petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

supravit vitamin

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Ömer Macit tarafından 6 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    supravit vitamini muhabbet kuşlarına verebilirmiyiz suyuna katsak biraz yarar zarar nasıl olur tacrübeli arkadaslar cevaplarmısısnız supravit eczanelerde satılan bebekler için olan takviye vitamin b ve c vitamini

2. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    güncel bunu kullanan var mı üretici arkadaşlar vitamin ne kullanıyorsunuz ?

3. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    supervit forte'yi öneririm....Ecza deposunda 10 lira...

4. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    korkuyorum onlardan arkasında güvenilir bir üretici olmadığını düşünüyorum onun için supraviti sordum peki vitamin vermeden olur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:01 -->-> Daha önceki mesaj 18:51 --

büyükbaş hayvanlara veriliyor bizim buralarda o dedğiniz çok kuvvetli ilaç öle hafif bişey değilki kuşta o dozu ayarlayabilmek çokkk çok zor

5. Mert AKSOY

Evet arkadaslar yardim :) Ben de elevit pronatal kullaniyordum, hamileler icin olandan, ayiptir soylemesi numune urun :D Film kapli tablet oldugundan mikserden gecirip toz haline getirip sularina biraz ekleyip karistiriyordum ancak daha sonra sulukta yosun olustigunu gordum her gun 1-2 defa degistirmeme ragmen ve biraktim napsam supravitle mi devam etsem ?:D Malum o kucucuk siselere 7-8 lira para veriyoruz

6. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    tecrübeli arkadaşlar lütfen az ilgilenin kısacık da olsa yazın lütfen

7. Mert AKSOY

Evde supravit aradim bulamadim bizimkiler bitirmis :D Onun yerine multimix buldum o da yakladik ayni ozelliklere sahip ondan verecegim :D

8. Kaan KARAN

Kaan KARAN Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
    supervit forteyi ben kullanıyorum, suyun rengi hafif sararsın yeter, bunun için bir mercimek tanesi kadar yerli oluyor, vitaminin ambalajının köşesinden çok az makasla kesiyorum, suluğa dökerken kontrol etmesi kolay oluyor, enjektör yardımıyla suyu karıştırıyorum, şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım...

9. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    daha önce supravit verdiniz mi

10. Mert AKSOY

Yok vermedim, bir kac yer okudum cok olmamak kaydiyla verebilirsiniz diyor, yarin vermeye baslayacagim insallah

11. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    üreticilerden onay alalım önce dostum acele etme

12. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    kullanmanı tavsiye etmem ;)

13. Mert AKSOY

Biyolojik reaksiyonlari insanlardan farksiz... Ben asprin haric hastalanma ishal vs durumlarda bizzat kendi kullandigim ilaclari veriyorum calsiyum vs dahil. Ayrica Actim iceriklerini karsilastirdim biyoteknik in vitamini ve supraviti ayni desem yalan olmaz ... Supravitin fazlasi bile var yani

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:50 -->-> Daha önceki mesaj 22:49 --

Tabi koca bir hapi icirmiyorum hocam optimal miktarlarda veriyorum :D

14. Ömer Macit

Ömer Macit Active Member

Beğenileri:
    1
    niçin? tavsiye etmediniz

15. Yeliz KOCAGÜN

Beğenileri:
    0
    sonuçta cocuklar için kullanılan bir vitamin kuşlarda kullanmak ne kadar doğru olur bilmiyorum bünyesi kaldırmaz bence

16. Hakan Kuş

Vilmectin kullanıyorum bence etkili

17. murat DEMİR11

murat DEMİR11 Active Member

Beğenileri:
    3
    ben hiç bır vıtamın kullanmıyorum sebzesini meyvesını yeterınce verınce sorun olmuyor.kuşlarımın maşşallahı var şuana kadar bır sorun yaşamadım.bence en önemlısı kalsıyum eksıklıgı

18. Mert AKSOY

Evet arkadaslar , 2 gun once supravitin muadili olan multimixi vermeye basladim, aralarindaki tek fark birisi limon aromali digeri portakal. Ve 2 gunun sonundaki gozlemlerime gore : Suyu daha cok icmeye basladilar. Sanirim aroma yuzunden. Disimin gagasi hafifcene kahve rengiydi, daha da artmis o kahvelik, ve her ikisinde de daha bir istek var gibi gordum, ayrica iki gun once kusda hafif tuy kabartnasi vardi, o da gecti. Arada zorla kucuk bir damlacik bal verdim zannetniyorum ki baldan olsun bu kadar sey. Bu arada arkadaslar yaklasik 1.2 cc verdim, normal bir suluk icin

19. oktay türk

ben veriyorum hem sularına hemde mamaya karıştırıyorum şimdilik sıkıntı yok

20. Aslım yardım

Aslım yardım New Member

Beğenileri:
    0
    Ben supravit kuşumun suyuna veriyordum arkadaşlar. Vitamin olarak en iyi vereceğiniz kuşunuza fayda sağlayacak vitamindir. Her gün suyunu değiştirmek koşuluyla kuşunuz çok tüy döküyor çok halsizse (ishali olmamalı) günde 0.7 cc suluğuna suyla karıştırarak 5-6 gün kullanın. Normal zamanlar için vitamin diyorsanız suyuna bi çay kaşığının yarısı kadar (suyun rengi hafif sarı oluncaya kadar) döküp verebilirsiniz. Bi hafta vitamin verip 2-3 gün normal su verip sonra tekrar vitamine devam edin. Arada normal su içmesi iyi olur. Suda ılık dinlendirilmiş ya da kaynamış ve soğutulmuş ılık olursa daha iyi olur. Iyi günler dilerim..:)

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. supravit şurup kuşlara verilir mi

,
  2. supravit kuslar icin

,
  3. supravit vitamin muhabbet kuşu

,
  4. supravit fiyatı,
  5. kanarya ve muhabbet ıcın ıyı vıtamın,
  6. bebeklere supravit verilirmi,
  7. supravit surup muhabbet kusuna ne kadar verilir,