Karadeniz Pet

Şu konuya artık açıklık getirelim

• Konbuyu başlatan Onur ATAR
  • Başlangıç tarihi
O

Onur ATAR

Guest
Arkadaşlar biliyorum çok soru soruyorum ama bu işte yeni olduğum için heyecanlı ve bir o kadar da meraklıyım. 2 gün önce bir kuş aldım takip edenler bilir, henüz 3 aylık ve dişi olduğunu söylediler forumdakiler. Kuşumu daha ilk günden sevebildim, parmağıma benim de yardımımla çıktı, kafesten çıkartabildim, biraz uçtu. Sonrasında elimden yem de yedi, ertesi gün de böyle devam etti ve bugün de ilk defa ötmeye başladı sesi de daha yavru olduğu için hoşuma gitti keratanın :) Şimdi size sorum şu, internette dişileri hiç sevmiyorlar insana alışmaz konuşması imkansız vs vs. Yahu şimdi içime kurt düştü bu kuş elime alışmaz mı, benimle oyun oynamaz mı, 1-2 kelime de olsa konuşmaz mı? Anlamadım gitti yahu işin ehli bir açıklasa şunu rahatlasam.. Teşekkürler

Tabii ki konuşur merak etmeyin sadece erkekler biraz daha kolay konuşabiliyor o kadar. Siz yeteri kadar ilgi verirseniz neden konuşmasın neden alışmasın ki? Misal benim erkek kuşum tam bir yabani ama dişi kuşum parmağıma geliyor, elimden yem yiyiyor, geziniyor. Çok tatlı eşek sıpaları. :)

Arkadasım dişi kuşlarda bunların hepsini yapabilir konusma konusunda erkeklere göre disilerin kelime dağarcıkları o kadar geniş değildir o kadar arada aman aman bir fark yok karekterde önemlidir bazı kuslar sana geldigi gece kaynasır bazıları 1 hafta 1ay belkide hiç kaynasamassınız seninde ilgine bağlı bol sans

Tabii ki konuşur merak etmeyin sadece erkekler biraz daha kolay konuşabiliyor o kadar. Siz yeteri kadar ilgi verirseniz neden konuşmasın neden alışmasın ki? Misal benim erkek kuşum tam bir yabani ama dişi kuşum parmağıma geliyor, elimden yem yiyiyor, geziniyor. Çok tatlı eşek sıpaları. :)

İşte böyle yorumlar istiyorum teşekkür ediyorum size. İnanın internette bir baksanız dişi kuşlarının üretimine karşı çıkacak adamlar var neredeyse, yahu gidip hemen değiştirin diyen adam çıktı kuşun dişi olduğunu öğrenince. Neymiş insanlara alışamazmış soğukmuş hiç konuşamazmış. Ben de dedim muhabbet kuşu değil de kanarya mı aldık yani. Sağolun demek ki her şey ilgiyle alakalı çünkü bu kuşu da d eğiştirmek istemiyorum çok sevdim alışacaktır inşallah, bir de alışma süresi uzar mı dişi diye yoksa ilgiyle mi alakalı ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:47 -->-> Daha önceki mesaj 12:46 --

Arkadasım dişi kuşlarda bunların hepsini yapabilir konusma konusunda erkeklere göre disilerin kelime dağarcıkları o kadar geniş değildir o kadar arada aman aman bir fark yok karekterde önemlidir bazı kuslar sana geldigi gece kaynasır bazıları 1 hafta 1ay belkide hiç kaynasamassınız seninde ilgine bağlı bol sans

Anladım yorumlarınız için teşekkür ederim içim rahatladı şu anda :) çünkü kuşum 3 günde bu kadar çok kaynaştı benimle

Erkekler daha biraz daha kolay kapıyo sözcükleri ama dişiyede aynı ilgi gösterseniz oda konusur merak etmeyin evde baska kus varmı

3 günde bu kadar kaynaştıysa emin ol gerisi daha çabuk gelecektir. :) Hemde yavru olduğu için bu süre kısalacaktır. Merak etmeyin siz. :)

Erkekler daha biraz daha kolay kapıyo sözcükleri ama dişiyede aynı ilgi gösterseniz oda konusur merak etmeyin evde baska kus varmı

Hayır ilk defa kuş bakıyorum bu benim ilk göz ağrım :) Konuşup konuşmaması o kadar sıkıntı değil benimle oyun oynasın alışsın arkadaş gibi olsun yeterli

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:02 -->-> Daha önceki mesaj 13:01 --

3 günde bu kadar kaynaştıysa emin ol gerisi daha çabuk gelecektir. :) Hemde yavru olduğu için bu süre kısalacaktır. Merak etmeyin siz. :)

İnşallah öyle olur ben de böyle düşünüyorum teşekkür ederim ben ona yeterli ilgiyi göstereceğim :)

Hayır ilk defa kuş bakıyorum bu benim ilk göz ağrım :) Konuşup konuşmaması o kadar sıkıntı değil benimle oyun oynasın alışsın arkadaş gibi olsun yeterli

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:02 -->-> Daha önceki mesaj 13:01 --

İnşallah öyle olur ben de böyle düşünüyorum teşekkür ederim ben ona yeterli ilgiyi göstereceğim :)

Zaten emin olun ister konuşsun konuşmasın, o parmağınıza çıkıp elinizden yem yemesi bile size yetiyor bazen. :) Böyle tatlılık yok.

Bende öyle basladım kardesim elimden çekine çekine yem yerdi 1 yem yiyip hemen yukarı bakardı bana zarar vericekmi diye :) simdi 5 kusla üretmeye çalısıyorum yavru büyüsün ese atcam onuda :) sende ilgilisin belli merak etme elinden yem yiyiyorsa sana tamamen alıstımı kafesten uctugu an kafana falan konar

benim de bi dişi kuşum var aklına gelebilecek her şeyi yapıyoruz artık beraber uyumaya başladık düşün :D

sadece konuşmadı ama eğitmeye devam ediyorum konuşacak inşallah

kuşum aldığımda 2 aylıktı şu an 4 aylık oldu

erkeklerin daha fazla kelime dağarcığı vardır dişilerin ise azdır ama her iki cins te konusmaya yatkındır siz alıstırırsanız konusur.

ben yeni öğreniyorum dişilerin konuştuğunu ve hiç konuşan dişi görmedim inşallah benimkilerde konuşur öyleyse.

Zaten emin olun ister konuşsun konuşmasın, o parmağınıza çıkıp elinizden yem yemesi bile size yetiyor bazen. :) Böyle tatlılık yok.

Eminim ki öyledir :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:23 -->-> Daha önceki mesaj 14:22 --

Bende öyle basladım kardesim elimden çekine çekine yem yerdi 1 yem yiyip hemen yukarı bakardı bana zarar vericekmi diye :) simdi 5 kusla üretmeye çalısıyorum yavru büyüsün ese atcam onuda :) sende ilgilisin belli merak etme elinden yem yiyiyorsa sana tamamen alıstımı kafesten uctugu an kafana falan konar

Çok ilgiliyim hem de onu şimdiden çok seviyorum sanki arkadaşım kardeşim gibi :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:23 -->-> Daha önceki mesaj 14:23 --

ben yeni öğreniyorum dişilerin konuştuğunu ve hiç konuşan dişi görmedim inşallah benimkilerde konuşur öyleyse.

Çok konuşması önemli değil ya oyuncu olması önemli benim için

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:24 -->-> Daha önceki mesaj 14:23 --

erkeklerin daha fazla kelime dağarcığı vardır dişilerin ise azdır ama her iki cins te konusmaya yatkındır siz alıstırırsanız konusur.

Dediğim gibi bana alışsın yeter :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:25 -->-> Daha önceki mesaj 14:24 --

benim de bi dişi kuşum var aklına gelebilecek her şeyi yapıyoruz artık beraber uyumaya başladık düşün :D

sadece konuşmadı ama eğitmeye devam ediyorum konuşacak inşallah

kuşum aldığımda 2 aylıktı şu an 4 aylık oldu

Benim ki de 3 aylık işte demek ki 2 ay sonra biz de böyle olacağız inşallah çok sevindim :)

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Geri