Karadeniz Pet

Tavsiye Mama Tarifim

ermann

Paylaşımcı Üye
2 çift kuşuma haftada 1 kez yaptığım ve etkisini gördüğüm mama tarifimi paylaşıyorum.Bu mamadan harici hazır mama verdim yemiyorlar fakat bunu yemek için birbirleri ile kavga ediyorlar.
-----------------------------------------------------
*Havuç
*Haşlanmış yumurta
*Yumurta kabuğu veya kalamar kemiği tozu
*Kepek ekmeği veya tam buğday ekmeği
*Fındık
*Kabak Çekirdeği
*Ayçekirdeği
*Ceviz
*Badem
*Marul
-----------------------------------------------------
Bunların hepsini rendeliyoruz az miktarda yapın deneme amaçlı severek yediklerini görürseniz haftada 1 vermenizi tavsiye ederim.

Teşekkür ederim kendim adıma cok beğendim fakat Ekmek,Kabak Çekirdeği,Ay çekirdeği zararlı diye biliyorum Aşırı yağlanma yapıyor ideal olarak Yumurta,Kalamar kemiği tozu yada Yumurta kabuğu,Şiddetle bebe bisküvisi,havuc bunlar bomba yapıyor ve çok beğeniyorlar deneyebilirsin böylede .

Ben kuşları sürekli uçuruyorum o yüzden yağlanma olmuyor ama dediğin gibi sürekli uçurma imkanı olmayanlar için yağlanma yapanları çıkarabilirler listeden.bebe bisküvisi 1 kere alıp ekledim ama yemediler o mamayı hazır mamada yemiyorlar ama bu listedeki gibi yaptığımda çok severek yiyorlar.

teşekkürler tarif için.
benim kuşlara yumurta ve havuç rendeleyip veriyorum ama yumurtayı pek yemiyorlar havuç yemek için kavga ediyorlar.

Ben kuşları sürekli uçuruyorum o yüzden yağlanma olmuyor ama dediğin gibi sürekli uçurma imkanı olmayanlar için yağlanma yapanları çıkarabilirler listeden.bebe bisküvisi 1 kere alıp ekledim ama yemediler o mamayı hazır mamada yemiyorlar ama bu listedeki gibi yaptığımda çok severek yiyorlar.

Doğru haklısınız ama ben sadece bilgilendirme yapayım dedim

Benim kuş yumurtanın kokusunu aldığı gibi kafesten kaçıyor bir köşeye çekilip kendi içine çekiliyor mama vermesem bir problem yaratırmı ?

Tek kuşum var. Yumurtayı haşlayıp 4'e bölüyorum ve çeyrek veriyorum, 2 saat içinde o çeyreğin yarısını yiyiyor. 2 günde bir böyle veriyorum. Zaten mamlığa ne koysam gidip tadına bakıyor.
Havuç ve marulu rendeleyip galeta unu ile karıştırıp veriyorum haftada 1-2 onu da affetmiyor.
Koyduğum mamaları kafes içinde 3-4 saatten fazla bekletmiyorum.
Yem olarak ta VITAKRAFT AUSTRALIAN MUHABBET KUŞU YEMİ kullanıyorum.