Karadeniz Pet

Selam arkadaşlar daha yeniyim bilgi verirseniz sevinirim

IMG_1638.JPG
IMG_1638.JPG
Öncelikle merhabalar arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum.Bir dişi ve bir erkek muhabbet kuşu besliyorum dişimin bir eşi vardı 1hafta kadar oldu öldüğü yeni bir erkek muhabbet kuşu aldım kafeslerinde yuvalık var iyi anlaşıyorlar kızgın durumdalar ikisi de hareketli yeni aldığım erkek kuşumun gövdesinde boyuna oluşmuş bir çizgi var sanki burada okuduklarım kuruma hastalığı konusunda beni şüpheye düşürdü yem yemesi hareketleri falan yerinde dişinin de öyle kuşum kuruma hastasımıdır acaba ya da başka bir hastalığımı var bilemedim kuşlarımı ölen kuşumun kafesinde bakıyorum tüm ekipmanlarını sirke ve kaynar su ile dezenfekte ettim kuşum ölünce. Bu kuşlarım da hasta gibi de degiller hiç kabarık orurmuyorlar mesela ama şu kuruma hastalığından korkuyorum bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Ekli dosyalar

• IMG_1637.JPG
    IMG_1637.JPG
    831.2 KB · Görüntüleme: 13
  • IMG_1637.JPG
    IMG_1637.JPG
    831.2 KB · Görüntüleme: 12
önemli olan kemiğin yanındaki etli kısım orayı kontrol edin dolu mu

Yorumunuz için teşekürler Evet oraları dolu iki kuşumda. ortadaki ciZgi beni şüphelendirdi elleyince kemiği belirgin olarak ele geliyor ama yan kısımları dolu.

Zaten kuş gayet sağlıklı görünüyor ama yine de derisini üfleyin bakın morluk var mı diye. O çizgi benim kuşlarımda da var bence önemli bir şey yok :)

Geri