Karadeniz Pet

Selamlar yeni hagen kafesim için görüşleriniz önemli

• Konbuyu başlatan kaksoy
  • Başlangıç tarihi
K

kaksoy

Guest
Selamlar ve günaydin tüm foruma 2 gün önce yeni çift olan kuşlarıma Hagen Vision M11 kafes aldim nihayet dün aksam kurabildim kafesi ilk basta kafes hakkında bilgi vereyim

Set içinde; 2 Adet Yemlik/Suluk, 2 Adet Tünek geliyor

Kafes Boyutları;
60,9 cm(Boy) x 38,1 cm(En) x 52 cm(Yükseklik)
Yatay tel kalınlığı : 2.6 mm
Dikey tel kalınlığı : 3 mm
Tel aralığı : 20.5 mm

dediğim gibi dün aksam kurdum ve kafesin içine fazla bisey koymadım burdan okuduklarımla eski kafesleri çok doluydu kuslar birakin uçmayi gezemiyordu bile şimdiki kafeste rahatça uçabiliyorlar bile bi uçtan bir uca neyse aksam yeni kafese koyunca dişi baya tedirgin oldu 1-2 saat tellerde geçirdi erkek olan hemen alişti yemlikleri kocaman suluklar keza öyle hatta suluklari gerekirse banyoluk olarak bile kullanabilirler tabi suluk ve yemlikle aşağıda tabak şeklinde üstünde kuşlar pislemesin diye korumalari var içinde uçtukları zaman etrafa fazla pislik yayilmiyo en büyük artisi benim için o tül zımbırtıları sevmemistim hiç bir zaman sabah bizim kapali balkona koydum hep orda duruyorlardı zaten hem güneş görüyor hemde hava kararınca rahat rahat uyuyabiliyorlar hatta sabah 1 haftadır beraber olan kuşlarim o kadar rahattılarki artik birbirlerine yanaşmaya hatta öpüşmeye bile başladılar kafesin tek eksi tarafi yuvalık takmak için kapi yok forumlarda baya bi arastirdim bu kafesi kullananları kendilerine göre çözümler bulmuşlar daha bizim 5-6 ayımız var yuvalik takmak için bizde bir çözüm buluruz şimdilik
gözlemlerim budur sizinde görüşleriniz önerileriniz benim için önemlidir teşekkürler

plastik tünek hariç herşey güzel.fakat kapalı dediğin balkon ne kadar sıcak oluyor.mesela benim balkonda pimapenli ama gel gelelim kışın çamaşırları asıp gelene kadar hanım donuyor.oranın en az 20 derece gibi bir ısıya sahip olması lazım

kafesiniz ve kuşlarınız çok güzel maşallah. ben sadece kendi fikrimi söyleyeyim , sağdaki plastik yeşil tünek yerine soldaki gibi ağaç tünek takarsanız kuşlarınızın tırnakları için daha iyi olur , beyaz halattan yapılmış oyuncağı çıkarırsanız birbirleri ile daha çok ilgilenirler ve sanırım o yerdeki dal darı onuda yere atmak yerine kafese asarsanız daha bi zevkle yerler. tabi bunlar benim görüşlerim. kuşlarınız ile bu kadar ilgilendiğiniz içinde tebrik ederim sizi.

Dostum kafes çok güzel daha önce duymamıştım ama internetten baktım da biraz pahalı sanki fiyatları. Aslında kendin tasarlayıp güzel ve geniş bir kafes yapsan daha güzel olabilirdi ama hayırlı olsun güle güle kullansınlar.

plastik tünek hariç herşey güzel.fakat kapalı dediğin balkon ne kadar sıcak oluyor.mesela benim balkonda pimapenli ama gel gelelim kışın çamaşırları asıp gelene kadar hanım donuyor.oranın en az 20 derece gibi bir ısıya sahip olması lazım

biz izmirde olduğumuz için soğuğu pek bilmeyiz ve bizim kapalı balkon mutfakla bir kapisi filan yok yani içerde gibi o yüzden hem baya güneş gördüğü için sicak oluyor hemde evde doğalgaz çalistiği için evin sıcaklığıyla bir farkı olmuyor sıcaklıktan bir problemimiz yok yani plastik tünekleri değiştireceğim haftasonu almayi düsünüyorum ya tahta tünek yada ağaç dalları

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:51 -->-> Daha önceki mesaj 11:48 --

kafesiniz ve kuşlarınız çok güzel maşallah. ben sadece kendi fikrimi söyleyeyim , sağdaki plastik yeşil tünek yerine soldaki gibi ağaç tünek takarsanız kuşlarınızın tırnakları için daha iyi olur , beyaz halattan yapılmış oyuncağı çıkarırsanız birbirleri ile daha çok ilgilenirler ve sanırım o yerdeki dal darı onuda yere atmak yerine kafese asarsanız daha bi zevkle yerler. tabi bunlar benim görüşlerim. kuşlarınız ile bu kadar ilgilendiğiniz içinde tebrik ederim sizi.

tünekleri haftasonu ayarlamaya caliscam o oyuncak halat hem arada tutunup oynuyorlar hemde onun tahtalarini kemiriyorlar gagalari için iyi gelir diye düşündüğüm için diğer kafesten sadece onu taktim oraya dal dariyada geldiklerinden beri yerden yemeye alistiklari için hep kafesin içine atiyoruz astikmi gidip yemiyo veletler ilginiz için tesekkür ederim

biz izmirde olduğumuz için soğuğu pek bilmeyiz ve bizim kapalı balkon mutfakla bir kapisi filan yok yani içerde gibi o yüzden hem baya güneş gördüğü için sicak oluyor hemde evde doğalgaz çalistiği için evin sıcaklığıyla bir farkı olmuyor sıcaklıktan bir problemimiz yok yani plastik tünekleri değiştireceğim haftasonu almayi düsünüyorum ya tahta tünek yada ağaç dalları

hadi bakalım o zaman güzel güzel bak kuşlarına

Dostum kafes çok güzel daha önce duymamıştım ama internetten baktım da biraz pahalı sanki fiyatları. Aslında kendin tasarlayıp güzel ve geniş bir kafes yapsan daha güzel olabilirdi ama hayırlı olsun güle güle kullansınlar.

evet kafes gerçekten pahali ben bu kafesi 200 liraya aldim ilk basta evet bende tereddüt ettim alsam mı almasam mı diye hatta ayni ölçülerde çok daha ucuza kafesler vardi ama işim gereğimidir nedir bilmem tasarıma ve kullandığım bir şeyin göze hoş görünmesine önem veririm hagenleri ondan dolayi çok sevdim ama evet gerçekten çok pahalı kafesler kuşlar rahat ettikten sonra içinde benimde gözüme hoş göründükten sonra benim için problem yok ilgine teşekkür ederim

evet kafes gerçekten pahali ben bu kafesi 200 liraya aldim ilk basta evet bende tereddüt ettim alsam mı almasam mı diye hatta ayni ölçülerde çok daha ucuza kafesler vardi ama işim gereğimidir nedir bilmem tasarıma ve kullandığım bir şeyin göze hoş görünmesine önem veririm hagenleri ondan dolayi çok sevdim ama evet gerçekten çok pahalı kafesler kuşlar rahat ettikten sonra içinde benimde gözüme hoş göründükten sonra benim için problem yok ilgine teşekkür ederim

Senin içine sindiyse problem yok :) bende bazı konularda hassasımdır açıkçası. Mesela heryere baktım ama kafama göre kafes bulamadım yada bulduklarım çok pahalıydı, bende oturdum kendim yaptım :)
v96f0.jpg

Senin içine sindiyse problem yok :) bende bazı konularda hassasımdır açıkçası. Mesela heryere baktım ama kafama göre kafes bulamadım yada bulduklarım çok pahalıydı, bende oturdum kendim yaptım :)
v96f0.jpg

ellerinize sağlık bir numara olmuş

merhaba yeni üye oldum da burdan nasıl soru sorabilirim acaba muhabbaet kuşumla ilgili

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:25 -->-> Daha önceki mesaj 02:21 --

merhaba yeni üye oldum da soru nerden soruluyo acaba

hagen kafesleri genellikle üretim icin kullanılıyor üretim icin kullanildigindan temizlemeside o kadar kolay oluyor evet parasi biraz pahalı :) ama tavsiye ederim cok iyi kafeslerdir .

merhaba yeni üye oldum da burdan nasıl soru sorabilirim acaba muhabbaet kuşumla ilgili

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:25 -->-> Daha önceki mesaj 02:21 --

merhaba yeni üye oldum da soru nerden soruluyo acaba

Merhaba, forumda konular var hangi konuda isterseniz oradan yeni başlık açabiliyorsunuz. ama bulamazsanız herhangi bir konu içerisinden de sorabilirsiniz :) Hoşgeldiniz.

v96f0.jpg

gerçekten 10 numara bir salma yapmissiniz bende bunun gibi birşey yapmak isterdim ama bende beceri sıfır :) ellerinize sağlık kuşlar mutlu olsunlarda gerisi hikaye zaten

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:01 -->-> Daha önceki mesaj 10:59 --

hagen kafesleri genellikle üretim icin kullanılıyor üretim icin kullanildigindan temizlemeside o kadar kolay oluyor evet parasi biraz pahalı :) ama tavsiye ederim cok iyi kafeslerdir .

aynen 4 gün oldu kurali ama gerçekten farkediyorum kuşlarin mutlu olduğunu içinde istedikleri gibi uçuyorlar ve diğer küçük kafeste yan yana duramazlardi simdi öpüşüp koklaşıyorlar bile, pislik toz tüy yok etrafta tek sorunu işte yuvalik problemi onuda çözeceğiz insallah yuvalik takma zamani geldiğinde

Kuşlarınızda kafesinizde çok güzel sağlıklı ve sıhhatli günler dilerim.

Güzel kafes iyi mubişler alırsınız inş, Havalar soğudu benim iş yapasım gelmiyor ama bi kafeste ben yapacağım taktım kafayı :D

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Salmayı yaparken aşama aşama fotoğraflarsanız arsiv niteliği tasır daha sonra yapmak isteyenler için fikir olur

Zaten bende öyle düşünüyorum her aşama kayıt altında olacak :)

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri