Karadeniz Pet

Sizce yaşı kaç ??

Çok sevindim. İnanın ne yapacağımızı bilemedik. İkisi de çok tatlı, yavruları olunca güzel de o konuda ben bakamayabilirim.Ne yapmam gerekir. Üretici birine versek üzülürler mi?
Kıyamadım için aldım. Kanatlarının kesilmesine o kadar üzüldüm ki. Vitaminli sular yemler 2 hafta da kendini de topladı.
Yardım etmeye çalışırken ne yapacağımızı bilemediğim duruma geldim. :(
Çiftleşecekler diye bir kaide yok. Bu nedenle şimdiden üç mubiş olacak diye düşünmeyin:)

Boncuk ona göre yavru. Ama çok iyiler. Dişi zarar vermedi hiç. Bir arada durmaların da sakınca yok o zaman değil mi? Bu saatten sonra zarar vermez değil mi? Büyük olduğunu tahmin ediyordum ama bu kadarını değil.

Kafeste görüntüler o yönde görünüyor. Yuvalık takmazsak sorun olmaz değil mi? Bilmediğim den soruyorum. Yanitlariniz için tesekkurler
Erkek yavruyken çiftleşmeleri mümkün değil zaten. Yuvalık falan takmayın. Birbirlerine zarar vermiyorlarsa aynı kafeste durmalarında sakınca yok. İkisi de sağlıklı ise, dışkıları normalse aynı kafeste bulunabilirler. Büyüklük derken aralarında uçurum fark yok bana göre.

Erkek yavruyken çiftleşmeleri mümkün değil zaten. Yuvalık falan takmayın. Birbirlerine zarar vermiyorlarsa aynı kafeste durmalarında sakınca yok. İkisi de sağlıklı ise, dışkıları normalse aynı kafeste bulunabilirler. Büyüklük derken aralarında uçurum fark yok bana göre.

Zaten eş olursa kaç aylık olmalı hiçbir fikrim yok. Sizlerin bilgileri değerli. Boncuk sürekli ayaklarına gidiyor. O da o sırada yanından gidiyor. Arada küsüyorlar mı bilemiyorum. Boncuk arkasını dönüyor kendi tüneğin de arkası dönük oturuyor. Güzel kızım sayesin de cici kuşu dediğini duyduk Artik oyuncaklari ile oynuyor. Belki de dişi kuş kanatları bile kesilmiş ne travmaları oldu.Uçamayan kuş kaçmıs.Şu anda ki hayatını kabul etti heralde ve mutlu. Kendini minik sevdirdi.Ama yine de bizle hiç bağları yok:(
Daha önceki kuşumuza biz eş almıştık 2 gün sonra geri verdik. Dişi dövüyordu yem yedirmiyordu. Şükürler olsun bunlarda hiç olmadı. Ama boncuk bize yavru diye satıldı. Yavru değildi. Tüye girmişti, 5 aylık civarı olabilir. Böyle takılsınlar. İkiside mutlu görünüyor. Bilmediğimizden eksik yada yanlış bir sey yapmayalım da. Biz tek kuş baktık ama çift ilk deneyim oldu. Çok sağolun yanitlar için tekrar.