petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Sorularım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve hure44 tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. hure44

hure44 Guest

Arkadaşlar maviş tam 1 haftadan beri bende elime alışmadı daha hatta benden hala korkuyor ama ilk günkü kadar değil.Birde sıkıntıdan kafasını yemliğin tutunma kısmına sokuyor muhtemelen canı sıkıldığından yapıyor o yüzden bende bana hemen nasıl alıştırabilirim diye böyle bir konu açıyorum.Bazı sorularım var aşağıda bu konuyla ilgili birde bazı forumdaki arkadaşlar ben 4 günde alıştırdım falan diyorlar 4 günde alıştıranlar nasıl alıştırdı anlatabilirler mi?

1.elimi kafese soktuğumda uçmaya çalışıyor korkuyor bu korkuyu nasıl giderebilirim?
    2. 1 hafta oldu artık odada bi kere salsam mı?
    3.Saldıktan sonra nasıl alacağım (elime gelmiyor parmağımı uzatınca)
    4.Odaya salarsam panik yapıp iryere çarpıp zarar vermesin kendine?

2. Eren ERDEM

1- Korkuyu gidermek için güvenini kazanman ve sabırlı olman gerekli
    2- Biraz daha bekle bence salmak için. 2 hafta olsa daha garanti olur
    3- Saldıktan sonra elinle avuçlayıp alırsan korkacaktır. En kötü ihtimal acıkınca o kafesine girer. Girmezse de parmağını tünek gibi uzat göğsünü okşa, sonunda kesin parmağına gelir ve kafesine götürürsün.

Ya da kafesin tabanını çıkarıp kafesi üstüne koyarsın kuş yerdeyken

4- Odaya saldığında çok ses yapıp korkutmazsanız panik yapmaz. Çarpmaması içinse 2 numaralı cevabımı dikkate al :)

3. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    1- Kuşunuz kaç aylık bilmiyorum fakat en fazla 2 aylık olması gerek. 2 aylıklar bile zor alışıyorlar. Sabretmek ve onunla konuşmak ilgi göstermek gerekiyor.
    2- 2-3 hafta olduktan sonra salmanız daha iyi olacaktır.
    3- Saldıktan sonra kafesin kapı tarafını ona dönderip kafesi onun önüne getirmen gerekecek. Elle asla tutup kafese sokma. Belki uzun bir çubuk alıp ona çıkmasını sağlayıp kafesine taşıyabilirsin.
    4- 1 Hafta erken bir zaman zarfı olduğu için etrafa çarpıp zarar görebilir, dolayısıyla daha çok panikleyebilir.

Sayfayı Paylaş