Karadeniz Pet

sizce eş almalımıyım ?

ramboq103

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklaşık 2 aylık bir yavru kuşum var . kendime çok alıştırdım sürekli kafesin dışında ve kafesin içine koyup kapısını kapatınca hemen sağa sola zıplamaya başlıyor dayanamıyor çıkmak istiyor. ben bu kuşuma eş almak istiyorum. 1- eğer eş alırsam benim kuşum kafese alışır mı , yani dişiyi bırarkıp dışarı filan çıkmak ister mi ? . 2- daha 2 aylık oldugu için herhangi bir eş koysam birbirlerine alışırlar mı ?

1-eğer alırsan onun gibi 2-3 aylık olsun
2-birbirleriyle ilgileceği için sizden birazda olsa uzak kalacaktır mesela öğrettiğiniz kelime varsa söylemez artık.
3- yaşları ufak olduğu için alışmaları daha kolay olacaktır.
4-Eğer sizinle ilgilenmesini istiyorsanı vede eğitmek istiyorsanı hiç gereği yok.

hayır benimle ilgilenmesini istemiyorum. tek çekincem dişiyi aldıktan sonra benim kuş kafes dışına alışmış olduğu için yine kafasin içinden çıkmak ister sağa sola zıplar kafeste dişiye rahat vermez ve ilgi göstermez düşüncesi var. sizce dışarıya çıkma isteği yok olup dişiye ilgi gösterir mi ?

Çift kuşlarda konuşur benim kuşum eş alınca konuşmaya başladı.

Aynı sizin kuşunuz gibi benimde kuşum dışarı çıkmayı severdi ama eş aldığımdan beri çıkarınca rahatsız oluyor. Telaşlanmanıza gerek yok bir birleriyle alışınca sorunlar hal oluyor zaten.

Geri