Karadeniz Pet

Şu kuşlar bakarmısınız arkadaşlar 1 dakika.

• Konbuyu başlatan yontembilisim
  • Başlangıç tarihi
Y

yontembilisim

Guest
Herkese Merhaba arkadaşlar, fotoğraflardaki kuşları eş diye(!) mısır çarşısından aldım. eve geleli 1,5 hafta oldu hemen hemen. Dişi yavruluğa girip çıkıyor, bazen uzun süre kalıyor fakat hiç çiftleştiklerini görmedim. Kuşlara bakarak yorum yapabilir misiniz...

k10RM9.jpg

LYG0vV.jpg

7VQZQP.jpg

W6oRoP.jpg

Yazmış olduğunuz yorumlardan sonra kafesin temiz halinide ekliyorum :) birazda olsa yumurta verme olasılıkları olunca tekrar keyfim yerine geldi..

pm27Gn.jpg

rmyq1V.jpg

yAjyq9.jpg

l04oqB.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bana daha henüz hazır değiller gibi geliyor...

Son düzenleme:
Erkegin ceresini cekebilirmisinix bna disi gibi geldi de

Hazırlık yapıyorlar, mamasını vitamini eksik etmeyin, fazlada rahatsız edilmezlerse, yavurlarınız olur inşallah

Hazırlık yapıyorlar, mamasını vitamini eksik etmeyin, fazlada rahatsız edilmezlerse, yavurlarınız olur inşallah

Çok teşekkür ederim inşallah yorumunuzda ki gibi yavrular nasip olur. mama ve vitamin ne önerirsiniz. ben sadece yem kullanıyorum biraz da nijer tohumu ekliyorum :(

fotoğraflardan pek anlayamadım ama sanki dişi kızışmamış gibi geldi ali ismail ertaş arkadaşında dediği gibi bence de çok rahatsız etmeyin onlar bilir zamanını. hayırlı üretimler. umarım sağlıklı yavrularınız olur.

Çok teşekkür ederim inşallah yorumunuzda ki gibi yavrular nasip olur. mama ve vitamin ne önerirsiniz. ben sadece yem kullanıyorum biraz da nijer tohumu ekliyorum :(

sitede çok güzel mama tarifleri var beslenme bölümünde bulabilirsiniz, haftada 1 yada 2 kere vermeniz yeterli, birde kafesi temiz tutmak önemli

Çok teşekkür ederim hepinize verdiğiniz bilgiler için..

Yumurta ve bebe bisküvisini rendele hafta da 2 defa ver kuşlar güzel ama bakımsızlar kafesleri kötü tünekleri de tahta tünek yapın bir de rahatsız etmeyin her şey iyi olur inşaallah

İşinize karışmak gibi olmasında sağlıklı yavrular almak istiyorsanız kafesin hijyeni beslenme kadar önemli. Bence kafes küçük, tüneklere sağlam bir temizlik gerekiyor. Yumurtalar gelmeden önce imkanınız varsa değiştirin ya da temizleyin. Tabii benimkisi sadece öneri.

Yumurta ve bebe bisküvisini rendele hafta da 2 defa ver kuşlar güzel ama bakımsızlar kafesleri kötü tünekleri de tahta tünek yapın bir de rahatsız etmeyin her şey iyi olur inşaallah
dediklerinizi mutlaka uygulayacağım, teşekkür ederim yorumunuz için.:)

İşinize karışmak gibi olmasında sağlıklı yavrular almak istiyorsanız kafesin hijyeni beslenme kadar önemli. Bence kafes küçük, tüneklere sağlam bir temizlik gerekiyor. Yumurtalar gelmeden önce imkanınız varsa değiştirin ya da temizleyin. Tabii benimkisi sadece öneri.

daha büyük kafesim var ama büyük kafeste daha geç çiftleşme olur gibi saçma birşey biliyorum. önerinizi dikkate alıcam sabah büyük kafese koymuş olurum :)

Dişi ve erkek. Satan doğru söylemiş. Hazırlık yapıyorlardır yuva ve yumurtlama için. Ama bence öncelikle tüneklerini tahta tüneğe çevir. Yumurtlamadan önce de kafesin temizlik bakımını iyi yap ki, yumurta olduğu zaman fazla elleyemeyeceksin kafesi. Mama yap, kalamar kemiği koy, istersen dal darı koy. Hayırlısı olsun.

Hazır yumurtlamamışken kafesi güzelce bi temizlemenizde fayda olur tüneklerden yuvalığa kadar. tünekler bana çok kirli geldi.

Olur çift de olur
yavru da olur
bakım emek sabır
olduktan sonra

maşallah hazırlanmaya başlamıslar :)

iyi yorumlar alınca tekrar ısındım kuşlarıma, büyük bir hevesle alıp kavga etmeleri çiftleşmemelerini görünce üzülmüştüm. tavsiyeleriniz üzerine kafesi temizledim tünekleride en kısa zamanda tahtaya çevirececeğim..

pm27Gn.jpg

rmyq1V.jpg

yAjyq9.jpg

l04oqB.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Süper olmuş , şu iki plastik tüneği çıkarıp beyaz tünek gibi yuvalığa paralel tek tahta bir tünek koyarsanız süper olur.