Karadeniz Pet

sarı renkli kuşumun yaşı ve cinsiyeti hakkında yardımcı olurmusunuz?

• Konbuyu başlatan Orkun Yener
  • Başlangıç tarihi
Sanırım bu da disi su an küçük ama Tahminim ( büyük ihtimal)

[/COLOR]

Vp2XMn.jpg

9XvqDk.jpg

BENİM BESİLİ SÜREKLİ YİYOR AZİZ BEY :):):)

Mama yapında mamaya alışsın o zaman. :D tam yeme zamanı tosunun. :D

Yalnız yemliğiniz bu şekilde ise içe takın yoksa o aradan kaçar bu kuş. :D Çok cazgır birisine benziyor. :D sinsi sinsi bakıyor.:)

Onu nasıl yapacağım zormu yapımı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:31 -->-> Daha önceki mesaj 15:29 --

mama yapında mamaya alışsın o zaman. :d tam yeme zamanı tosunun. :d

yalnız yemliğiniz bu şekilde ise içe takın yoksa o aradan kaçar bu kuş. :d çok cazgır birisine benziyor. :d sinsi sinsi bakıyor.:)

yok normalde üstü kapalıydı YEMLİĞİN.. Daha yenı ya evı rahat gorsun tanısın dıye cıkardım:) gun boyu yemlıgın basından ayrılmıyor :)

Onu nasıl yapacağım zormu yapımı?

Yok çok basit. şimdi etimek var bisküvi bundan 1 tane , 3-4 tane bebe bisküvisi sütlü olandan , yarım tane havuç ve yarım kaynamış yumurtayı alın bir rondo ile karıştırın . :) yalnız çok tozumsu kıvamda olmasın biraz diri diri kalsın . :) eğer çok uzun sürer bunun yapımı sürekli diyorsanız ; bisküvileri önceden rondo ile geçirin bir güzel ve saklama kutusu ile saklayın. Mama yapacağınız zaman önce yumurtayı rendeleyin sonra havuçu , daha sonra da yumurtanın kabuğunu un ufak edip karıştırın bu üçünü en son aşama da önceden hazırlamış olduğunuz bisküvi karışımı ile bir güzel harmanlayın ve sunun. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> Daha önceki mesaj 15:35 --

o naneden hiç vermeseydiniz. :D o ne o kadarı gagasının göbçüğüne yetmez. :) dalıyla bir sap verin elinizle. :)

yok çok basit. şimdi etimek var bisküvi bundan 1 tane , 3-4 tane bebe bisküvisi sütlü olandan , yarım tane havuç ve yarım kaynamış yumurtayı alın bir rondo ile karıştırın . :) yalnız çok tozumsu kıvamda olmasın biraz diri diri kalsın . :) eğer çok uzun sürer bunun yapımı sürekli diyorsanız ; bisküvileri önceden rondo ile geçirin bir güzel ve saklama kutusu ile saklayın. Mama yapacağınız zaman önce yumurtayı rendeleyin sonra havuçu , daha sonra da yumurtanın kabuğunu un ufak edip karıştırın bu üçünü en son aşama da önceden hazırlamış olduğunuz bisküvi karışımı ile bir güzel harmanlayın ve sunun. :)

[sıze=1]-- muhabbetkusu.com.tr; flood engellendi -->-> yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> daha önceki mesaj 15:35 --[/sıze]

o naneden hiç vermeseydiniz. :d o ne o kadarı gagasının göbçüğüne yetmez. :) dalıyla bir sap verin elinizle. :)

öyle bir anlattınki benim bile yiyesim geldi :) aslında dogru yapıp saklayım.. Daha sonra şampiyona vereceğim ZAMAN yumurtayla kabuklarını ve havucu hazırlarım :)

yumurta ve havuç sadece 8 saat dayanabiliyor onun için o malzemeleri yapacağın zaman hazırlarsın. :) Nane içinde sana akşam detaylı bir video çekeyim göndereyim , nane kuşa nasıl ikram edilir diye. :D

yumurta ve havuç sadece 8 saat dayanabiliyor onun için o malzemeleri yapacağın zaman hazırlarsın. :) nane içinde sana akşam detaylı bir video çekeyim göndereyim , nane kuşa nasıl ikram edilir diye. :d

naneye alışması için verdım dokunmamıs bıle hıc baksana :)

orkun bana da biri bu şekilde sunsa ben de yemem .:D sapını gagasına uzat iki kemirsin gör o zaman sen bırakıyor mu dalını .:D ben 4 dal naneyi alıyorum kafesin altına atıyorum kapışıyorlar hemen .:D 4 tane kuştan sadece 1 tanesini elimle besliyorum , o da gözümün ilk ağrısı . :D gagası normal de sarı ama naneden sonra simsiyah oluyor. :D

orkun bana da biri bu şekilde sunsa ben de yemem .:d sapını gagasına uzat iki kemirsin gör o zaman sen bırakıyor mu dalını .:d ben 4 dal naneyi alıyorum kafesin altına atıyorum kapışıyorlar hemen .:d 4 tane kuştan sadece 1 tanesini elimle besliyorum , o da gözümün ilk ağrısı . :d gagası normal de sarı ama naneden sonra simsiyah oluyor. :d

akşam dediğini denicem kardeş:) senınkıler sana alışmıs tabı konusması guzel ordn :) şampiyonun bugun evde 3. Gunu olacak sesı cıkmıyor daha hayvanın..nerdeyım ben dıyor:) olmadı bugun elıme alım artık.. Buyumeden alıstırım.. Dişi cıkarsa işimiz var zaten:)

akşam dediğini denicem kardeş:) senınkıler sana alışmıs tabı konusması guzel ordn :) şampiyonun bugun evde 3. Gunu olacak sesı cıkmıyor daha hayvanın..nerdeyım ben dıyor:) olmadı bugun elıme alım artık.. Buyumeden alıstırım.. Dişi cıkarsa işimiz var zaten:)

Kuş sesi dinletirsen belki biraz canlanır. :) Ayrıca kafese yaklaştığında korkuyorsa şimdi alma eline bence yoksa daha kötü olabilir önce mama ve nane ile gönlünü çal sonrası kolay zaten. :)

Kuş sesi dinletirsen belki biraz canlanır. :) Ayrıca kafese yaklaştığında korkuyorsa şimdi alma eline bence yoksa daha kötü olabilir önce mama ve nane ile gönlünü çal sonrası kolay zaten. :)

bizim kuş naneye bir iki gaga vurdu hadi hayırlısı:) whatsap kullanıomusun kardeş.

Moderatör tarafında düzenlendi:
video atacaktın atmadın:) daha kolayına gelıyorsa ordan at dıye dedım kardeş. *********** :D

Tosunun nane ile imtihanı - Video Dailymotion Kusura bakma biraz eski bir video , dün tosuna kızdım da biraz. :D Çekemedim videoyu. Eski kafesi o tosunun yeni kafesi de bu .
[url=http://hizliresim.com/vzYVDp][/URL]

Tosunun dişi eşi de bu , [url=http://hizliresim.com/GnbN7v][/URL]

Diğer çiftim de bu merak edersen .:) [url=http://hizliresim.com/7m2dJr][/URL]

Moderatör tarafında düzenlendi:
güzelmiş kardeş:) şu akıllı yemlik ile tahta tünekten bende aldım bugün...

Geri