Karadeniz Pet

ses kısıklığı tekrar aynı şeyleri yaşamak istemiyorum

Foxin

Yeni Üye
arkadaşlar bundan önceki 2 kuşumu aynı sebepten kaybettim. müdehale etmediğim için. tekrar aynı şeyler olsun istemiyorum. sesleri kısılıyor zamanla nefes alamayacak duruma geliyolar sanki boğazlarına balgam çökmüş gibi ötüyorlar. şuan beslediğim yeni erkekte aynı sorun var. dişinin burun kısmında mantar vardı onu çözmüştüm. erkekte görünürde hiçbirşey yok ama bazen kusar gibi ağzını açıp kapatıyordu herhalde yem çıkarıyor dedim. birkaç hafta sonra yani şuan ses kısıklığı başlamış ve nefes alırken grip gibi nefes alıyor bazen. ama nezle değil. bu hastalığın sebebi ne arkadaşlar . genelde bu hastalığa yakalanan kuşlarım 2-3 ay içinde nefes alamayarak ölüyor. nasıl çözebilirim. evde eski kuşların konduğu yeri temizlemiştim nasıl bu hastalık beni buluyor anlamıyorum. tanıdığım onlarca kişi var üstüne hiç düşmeden kuş besliyor hiçbirşey olmuyor. o kadar temiz iyi şekilde bakıyorum geliyor beni buluyor bu sorun

Kuşun nefes darligi cekiyor bence mumkunse diski fotosunu paylasirmisiniz

Kuşun nefes darligi cekiyor bence mumkunse diski fotosunu paylasirmisiniz

hocam çift olduğu için dışkılar karışıyor başında beklemem gerek onun için ama genel olarak dışkılar normal gözüküyor. kursak mantarı başlangıcı olabilir mi acaba ? akşama kadar ötüyor sesi normale dönüyor ama sabahları aynı ölen kuşlarım gibi çıkıyor ve hapşırık krizlerine giriyor bazen üst üste 15-20 defa hapşırıyor. (akıntı yok burunda falan nezle değil).

ek olarak elektrikli soba kullandığım için kuru havadan dolayı olmuş olabilir mi ? bol bol havalandırıyorum nemsiz olmasın diye ama yinede etkileniyor olabilirler. önüne su koyacağım bundan sonra

Son düzenleme:
Kursak mantari olsa yem yiyemezler Nemden dolayi muhtemelen degildir ama siz ginede su yada limon koyun derim
Vitaform antibakteriyel vitamin verebilirsin haftada bir.
Kuşlar cereyanda kalmamalı. İyileşene kadar da sobaya, peteğe biraz daha yakın yede dursunlar.

bir gün sirkeli su bır gün temiz su bir gün limonlu su verin dışkıyı gözlemleyin aşırı ıshal yaparsa yem olarak ama suya birkacdamla sirkr limon koyun

bir gün sirkeli su bır gün temiz su bir gün limonlu su verin dışkıyı gözlemleyin aşırı ıshal yaparsa yem olarak ama suya birkacdamla sirkr limon koyun

hocam çift olduğu için dışkılar karışıyor başında beklemem gerek onun için ama genel olarak dışkılar normal gözüküyor. kursak mantarı başlangıcı olabilir mi acaba ? akşama kadar ötüyor sesi normale dönüyor ama sabahları aynı ölen kuşlarım gibi çıkıyor ve hapşırık krizlerine giriyor bazen üst üste 15-20 defa hapşırıyor. (akıntı yok burunda falan nezle değil).

ek olarak elektrikli soba kullandığım için kuru havadan dolayı olmuş olabilir mi ? bol bol havalandırıyorum nemsiz olmasın diye ama yinede etkileniyor olabilirler. önüne su koyacağım bundan sonra
Kafesi ayırın kafesiniz yoksa hasta kusu kafesde bırakın dişi kusu belli süre salon zaten hemen dışkılar

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kursak mantari olsa yem yiyemezler Nemden dolayi muhtemelen degildir ama siz ginede su yada limon koyun derim
Vitaform antibakteriyel vitamin verebilirsin haftada bir.
Kuşlar cereyanda kalmamalı. İyileşene kadar da sobaya, peteğe biraz daha yakın yede dursunlar.

gaga kenarında çok hafifte olsa mantar başlangıcı var trosyd başladım büyük ihtimal dişiden kaptı. o bu hapşırık ve sese bir etkisi olmuşmudur ? şuan ötmesi enerjisi falan çok iyi ama bazen o dediğim hapşırma krizleri oluyor nadirde olsa seste normale döndü şuan. sirke mevzusunu deneyeceğim gaga kenarındaki mantarı çözünce

Geri