petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

sarı renkli kuşumun yaşı ve cinsiyeti hakkında yardımcı olurmusunuz?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Orkun Yener tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. Orkun Yener

arkadaşlar sarı renkli kuşumun yaşı ve cinsiyeti hakkında yardımcı olurmusunuz? erkek ve 3 aylık oldugunu söyledi petshop? dogrumudur ?

2. BURAKBASKAN

BURAKBASKAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    2
    Sarı bana dişi gibi geldi.

3. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

ikisi de dişi olabilir . Daha yaş tahmini için erken bence. Çünkü cere rengi tam oturmamış , hareketleri ile belki cinsiyet tahmininde bulunulabilir.

4. Orkun Yener

ıkısı yanyana geldıgınde mavi sarının kafasını oksamaya basladı.tuylerını temızledı. Burdan bır anlam cıkarabılırmıyız sızce?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:55 -->-> Daha önceki mesaj 10:54 --

banada öyle geldıde petshoptakı adam erkek dedı. Kaç aylık gıbı duruyor?

5. modernmabuse

Beğenileri:
    1
    Her ikisi de erkek.

6. Orkun Yener

eminmisiniz.. Bu kanıya nerden vardınız? Sevındım ..ınsallah erkektır :)

7. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Oyun oynuyorlardır onlar . Cere etrafı beyazlamaya başlamış bana dişi gibi geldi . Her ikisi de erkek demek kolay önemli olan bir sebebe bağlamak .:)

8. Orkun Yener

kardes wallahı bılmıyorum... Ufak dıye ayırt etmek zor oluyor dıyorlar dişileri verıyorlar:) yokmudur bu işin ehli :) üzdün şimdi benı bak dişi diyerek :) maviyi verdım sarı kalacak bende sadece..

9. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Dediğim gibi 1 -2 hafta bekleyin cere otursun ondan sonra kara verin şuan ikisi de yavru olduğu için belli olmuyor . Ceresi açık renk almaya başlarsa ve cere delik etrafı beyazlaşırsa dişi olduğunu biliyorum ama beyaz kuşlarda anlamak çok zormuş . Bir diğer yöntem de kuşun popo kısmına bakmak ama ben bu yöntemi tam bilmiyorum , poposu sürekli oynuyorsa yani ıkınma hareketi çoksa dişi , azsa erkek diye biliyorum . Ama emin değilim . :)

10. Orkun Yener

Anladım kardeş sağolasın..bekleyelım bır ıkı hafta..mavıyıde erkek dıye aldımda dısı cıktı. Sabah verdım gerı. Sarıyı dun aldım petshoptan.. ıns bu erkek cıkar ya...

11. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Ben 3 hafta erkek dişi diye iki kuşu aynı kafeste tuttum cere oturunca tereddütte kaldım baktım ikisi de birbirini yemliyor , o zaman anladım erkek olduğunu . 2 erkek aynı kafeste birbirine kur yaptılar 3 hafta. :D Yani kuşların cinsiyeti cere oturmadan ve tam olgunlaşmadan belli olmuyor . :)

12. Orkun Yener

aynen öyle kardeş :) anlamak oldukça zor.. yavruyken bakıyorum kuslara hepsınınde gagasında beyazlık var hepsı dişi diyesi gelıyor ınsanın :) beklıyelım bırkac hafta bakalım. duruma gore resımlerı yenıden paylaşırım:) sen çiftmi bakıosun?

13. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Evet ben şimdilik 2 çift bakıyorum kafesi büyütürsem 10 a kadar yolu var .:)

14. Orkun Yener

oooo cok iyi... Allah uzun ömürler versin. cicişlere :)

15. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Teşekkürler eğer sizde yavru almak istiyorsanız çift sayısını arttırmalı ve onları teşvik etmelisiniz yok sadece elime alışsın istiyorsanız tek çift kalsın uzun ömürlü ve sağdık olsun .:)

16. Orkun Yener

şuanda tek bakacagım ben.. konusturmak ıstıyorum.. ondan sonra yanına bır dişi alacagım:) bakım erkekmı cıkacak bızımkı once onu beklemek lazım :)

17. Aziz SARI

Aziz SARI Guest

Erkek olsa da dişi olsa da iş sizde bitiyor konuşturmak için . Eğer sevdiyseniz kuşu ve size alışması çok çabuk olduysa bence değiştirmeyin eğitmeye hemen başlayın .:)

18. Orkun Yener

dün akşam aldım kardeş :) ucamıyor henüz zaten..ama besili duruyor :):)bakalım bugun akşam gıdınce ılgılenecegım bıraz :) ürkek duruyor ama ısırmıyor.. bırkac gun eve alıssın oyle yakınlasacagım :) diğer tarafa yaptıgım yorum mavi olan kuş içindi :) verdim gitti o...

19. behcetik

behcetik Guest

Kesin Erkek ve 3 aylıkdan daha küçük gibi duruyor . 2'side çok tatlı :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

20. Orkun Yener

[/COLOR]

BENİM BESİLİ SÜREKLİ YİYOR AZİZ BEY :):):)

#20 Orkun Yener, 8 Nisan 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 8 Nisan 2014

Sayfayı Paylaş