petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

. Sizin mama içeriğiniz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve ab301 tarafından 7 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bir üretici yavrulu çiftlere sade yumurta verdiğini söyledi.

1 - Bu kuşun besin ihtiyacını tek başına karşılarmı Havuç ve bisküvide katıyordum öncesinde

2 - Siz ne veriyosunuz yavrulu çifte ve kaç günde bir ?

3 - Hergün verilse ne olur ?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
  3. Erman ARSLAN

Erman ARSLAN New Member

Beğenileri:
    0
    Bence herkesin içeriğinde ufak tefek farklılıklar var ama temel malzemeler aynı. Şahsen ben "Yumurta-Havuç-Kırmız biber-Kırmızı Pancar-Maydanoz-Etimek-Mısır unu-İrmik-Tarçın-vanilya-Keçi boynuzu-Bira mayası" Kullanıyorum. Tabi hepsi aynı anda olmayabiliyor, Değişik kombinasyonlar yapıyorum ama havuç etimek ve yumurta hepsinde var. Bu arada Yavrulu çiftler için hergün vermek önemli, mutlaka ver bence.

4. oguzhan01

oguzhan01 Guest

benim kuşlarım daha 2 bucuk aylık ama sağlıklı gelişmelerini sağlamak için haftada 2-3 gün mama veriyorum :) içeriği ise;
    etimek 2 adet
    cici bebe 2 adet
    arı mama 2 çay kaşığı
    kuru üzüm 2 adet
    badem 2 adet
    tarçın çay kaşığının ucuyla oldukça az
    çeyrek yumurta
    koyduğum yumurta büyüklüğünde havuç
    ceviz içi 1 adet
    yumurta kabuğu yarısını koyuyorum
    arada ise kalamar kemiği tozu da koyuyorum

yavru deyip geçmiyorum elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum.keratalar öğlen koyduğum dolu mamalığı akşama kadar talan ediyorlar:) mamanın içerisinde ithal bir tohumda var ama ismini bilmediğim için yazamadım. diğer arkadaşlarımız da eğer paylaşırlar ise mamalarını güzel bir bilgi birikimi olur saygılar :)

#4 oguzhan01, 7 Haziran 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 7 Haziran 2014

Sayfayı Paylaş