Karadeniz Pet

Sürekli hapşuruyor sulu sulu yardım!!

Snm232323

Meraklı Üye
Kuşum sürekli hapşuruyor hava akımı yok evde gayet sıcak.ne yapmalıyım acaba????

Vitamin takviyesi yapın. Meyve verin. Kuşlar arada bir öyle sulu hapşurabilir benim kuşum bi kere suratıma bi hapşurdu insan gibi.

Aynen öyle kolumda damla damla güleyim mi ağlayayım mı bilemedim:))) meyve yemiyor henüz elmaya dilini sürüp geri çekiyor anlamadım niye. Ama ekmek peynir bayılıyor. Bu sulu buruna bişey yapmayayım kendi kendine geçer sanıyorum. Hareketi yerinde fır fır ordan oraya maşallah

hapşuruk çok sık ve kuvvetli değilse sorun yoktur benişm kuşumda tüylerini düzelttikten ya da kaşındıktan somra mutlaka hapşurur çünkü tüylerden uçuşan tüy tozlatrından dolayı ama sık ve salyalı bir hapşuruk varsa biraz üşütmüş olabilir sıcak tutun

Aynen öyle kolumda damla damla güleyim mi ağlayayım mı bilemedim:))) meyve yemiyor henüz elmaya dilini sürüp geri çekiyor anlamadım niye. Ama ekmek peynir bayılıyor. Bu sulu buruna bişey yapmayayım kendi kendine geçer sanıyorum. Hareketi yerinde fır fır ordan oraya maşallah

Benim suratım öyleydi koşa koşa gittim sabunla yıkadım yüzümü. :D
Sıklıkla öyle hapşurmuyorsa burnunda akıntı yoksa neşesi de yerindeyse sorun yoktur bence. Geceleri üstünü örtün hava alabileceği şekilde. Suyuna bir iki damla vitamin damlatın. Tedbir amaçlı.

Hava buz gb biz nasıl üşüyorsak onlarida o sekil dusunelim sicak tutmaya calisin suyuna vitamin eksik etmeyin suyunu hergun tazeleyin... :)

Merhaba;
Benim kaçan kuşum Maviş de nezle olmuştu.Gerçi benimkinde halsizlik de vardı ve üst üste çok hapşırıyordu.Ben araştırdım araştırdım,en son Çözümü kendim buldum.Bebek şurubu calpol plus ile çocuklara verilen B vitamini şurup olarak yine,şırınga ile sabah-Akşam verdim 3 günde hiçbirşeyi kalmadı.Yalnız calpol ateş düşürücü özelliği de olduğu için Ayakları biraz soğuk olmuştu ama ilacı bırakınca o da düzeldi.Geçmiş olsun

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri