Karadeniz Pet

sizce mavişim ne diyor :D

• Konbuyu başlatan Işıl KEGEÇ
  • Başlangıç tarihi
I

Işıl KEGEÇ

Guest
selam arkadaşlar maviş ayaklarımda böyle sesler çıkarıyor çok seviyor ayaklarıma konmayı :D sizce konuşma hareketleri yapıyor mu? maviş eve geleli 2 hafta oldu daha önce çok ısırıyordu yaklasmıyordu şimdi hep ayaklarımda omuzumda 1 yasında olduğu için alışmaz dediler ama şimdilik iyi anlaşıyoruz sizlerinde değerli yorumlarınızı bekliyorum
maviş - YouTube

seni tebrik ederim ona yavaş yavaş konuşmayı öğretiyorsun yakında konuşur diye düşünüyorum bu sesler benim kuşumdada oluyodu gün geçtikçe daha güzel telaffuz ediyordu kelimeleri sonunda gerçek bi babacık dedi ama kaçtı pencereden

Moderatör tarafında düzenlendi:
sizce kelimeleri anlaşılıyomu arada bi aşkım diyo babacık erman, ışıl aşkım diyo burda belli degil ama çok degişik sesler çıkarıyo

sizce kelimeleri anlaşılıyomu arada bi aşkım diyo babacık erman, ışıl aşkım diyo burda belli degil ama çok degişik sesler çıkarıyo

bana kalırsa videodan anlaşılmıyo fazla ama gerçekte anlaşıdığından eminim benim kuşumda öyleydi bende videosunu çektim ama anlaşılmıyo diye sildim:(
bende dün yeni kuş aldım sarı yeşil bişeyşimdi yem yiyo benden çok kaçıyo adı bıcırık:D

ben alalı 2 hafta oldu aldığımda eski sahibinin adını erman diyodu sadece ama şimdi 2 3 kelime öğrendi 1 yaşında diye konuşmaz alışmaz dediler çok tereddüt etmiştim ama şimdi yaklaşıy bana koluma konuyo ama hiç ummadık anda bi ısırıyo kanatıyo resmen ona çağre bulamadım işte :D
bu arada kuşunuz hayırlı olsun

öncelikle teşekkür ederim

gaga taşı var bende ona alıştırmaya çalışıyorum gagasının ucunu kanatmıcak yada zarar vermicek şekilde körleştiriyo . körleştiriyo dediğim seni korkutmasın hiç bişey olmuyo kuşa yeminide yiyebiliyo suyunuda içebiliyo

bende hem gaga taşı var hemde mürekp balığı kemiği var kafesteyken en çok onları gagalayıp konuşuyo :)

o zaman sen herşeyi yapmışsın bana kalırsa petshopa gidip sor

bilmiyorum ki yeni aldım diye böyle oldugunu düşünmüştüm zamana bıraktım

anlaşılan zamana bırakmak işe yaramamış

Moderatör tarafında düzenlendi:
hayırlı olsun ışıl hanım ;) babacık ile aşkım kelimelerini anladm yaşına göre çok iyi ögretiyosunuz...

iyi forumlar

aslında daha çok konuşuyo ama net anlaşılmıyo kafesinde çok konusuyo ama anlayamıyorum tabi :D

O 2 haftada neler yaptınız nasıl yaklaştınız anlatırmısınız :)

aldığım kişi evcil dedi ilk günler hiç yaklaşmadı bize ve ben çalışıyorum sadece akşamları ilgilendim eşimde çok ilgilendi devamlı konuşuyorum onunla şimdilerde omzuma kafama konuyo ama en çok ayaklarıma geliyo orda konuşuyo tam anlaşılmıyo ama zamanlaa düzelir tek sorunumuz ısırıyo :D 1 yaşında olduğu için zor olacak diye düşündüm ama hemen kapıyp kelimeleri ve işe giderken hergün sabah kısık sesli radyo acıyorum onunda faydası var

Gerçekten helal olsun demek istiyorum zor konuşması beklenen yaşı geçmiş bir kuşu yavaş yavaş konuşturmaya başlamışsınız bayagı çok ilgileniyorsunuz demekki :) umarım devamı gelecektir videodan pek fazla belli olmuyor ama emin olun daha iyi konuşacaktır...

teşşekürler 2 hafta oldu alalı aldığım kişi 1 yaşında dedi sadece ermann diyodu çalıştığım için akşamları ilgileniyorum evde yokkende radyo açıyorum

Başka fikri olan yokmu arkadaşlar 1 yaşında olmasına rağmen daha çok bişeyler öğrenebilir mi

Geri