Karadeniz Pet

Süpriz gelin!

• Konbuyu başlatan Ali Sami Ünal
  • Başlangıç tarihi
A

Ali Sami Ünal

Guest
Yakşamlar herkese,
Geçen hafta benim doğum günümdü. Akşam pastayı yedikten sonra büyük bir süprizle karşılaştım. Kuzenlerim Fıstık'a dişi almış! Kafesi falan her şeyi almışlar. Kuş 32 günlüktü. Aslında çok güzel, tatlı bir kuş. Ama ben Fıstık'a turkuaz - sarı dişi alacaktım. Bu emri vaki yüzünden hayallerim suya düştü. :(
Z22v8k.jpg
[/url][/IMG]
onnGb7.jpg
[/url][/IMG]
lBBJME.jpg
[/url][/IMG]
V22okP.jpg
[/url][/IMG]
nYYzXR.jpg
[/url][/IMG]
Eş tutma durumuna gelirsek, eş oldular. ( malesef mi desem bilemiyorum :( )
Ben 10 gündür kayserideydim. Ailemde kafesleri yan yana koymuş, 10 gün kuşları çıkarmamışlar. Bugün döndüm ve kuşları saldım. Başta Fıstık nereye uçsa dişi ( Fındık) takip etti, fıstık dişiden kaçtı. Ama sonra resimdekiler oldu :D
vYYkOp.jpg
[/url][/IMG]
1jj18G.jpg
[/url][/IMG]
LddkBb.jpg
[/url][/IMG]
rYYWA1.jpg
[/url][/IMG]
son olarak kuşu değiştirmek istiyorum ama fıstık fındığı unuturmu bilmiyorum :confused:

bence çok güzel bir kız :D çokta yakışmışlar. Tam bir süpriz olmuş cidden yinede alışabilmeleri çok şaşırtıcı ve güzel :D maşallah. Ee artık nice minik yavrulara...
bence değiştirme çünkü kuşun psikolojisini bozabilir ve alışabilmesi çok değerli bir şey

Moderatör tarafında düzenlendi:
En İyi Çift Bulma Yöntemi Erkek Kuşunuzu Kuşçuya Götürüp Salmaya Bırakın Zaten Kendisi Bir Tane Bulacak Onu Alıp Gelebilirsiniz.Kafanıza Göre Seçmeniz Onun Zevkine Hitap Etmeyebilir.

En İyi Çift Bulma Yöntemi Erkek Kuşunuzu Kuşçuya Götürüp Salmaya Bırakın Zaten Kendisi Bir Tane Bulacak Onu Alıp Gelebilirsiniz.Kafanıza Göre Seçmeniz Onun Zevkine Hitap Etmeyebilir.

Bunu öğrenmiştim, pet shoptaki bütün turkuaz - sarılar toplayıp ayrı kafeste fıstıkla bırakacaktım bir gece. Bunu planlamıştım. Ama böyle bir süprizle karşılaştım. Ne yapsam bilemiyorum :confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:10 -->-> Daha önceki mesaj 00:08 --

bence çok güzel bir kız :D çokta yakışmışlar. Tam bir süpriz olmuş cidden yinede alışabilmeleri çok şaşırtıcı ve güzel :D maşallah. Ee artık nice minik yavrulara...
bence değiştirme çünkü kuşun psikolojisini bozabilir ve alışabilmesi çok değerli bir şey

Sağolun, İnşAllah. Keşke turkuaz-sarı bir süpriz yapsalardı :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:11 -->-> Daha önceki mesaj 00:10 --

bence hiç ellemeyin kalsın.. naçizane fikrim..

Peki.
Bakalım ben alışabilecek miyim :D sanırsam Fıstık ne derse o olacak :D

bence gerçekten değiştirmeyin :) sonuçta o mutlu değil mi ? Mutlu olduğunu görün nasılda sevmiş zilli :D:D

Bence güzel kuş maşallah degistirmeyin

Fıstık, fındığa alıştıktan sonra başka bir kuşa alışması çok mu zor? Fıstık, fındığı çok sevecek herhalde ve sanırsam bende. Bu yüzden erkenden karar vermem lazım. Değiştirmeli miyim sizce?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:23 -->-> Daha önceki mesaj 00:21 --

bence gerçekten değiştirmeyin :) sonuçta o mutlu değil mi ? Mutlu olduğunu görün nasılda sevmiş zilli :D:D

Bence güzel kuş maşallah degistirmeyin

yorumları yeni gördüm kusura bakmayın :D aslında gerçektende çok tatlı bir kuş ve daha çok küçük olduğu için kolay alıştırabilirim.

Güzel anlaşmışlar gibi duruyor kuşta çok güzel karar sizin hocam

Sevenleri ayirmak gunahtir :)

Güzel anlaşmışlar gibi duruyor kuşta çok güzel karar sizin hocam
%100 mutlu değilim ama fıstık için fındığı değiştirmeyeceğim. Şimdilik. Eğer günün birinde turkuaz - sarı bir dişi görürsem, çok hoşuma giderse ve o zamana kadar fındıktan memnu kalmazsam işler değişir :)
Sevenleri ayirmak gunahtir :)
tamam şimdilik ayırmayım :) İnşallah iyi geçinmeye devam ederler

Bence yavrulardan birini alip sari yeşil eslersiniz :)

Değiştirmeyin bence hocam alışmışlar birbirlerine yazıktır :)

Dişi bence çok güzel

ohooyy mercimeği fırına vermişler :D

maşallah erkek kaç yasında __?? büyk gibi geldi dişiye göre

o 10 gun nasıl gectı bırde onlara sor bılerekmı yan yana koymuslar valla süper bir iş cıkarmıslar dogrusunu yapmıslar bak cift olmus ne guzel işte kavga yok

Yavru almayı düşünüyorsanız dişi daha çok küçük uzun süre beklemeniz gerekecek.

Millet eş tutturamıyor.. siz eş tutmuşları ayırmaktan bahsediyorsunuz.. bence hiç maceraya gerek yok, dişi biraz küçük, beklemeniz gerekecek.