Karadeniz Pet

su gibi dışkı ?

/kimya/

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar dişi kuşumun dışkısı su gibi. sabah kafesin altını temizledim bir şey yoktu. birkaç saat sonra kağıt su gibi olmuş. ishal mi olmuş ne yapmalıyım yardım edin ?

su gibi dediğim kağıdı attım yenisini koydum. ama bildiğiniz su gibi sanki suluktan su dökmüş gibi. yeni halini yüklicem

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:39 -->-> Daha önceki mesaj 18:37 --

http://i.hizliresim.com/78zapl.jpg
http://i.hizliresim.com/Wr5qPQ.jpg
bu sonradan yaptığı buda sıvı ama ilk hali baya baya su gibiydi :(

evet baya sıvı normal değil bu

bugün mama verdim ama dişi kuş yuvada su içmeye zor çıkıyor mama yememiştir

Dışkısı su gibi olduguna gore ishal baya ilerlemis. Dogal yontemlerle vakıt kaybetmeden ilaca baslayın derım.. veterınere gıdebılırsınız ya da ben sulphamezathine'i tavsiye ederim.

peki baya ilerlemesi için günlerdir ishal olması yada belirti olması gerekmez mi ? bu durum bugün oldu hatta bir kaç saat evvel olmuş çünkü gün içinde bir kaç defa kontrol ediyorum. geçici bir durum ya da bir şey etki etmiş olabilir mi acaba bu duruma ? ya da ishal direk bu hali alır mı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:23 -->-> Daha önceki mesaj 19:24 --

arkadaşlar yardım edebilcek, bilgi sahibi kimse yok mu ?

Kardeşim ilk etapta yulaf ver (muhabbet kuşunu bilmem de papağanlar da kabızlık yapıyor muhabbetler de aslında bir çeşit papağan olduğundan muhtemelen ise yarar)
Yeşillik kesinlikle verme (eğer verdiyseniz o yüzden olabilir)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:42 --

Tabi bu dediklerimi gece için söyledim arkadaşın dediği doğru... İlaç en doğru cözüm...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:46 -->-> Daha önceki mesaj 22:44 --

Son iki günde verdiğin darı dışındaki yiyecekleri yazarsan daha sağlıklı teşhis konur.

Kardeşim ilk etapta yulaf ver (muhabbet kuşunu bilmem de papağanlar da kabızlık yapıyor muhabbetler de aslında bir çeşit papağan olduğundan muhtemelen ise yarar)
Yeşillik kesinlikle verme (eğer verdiyseniz o yüzden olabilir)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:44 -->-> Daha önceki mesaj 22:42 --

Tabi bu dediklerimi gece için söyledim arkadaşın dediği doğru... İlaç en doğru cözüm...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:46 -->-> Daha önceki mesaj 22:44 --

Son iki günde verdiğin darı dışındaki yiyecekleri yazarsan daha sağlıklı teşhis konur.

teşekkürler yanlış bir şey yapmamak adına kesin yapmam gereken şeyi öğrenmek istiyorum.
Bugün yumurta maması verdim onun dışında ekstra bir şey vermedim. Ama şunu tekrar belirtmek istiyorum kuşta günlerdir ya da dün, bugün herhangi bir şey fark etmedim. Yani dışkısı normaldi, hatta altındaki kağıdı sabah 10-11 arasında değiştirdim. akşam üstü su gibi dışkıyla karşılaştım.

Kuşta kabarıklık, halsizlik var mı diye soracak olursanız şuan yuvada ama dışarı çıktığında eski halinden farklı değil. Kuş kuluçka döneminde bunun verdiği bir halsizlik elbette ki var.yem yemeye bile çıkmıyor nerdeyse çıktığında su içip, dışkı yapıp içeri giriyor. O yüzden mama yediğini de sanmıyorum.

Konuya çok hakim sayılmam ama suluğun alt ve hazne bölümlerini güzelce fırçayla temizleyip haşlanmış patates ve yulaf verin. Mama veriyorsanız ve kafese döküyorsa onları temizleyin küflenebilir... Yeşil renkli hiçbirsey vermeyin en kısa zamanda ilaç gibi birşey alın. Başka diyebileceğim birşey yok maalesef. Geçmiş olsun. Sakın ama sakın sirkeli su vermeyin. Bakteriyel bir ishalse sirkeli su çok çok tehlikelidir.

Konuya çok hakim sayılmam ama suluğun alt ve hazne bölümlerini güzelce fırçayla temizleyip haşlanmış patates ve yulaf verin. Mama veriyorsanız ve kafese döküyorsa onları temizleyin küflenebilir... Yeşil renkli hiçbirsey vermeyin en kısa zamanda ilaç gibi birşey alın. Başka diyebileceğim birşey yok maalesef. Geçmiş olsun. Sakın ama sakın sirkeli su vermeyin. Bakteriyel bir ishalse sirkeli su çok çok tehlikelidir.

teşekkür ederim temizliğine çok dikkat ediyorum aslında bende tam bu geceyi geçirmesi için sirkeli su vericektim:( inşallah sabaha kadar bir şey olmaz :(

Kardeş kuşun durumu nedir? Bi bilgi verir misin?

Kardeş kuşun durumu nedir? Bi bilgi verir misin?

Çok şükür bugün sulu değildi dışkı. Kuşta kuluçkada olmasının verdiği halsizlikten başka herhangi bir şey yok. Sebebini bilemiyorum tabi ama kuluçka da olduğu için yem yemeye çıkmıyor bir iki tane alıp yuvaya giriyor ama suyu daha sık içiyor ben buna bağladım. az yem yiyip çok su içti sanırım.
Dışkısı bugün çok büyük şekildeydi. İnşallah bir daha böyle bir şey olmaz:(

kuluckada olduğu için olabilir diye düşünüyorum umarım öyledir yani geçmiş olsun

Kuşun yumurtası var mı? Yumurta varken genellikle erkek besler dişiyi... Haşlanmış patatese devam et. Birde mama tarif edeyim onu ver. 1 haşlanmış yumurta ve o yumurtanın zarı çıkarılıp dövülmüş kabuğu. 1küçük havuç rendele varsa biramayası 1tatlı kaşığı. Üstüne mamayı kuritana kadar irmik ve mısırunu. Karıştır ver. Hava serin 10 saat falan kalsa birşey olmaz...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:23 -->-> Daha önceki mesaj 09:22 --

*Mamayı kurutana kadar

Kuşun yumurtası var mı? Yumurta varken genellikle erkek besler dişiyi... Haşlanmış patatese devam et. Birde mama tarif edeyim onu ver. 1 haşlanmış yumurta ve o yumurtanın zarı çıkarılıp dövülmüş kabuğu. 1küçük havuç rendele varsa biramayası 1tatlı kaşığı. Üstüne mamayı kuritana kadar irmik ve mısırunu. Karıştır ver. Hava serin 10 saat falan kalsa birşey olmaz...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:23 -->-> Daha önceki mesaj 09:22 --

*Mamayı kurutana kadar

evet kuş kuluçka da yuvadan hiç çıkmıyor. erkeğin beslediğini de görmüyorum açıkçası ilk kuluçkasında beslerken görüyordum ama bu sefer görmüyorum. Dediğiniz mamayı zaten yapıyorum teşekkür ederim ama erkek yiyor sürekli:eek: Haşlanmış patates demişsiniz ancak kuş yem yemeye çıkmıyor patatesi hiç yemiyor.
Birde dışkının böyle olmasına sebep kuluçkada olması olabilir mi ? çünkü kuşumda bir değişiklik hiç yok, dışkısının boyutunun büyük olması kağıdı ıslatmış olabilir miydi ?

Kuluçkadaki kuşun zaten nispeten dışkısı cıvıyor. Bu arada durumun vahametinden sormayı unuttum kuşun hareketliliği nasıl? Eğer hareketliyse büyük bir sıkıntı olmayabilir..

Kuluçkadaki kuşun zaten nispeten dışkısı cıvıyor. Bu arada durumun vahametinden sormayı unuttum kuşun hareketliliği nasıl? Eğer hareketliyse büyük bir sıkıntı olmayabilir..

daha öncede belirtmiştim sürekli yuvalıkta ama önceki zamanlarından farkı yok yuva dışına çıktığında. su içip dışkılayıp geri dönüyor tabi bu kadarcık sürede erkeğin yanaşması sonucu gagalamayı da ihmal etmiyor;) inşallah benim anlayamadığım bir şey yoktur. Teşekkürler ilginiz için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:16 -->-> Daha önceki mesaj 18:15 --

kuluckada olduğu için olabilir diye düşünüyorum umarım öyledir yani geçmiş olsun

az yem yiyip çok su içtiği için bende öyle düşündüm, teşekkür ederim.

Geri