Karadeniz Pet

Sonunda yeni kuşum :)

• Konbuyu başlatan onurdondu1
  • Başlangıç tarihi
O

onurdondu1

Guest
arkadaşlar merhaba 2 haftadır şikayet ettiğim kuşumu takas yaptım ordaki abiye sordum 6-7 aylık dedi ne o daa çok üzülsün ne ben diye buda yeni kuşum
arkadaşlar yaş ırk cinsiyetini söylerseniz sevinirim erkek büyük ihtimallede bir bakın :)

tchnu.jpg

tchn7.jpg

tchpg.jpg

Burun deliğinin etrafını beyaz gördüm ben. Bence dişi

hocam yapma bu sefer kalbim kaldırmaz artık yani :( birde buna baksan
tchy6.jpg

Hevesini kaçırmak gibi olmasın ama banada dişi gibi geldi burun deliklerinin yanları beyaz

Ceresini tam net çekersen daha iyi olur. Bana da dişi gibi geldi bu haliyle.

Hevesini kaçırmak gibi olmasın ama banada dişi gibi geldi burun deliklerinin yanları beyaz

peki kaç aylıktır birde kenarlardan mavileşmeye başlamış ordaki adma onu söyleyip bu erkek dedi eminmisiniz yaşından dolayı yanılmış olma ihtimaliniz varmı?

buyurun arkadaşlar en net foto bu çıkıyor bakın kuşun ceresinin sağ sol kenarlarından mavileşme var onuda bi hesapa katın nolur :(
tcjfr.jpg

tcjgb.jpg

anlaamadım bu petşopçuların bana garezimi var hay allaım yarabbim ya kafayı yicem şimdi gidiyom konuşmaya sağolun arkadaşlar :mad:

Ama Onur, o kadar diyorlar burun deliklerinin etrafı beyazsa, buz mavisi ise dişidir diye. Yavru erkeklerin ceresi genelde pembe-mora çalan bir renk olur.

Kuş dişi yaklaşık olarak 6-9 aylık...

arkadaşlar adamla gittim konuştum kuşun ceresiden anlaşılmaz kuşun duruşu ve hareketlerinden anlaşılır dedi birşeyler anlattı ben ikna oldum
sizce öyle birşey varmı?

arkadaşlar adamla gittim konuştum kuşun ceresiden anlaşılmaz kuşun duruşu ve hareketlerinden anlaşılır dedi birşeyler anlattı ben ikna oldum
sizce öyle birşey varmı?

Hayır, yalan söylüyor öyle saçma şey olmaz. Onur sende hemen ikna oluyorsun ya. Yaz google aç bak nasıl anlaşılıyormuş ceresi. Mavi diye her kuşu erkek sanıyorlar ama bu buz mavisi yani dişi.

sizce öyle birşey varmı?

Benim 2 tane çiftim var birinde erkek cok hareketli birinde dişi cok hareketli bence hareketlere okadar bakmaz kusun karekterine bağlı

Geri