Sıkıntıları var ama çözemedim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve daygrameon tarafından 21 Haziran 2014 başlatılmıştır.

 1. daygrameon
  Çevrimdışı

  daygrameon Süper Üye

  Katılım:
  18 Haziran 2014
  Mesajlar:
  109
  Beğenileri:
  0
  Daha önce şıllığın videolarını paylaşmıştım. Son 2 gündür davranışları biraz değişmeye başladı. Ele alıştı pek sorunumuz yok. Elden ele geçmeyi de öğrendi ama daha 4. günümüzde olduğu için biraz ürkek davranıyor bunu normal karşılıyorum.

  Ancak şöyle bi sıkıntı var. 2 gündür kafesindeyken ötmeye başlıyor yüksek sesle. Kafesin kapısına gidip onu çıkartmamı istiyor. Kafesin kapısını açıyorum, çıkıp kafesin tepesine tırmanıyor ve orada ötmeye devam ediyor. Gayet mutlu gibi. Ancak öterken elime aldığımda ötmeyi kesiyor ve uyuklamaya başlıyor.

  Bir de hala çok az yem yiyor ve az su tüketiyor. Yemliğin tüneğine değil de, az yanında olan diğer tünekten kafasını uzatıp yemeye çalışıyor. Alışacağını düşünüyorum zamanla ama çok az yem tükettiği için ölmesinden korkuyorum.

  Mineralli maması kafesine asılı, gaga taşı ve portakallı vitamini de var ama onlara hiç yanaşmıyor bile. Kumluğuna çıkıp kumlarının arasındaki yemlerden yiyor.

  Normal yemliğinden yediği zaman da bazen kabuklarını soyup içlerinin yarısını yutup yarısını dışarı atıyor. Yemleri kıramadığını düşünüyordum ilk başlarda ama sonuçta bu hayvan petshopta 6 aydır bir sürü kuşun içinde yemlikten yem yiyen bir hayvan.

  Onu böyle az yediğini gördükçe de üzülüyorum. Tavsiye edebileceğiniz bir şey var mı ?
   
 2. Abdullah AKDAL
  Çevrimdışı

  Abdullah AKDAL Profesyonel

  Katılım:
  17 Aralık 2013
  Mesajlar:
  521
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  İstanbul
  Mama hazırlayın ona kendiniz. Halsiz değilse veya abartı uyku halinde değilse kabarık durmuyorsa endişe etmenize gerek yok. Kuşunuza ayrıyeten dal darı alıp verebilirsiniz buna bayılırlar.
   
 3. modernmabuse
  Çevrimdışı

  modernmabuse Profesyonel

  Katılım:
  7 Eylül 2013
  Mesajlar:
  626
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  İzmir

Sayfayı Paylaş