Karadeniz Pet

Sipariş üzerine tel kafes yapan yer var mı?

deniz kom

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar. Konuyu buraya açma sebebim uygun forumu bulamamış olmam. Daha önce de başka bir başlıkta belirtmiştim forpus papağanlarına sardım. onlara özel bir kafes yaptırmak istiyorum ve 2 çift forpus papağanını aynı kafeste yetiştirmek istiyorum. amacım üretim değil. ancak yılda 1 sefer yavruluk da takacağım kafese. neyse bu sonraki kısım. sormak istediğim şey bambaşka.
edinmek istediğim kafes şu ecnebilerin kafesleri gibi büyük kafeslerden ayaklı, tekerlekli vs. görseli aşağıda zaten mevcut. ancak bu kafeslere ben tasarım eklemeleri yapmak istiyorum. devasa giriş kapısının üzerine ufak bir servis kapısı, yanlara 2 şer tane yavruluk kapısı gibi. kafesin içini yemlik ve yavruluk gibi ekipmanlarla işgal etmek istemiyorum. internette satışı olan kafeslerde bu modifikasyonlar yok (en azından bizim memlekette ben bulamadım). sipariş verip yaptırmak isteyeceğim sanırım yeni evime taşınınca. ancak bu işi beni delirtmeden yapabilecek ve yıllık maaşını tek işten çıkartmayı hedeflemeyecek birisini arıyorum. ayak hariç kafesin ölçüleri yaklaşık 65x65x70 gibi olacak. çatı düz olacak. geri kalan temel tasarım kapı ve giriş ilaveleri ile aşağıdaki görsel ile aynı olacak. bir de kafes ve ayaklar ayrı olmalı.
işte genel durum bu. bu tasarımı fiyatı şişirmeden yapabilecek birisi var mıdır bildiğiniz yoksa internetten alıp kafese ben mi müdahale etmeliyim?

1G15M1.jpg

Bulunduğunuz yerde Sanayi'de ilgili bir yere gidebilirsiniz, yahut bir demir ustası bulabilirsiniz. Izgaraları yahut kullanılacak malzemeyi ham halinde bulmanız faydalı olur, o şekilde gidip yaptırabilirsiniz. Bu daha sağlıklı olur.

Merhaba Deniz.
1. Bu kafes daha büyük papağan ırkları için tasarlanmış. Forpuslar muhabbet kuşu kafeslerinde bakılabilir. Tabi sen yine de kafesi büyük tutabilirsin.
2. Yavru almaya başladığın an gerisi gelecektir. Yani kuşlar üremeye başladılar mı yavruluğu çıkardığında huzursuz olacaklardır.
3. Böyle bir kafesi yaptırtmak hazır yapılmış kafesten pahalıya çıkar. Usta bu kafesi yapmak için harcayacağı süreyi daha fazla para kazanabileceği işler yapmak için geçirecektir. Ya da yüksek fiyat çekecektir.