petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sonunda yeni kuşum :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Cins, Irk ve Yaş Belirleme' forumundadır ve onurdondu1 tarafından 7 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. onurdondu1

arkadaşlar merhaba 2 haftadır şikayet ettiğim kuşumu takas yaptım ordaki abiye sordum 6-7 aylık dedi ne o daa çok üzülsün ne ben diye buda yeni kuşum
    arkadaşlar yaş ırk cinsiyetini söylerseniz sevinirim erkek büyük ihtimallede bir bakın :)

2. Umutcan AĞLAR

Pek bişey belli değil ama bence dişi

3. onurdondu1

kenarlardan mavileşmeye başlamış ama burnu? orda pek belli olmuyor

4. Umutcan AĞLAR

Burun deliğinin etrafını beyaz gördüm ben. Bence dişi

5. onurdondu1

hocam yapma bu sefer kalbim kaldırmaz artık yani :( birde buna baksan

6. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Hevesini kaçırmak gibi olmasın ama banada dişi gibi geldi burun deliklerinin yanları beyaz

7. Sevtap DERİN

Ceresini tam net çekersen daha iyi olur. Bana da dişi gibi geldi bu haliyle.

8. onurdondu1

peki kaç aylıktır birde kenarlardan mavileşmeye başlamış ordaki adma onu söyleyip bu erkek dedi eminmisiniz yaşından dolayı yanılmış olma ihtimaliniz varmı?

9. oem

oem Guest

güle güle besleyin :)

10. onurdondu1

buyurun arkadaşlar en net foto bu çıkıyor bakın kuşun ceresinin sağ sol kenarlarından mavileşme var onuda bi hesapa katın nolur :(

11. Sevtap DERİN

Onur geçmiş olsun kuşun dişi.

12. onurdondu1

anlaamadım bu petşopçuların bana garezimi var hay allaım yarabbim ya kafayı yicem şimdi gidiyom konuşmaya sağolun arkadaşlar :mad:

13. Sevtap DERİN

Ama Onur, o kadar diyorlar burun deliklerinin etrafı beyazsa, buz mavisi ise dişidir diye. Yavru erkeklerin ceresi genelde pembe-mora çalan bir renk olur.

14. Umutcan AĞLAR

15. Ercan Uçar

Beğenileri:
    16
    Kuş dişi yaklaşık olarak 6-9 aylık...

16. onurdondu1

arkadaşlar adamla gittim konuştum kuşun ceresiden anlaşılmaz kuşun duruşu ve hareketlerinden anlaşılır dedi birşeyler anlattı ben ikna oldum
    sizce öyle birşey varmı?

17. onurdondu1

hocam dalga geçiyon heralde?

kuşun kafasındaki çizgilere bak ben bile daha yeniyim öğrendim yani

18. Sevtap DERİN

Hayır, yalan söylüyor öyle saçma şey olmaz. Onur sende hemen ikna oluyorsun ya. Yaz google aç bak nasıl anlaşılıyormuş ceresi. Mavi diye her kuşu erkek sanıyorlar ama bu buz mavisi yani dişi.

19. Sevtap DERİN

Kuş dişi ama 6-9 aylık olması imkansız. En fazla 3 aylıktır.

20. Berk ŞAHİN

Berk ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    Benim 2 tane çiftim var birinde erkek cok hareketli birinde dişi cok hareketli bence hareketlere okadar bakmaz kusun karekterine bağlı

Sayfayı Paylaş