Karadeniz Pet

Sincap çok hasta önerilerinizrihtiyacım var :(

burakomurtak

Yeni Üye
4 aydır bi muhabbet kuşum var üniversite okuyorum evdeyim. 2 hafta önce yarıyıl tatili nedeniyle ailemin yanına döndüm kuşuda ev arkadaşıma bıraktım o kalıcaktı aslında benden bi gün sonrada onunda dönmesi gerekmiş kuşu bi komşuya bırakmış bırakırkende dikkatini çekmiş halsiz olduğu. Neyse bu sabah geldim üni okuduğum şehre 15 gündür komşuda kaldı kuş biraz önce aldım çok hastalanmış bıraktıkları ablada çok üzülmüş odaya salmış biraz gezsin diye 1 hafta önce falan döndüğünde yerde duruyormuş öyle, ayağı kırıldı falan sandım dedi veterinere götürmüşler hemen antibiyotikli bi vitamin ilacı vermiş ismi "vitaform" daha yeni yeni yürümeye başlamış dediğine göre şimdi eve getirdim he bide yumurta sarısı falan vermişler veterinerinde önerisiyle iyi dediler ama bana çok kötü geliyo açıkçası gerçekten moralim bozuldu ve korkuyorum kafesin yemliğini kafasıyla açıp sabah başıma konan beni uyandıran hayvan şimdi kafası sapsarı yumurtadan dedi tamam ama o görüntüsü bile davranışlarıyla birleşince beni korkutuyor kafesi açtım çıkmadı parmagımı uzattım geldi koltuğa oturdum kafese uçarken duvara çarptı bikaç kere sağa sola kör gibiydi sanki yeminle gözlerim doldu ne yapmam lazım hiç iyi gibi hissetmiyorum acaba şimdi 15 gün görmediği farklı biyerde olduğu için olabilirmi bırakmadan önce omuzumdan inmezdi çünkü gerçekten yakın bi arkadaşımdı ne önerirsiniz bana

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:01 -->-> Daha önceki mesaj 19:59 --

kusura bakmayın pek forum kullanan biri değilim nasıl anlatırım bilmiyorum üzüntümü paylaşmak gibi olmuş bidaha okudumda sorum ne yaparsam daha iyi olur kesin ölürmü yoksa tecrubeli birinin bilgisine ihtiyacım var

Kuşunuz belki sadece sizi özlemiştir. Dışkısını kontrol edin bir anormallik var mı? Yemesine içmesine dikkat edin. Yumurta yedirmekle iyi yapmışlar. Kafesinde mürekkeü balığı var mı?

Gaga taşı ya da kalamar kemiği de olabilir

gaga taşı var evet zamanla düzelmesini umuyorum hala hareketsiz duruyor çok sönük gibi

Bence hava değişimi yaşamış olabilir. Cam açılmış soğuk hava etkilemiş olabilir. Yada sizin ev sıcaktı. Komşunuzun evi soğuk. Yada tam tersi.

arkadaşlar kuş daha iyi gibi omuzuma geldi eskisi gibi hareketli değil ama düzelir herhalde neyse şimdi derdim şuki ilk geldiğinde yumurtayüzünden gaga etrafındaki tüyleri baya kötü durumdydı böyle ıslak gibi ama yumurta bulaşmıştı düzgün değildi tüyleri sabah kalktıgımda baya düzeltmişti kendini bi şekilde ama galiba ulaşamadıgı yerler hala öyle sanki banyo ihtiyacı vrmış gibi baya kirli gözüküyor yani bunu nasıl düzeltebilirim kafeste banyoluk yok gerekirse alıcam kendisi yıkanırmı temizlermi kendini yani hiç hoş gözükmüyor şuan

Geri