardır onlar . Cere etrafı beyazlamaya başlamış bana dişi gibi geldi . Her ikisi de erkek demek kolay önemli olan bir sebebe bağlamak .:)

oyun oynuyorlardır onlar . Cere etrafı beyazlamaya başlamış bana dişi gibi geldi . Her ikisi de erkek demek kolay önemli olan bir sebebe bağlamak .:)

kardes wallahı bılmıyorum... Ufak dıye ayırt etmek zor oluyor dıyorlar dişileri verıyorlar:) yokmudur bu işin ehli :) üzdün şimdi benı bak dişi diyerek :) maviyi verdım sarı kalacak bende sadece..

kardes wallahı bılmıyorum... Ufak dıye ayırt etmek zor oluyor dıyorlar dişileri verıyorlar:) yokmudur bu işin ehli :) üzdün şimdi benı bak dişi diyerek :) maviyi verdım sarı kalacak bende sadece..

Dediğim gibi 1 -2 hafta bekleyin cere otursun ondan sonra kara verin şuan ikisi de yavru olduğu için belli olmuyor . Ceresi açık renk almaya başlarsa ve cere delik etrafı beyazlaşırsa dişi olduğunu biliyorum ama beyaz kuşlarda anlamak çok zormuş . Bir diğer yöntem de kuşun popo kısmına bakmak ama ben bu yöntemi tam bilmiyorum , poposu sürekli oynuyorsa yani ıkınma hareketi çoksa dişi , azsa erkek diye biliyorum . Ama emin değilim . :)

Anladım kardeş sağolasın..bekleyelım bır ıkı hafta..mavıyıde erkek dıye aldımda dısı cıktı. Sabah verdım gerı. Sarıyı dun aldım petshoptan.. ıns bu erkek cıkar ya...

Ben 3 hafta erkek dişi diye iki kuşu aynı kafeste tuttum cere oturunca tereddütte kaldım baktım ikisi de birbirini yemliyor , o zaman anladım erkek olduğunu . 2 erkek aynı kafeste birbirine kur yaptılar 3 hafta. :D Yani kuşların cinsiyeti cere oturmadan ve tam olgunlaşmadan belli olmuyor . :)

Ben 3 hafta erkek dişi diye iki kuşu aynı kafeste tuttum cere oturunca tereddütte kaldım baktım ikisi de birbirini yemliyor , o zaman anladım erkek olduğunu . 2 erkek aynı kafeste birbirine kur yaptılar 3 hafta. :D Yani kuşların cinsiyeti cere oturmadan ve tam olgunlaşmadan belli olmuyor . :)

aynen öyle kardeş :) anlamak oldukça zor.. yavruyken bakıyorum kuslara hepsınınde gagasında beyazlık var hepsı dişi diyesi gelıyor ınsanın :) beklıyelım bırkac hafta bakalım. duruma gore resımlerı yenıden paylaşırım:) sen çiftmi bakıosun?

aynen öyle kardeş :) anlamak oldukça zor.. yavruyken bakıyorum kuslara hepsınınde gagasında beyazlık var hepsı dişi diyesi gelıyor ınsanın :) beklıyelım bırkac hafta bakalım. duruma gore resımlerı yenıden paylaşırım:) sen çiftmi bakıosun?

Evet ben şimdilik 2 çift bakıyorum kafesi büyütürsem 10 a kadar yolu var .:)

oooo cok iyi... Allah uzun ömürler versin. cicişlere :)

Teşekkürler eğer sizde yavru almak istiyorsanız çift sayısını arttırmalı ve onları teşvik etmelisiniz yok sadece elime alışsın istiyorsanız tek çift kalsın uzun ömürlü ve sağdık olsun .:)

Teşekkürler eğer sizde yavru almak istiyorsanız çift sayısını arttırmalı ve onları teşvik etmelisiniz yok sadece elime alışsın istiyorsanız tek çift kalsın uzun ömürlü ve sağdık olsun .:)

şuanda tek bakacagım ben.. konusturmak ıstıyorum.. ondan sonra yanına bır dişi alacagım:) bakım erkekmı cıkacak bızımkı once onu beklemek lazım :)

şuanda tek bakacagım ben.. konusturmak ıstıyorum.. ondan sonra yanına bır dişi alacagım:) bakım erkekmı cıkacak bızımkı once onu beklemek lazım :)

Erkek olsa da dişi olsa da iş sizde bitiyor konuşturmak için . Eğer sevdiyseniz kuşu ve size alışması çok çabuk olduysa bence değiştirmeyin eğitmeye hemen başlayın .:)

Erkek olsa da dişi olsa da iş sizde bitiyor konuşturmak için . Eğer sevdiyseniz kuşu ve size alışması çok çabuk olduysa bence değiştirmeyin eğitmeye hemen başlayın .:)

dün akşam aldım kardeş :) ucamıyor henüz zaten..ama besili duruyor :):)bakalım bugun akşam gıdınce ılgılenecegım bıraz :) ürkek duruyor ama ısırmıyor.. bırkac gun eve alıssın oyle yakınlasacagım :) diğer tarafa yaptıgım yorum mavi olan kuş içindi :) verdim gitti o...

Kesin Erkek ve 3 aylıkdan daha küçük gibi duruyor . 2'side çok tatlı :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

[/COLOR]

Vp2XMn.jpg

9XvqDk.jpg

BENİM BESİLİ SÜREKLİ YİYOR AZİZ BEY :):):)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri