Karadeniz Pet

supravit vitamin

Ömer Macit

Emektar Üye
supravit vitamini muhabbet kuşlarına verebilirmiyiz suyuna katsak biraz yarar zarar nasıl olur tacrübeli arkadaslar cevaplarmısısnız supravit eczanelerde satılan bebekler için olan takviye vitamin b ve c vitamini

güncel bunu kullanan var mı üretici arkadaşlar vitamin ne kullanıyorsunuz ?

supervit forte'yi öneririm....Ecza deposunda 10 lira...

korkuyorum onlardan arkasında güvenilir bir üretici olmadığını düşünüyorum onun için supraviti sordum peki vitamin vermeden olur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:01 -->-> Daha önceki mesaj 18:51 --

büyükbaş hayvanlara veriliyor bizim buralarda o dedğiniz çok kuvvetli ilaç öle hafif bişey değilki kuşta o dozu ayarlayabilmek çokkk çok zor

Evet arkadaslar yardim :) Ben de elevit pronatal kullaniyordum, hamileler icin olandan, ayiptir soylemesi numune urun :D Film kapli tablet oldugundan mikserden gecirip toz haline getirip sularina biraz ekleyip karistiriyordum ancak daha sonra sulukta yosun olustigunu gordum her gun 1-2 defa degistirmeme ragmen ve biraktim napsam supravitle mi devam etsem ?:D Malum o kucucuk siselere 7-8 lira para veriyoruz

tecrübeli arkadaşlar lütfen az ilgilenin kısacık da olsa yazın lütfen

Evde supravit aradim bulamadim bizimkiler bitirmis :D Onun yerine multimix buldum o da yakladik ayni ozelliklere sahip ondan verecegim :D

supervit forteyi ben kullanıyorum, suyun rengi hafif sararsın yeter, bunun için bir mercimek tanesi kadar yerli oluyor, vitaminin ambalajının köşesinden çok az makasla kesiyorum, suluğa dökerken kontrol etmesi kolay oluyor, enjektör yardımıyla suyu karıştırıyorum, şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım...

kullanmanı tavsiye etmem ;)

Biyolojik reaksiyonlari insanlardan farksiz... Ben asprin haric hastalanma ishal vs durumlarda bizzat kendi kullandigim ilaclari veriyorum calsiyum vs dahil. Ayrica Actim iceriklerini karsilastirdim biyoteknik in vitamini ve supraviti ayni desem yalan olmaz ... Supravitin fazlasi bile var yani

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:50 -->-> Daha önceki mesaj 22:49 --

Tabi koca bir hapi icirmiyorum hocam optimal miktarlarda veriyorum :D

ben hiç bır vıtamın kullanmıyorum sebzesini meyvesını yeterınce verınce sorun olmuyor.kuşlarımın maşşallahı var şuana kadar bır sorun yaşamadım.bence en önemlısı kalsıyum eksıklıgı

Evet arkadaslar , 2 gun once supravitin muadili olan multimixi vermeye basladim, aralarindaki tek fark birisi limon aromali digeri portakal. Ve 2 gunun sonundaki gozlemlerime gore : Suyu daha cok icmeye basladilar. Sanirim aroma yuzunden. Disimin gagasi hafifcene kahve rengiydi, daha da artmis o kahvelik, ve her ikisinde de daha bir istek var gibi gordum, ayrica iki gun once kusda hafif tuy kabartnasi vardi, o da gecti. Arada zorla kucuk bir damlacik bal verdim zannetniyorum ki baldan olsun bu kadar sey. Bu arada arkadaslar yaklasik 1.2 cc verdim, normal bir suluk icin

ben veriyorum hem sularına hemde mamaya karıştırıyorum şimdilik sıkıntı yok

Ben supravit kuşumun suyuna veriyordum arkadaşlar. Vitamin olarak en iyi vereceğiniz kuşunuza fayda sağlayacak vitamindir. Her gün suyunu değiştirmek koşuluyla kuşunuz çok tüy döküyor çok halsizse (ishali olmamalı) günde 0.7 cc suluğuna suyla karıştırarak 5-6 gün kullanın. Normal zamanlar için vitamin diyorsanız suyuna bi çay kaşığının yarısı kadar (suyun rengi hafif sarı oluncaya kadar) döküp verebilirsiniz. Bi hafta vitamin verip 2-3 gün normal su verip sonra tekrar vitamine devam edin. Arada normal su içmesi iyi olur. Suda ılık dinlendirilmiş ya da kaynamış ve soğutulmuş ılık olursa daha iyi olur. Iyi günler dilerim..:)

Geri