Karadeniz Pet

suluk türü hakkında

• Konbuyu başlatan junius3434
  • Başlangıç tarihi
J

junius3434

Guest
muhabbet kusuma dar ıagızlı suluktanmı geniş agızlı suluktanmı alsam hangisi dhaa rahat olur muhabbet kuşu için ?

biraz sacma ama benim 2 sulugumda kus su içtikten sonra kendini tamamlamıyor eksik kalıyor su kus bu sekilde susuz kalcak diye koykuyorum nasıl suluk almalıyız dik telli kafes veya suluga ne yapmam lazım

Bana göre de geniş ağızlı suluk ama kuşumun kış günü inadına banyo yapma çabası yüzünden dar ağızlı suluk kullanıyorum gayette memnunum zorlanmıyor

geniş agızlı suluk kafese uymuyor sulugum kus su içtiginde suyu tamamlamıyor eksik kalıyor sürekli benim oynatarak tamamlamam gerkiyor bunu nasıl engellerim

Suluk olarak tercih edilmesi gereken bana göre geniş ağızlı suluklardır.Ama benim kafesimin telleri dikey olduğu için ben kanarya suluğu kullanmak zorunda kalıyorum.Tellerle alakalı bir durum kafesiniz telleri geniş ağızlı muhabbet kuşu sulukları oluyorsa tabiki geniş ağızlı kullanmanız mantıklı olacaktır.Ama o kadar önemli bir sorun değil çünkü susadıklarında her türlü su içeceklerdir.

geniş agızlı suluk kafese uymuyor sulugum kus su içtiginde suyu tamamlamıyor eksik kalıyor sürekli benim oynatarak tamamlamam gerkiyor bunu nasıl engellerim

Bildiğiniz gibi suluk iki parça. İki parçayı birleştirirken tam kapatmayın yani arada biraz boşluk kalsın sorununuz düzeliyor :)