petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tavsiye Mama Tarifim

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve ermann tarafından 3 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    2 çift kuşuma haftada 1 kez yaptığım ve etkisini gördüğüm mama tarifimi paylaşıyorum.Bu mamadan harici hazır mama verdim yemiyorlar fakat bunu yemek için birbirleri ile kavga ediyorlar.
    -----------------------------------------------------
    *Havuç
    *Haşlanmış yumurta
    *Yumurta kabuğu veya kalamar kemiği tozu
    *Kepek ekmeği veya tam buğday ekmeği
    *Fındık
    *Kabak Çekirdeği
    *Ayçekirdeği
    *Ceviz
    *Badem
    *Marul
    -----------------------------------------------------
    Bunların hepsini rendeliyoruz az miktarda yapın deneme amaçlı severek yediklerini görürseniz haftada 1 vermenizi tavsiye ederim.

2. Serhan KAMALIOGLU

Teşekkür ederim kendim adıma cok beğendim fakat Ekmek,Kabak Çekirdeği,Ay çekirdeği zararlı diye biliyorum Aşırı yağlanma yapıyor ideal olarak Yumurta,Kalamar kemiği tozu yada Yumurta kabuğu,Şiddetle bebe bisküvisi,havuc bunlar bomba yapıyor ve çok beğeniyorlar deneyebilirsin böylede .

3. ermann

ermann Member

Beğenileri:
    2
    Ben kuşları sürekli uçuruyorum o yüzden yağlanma olmuyor ama dediğin gibi sürekli uçurma imkanı olmayanlar için yağlanma yapanları çıkarabilirler listeden.bebe bisküvisi 1 kere alıp ekledim ama yemediler o mamayı hazır mamada yemiyorlar ama bu listedeki gibi yaptığımda çok severek yiyorlar.

4. Mehmet ÖZEL

Mehmet ÖZEL Active Member

Beğenileri:
    0
    teşekkürler tarif için.
    benim kuşlara yumurta ve havuç rendeleyip veriyorum ama yumurtayı pek yemiyorlar havuç yemek için kavga ediyorlar.

5. Serhan KAMALIOGLU

Doğru haklısınız ama ben sadece bilgilendirme yapayım dedim

6. Emre AVCI

Emre AVCI Guest

Benim kuş yumurtanın kokusunu aldığı gibi kafesten kaçıyor bir köşeye çekilip kendi içine çekiliyor mama vermesem bir problem yaratırmı ?

7. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Tek kuşum var. Yumurtayı haşlayıp 4'e bölüyorum ve çeyrek veriyorum, 2 saat içinde o çeyreğin yarısını yiyiyor. 2 günde bir böyle veriyorum. Zaten mamlığa ne koysam gidip tadına bakıyor.
    Havuç ve marulu rendeleyip galeta unu ile karıştırıp veriyorum haftada 1-2 onu da affetmiyor.
    Koyduğum mamaları kafes içinde 3-4 saatten fazla bekletmiyorum.
    Yem olarak ta VITAKRAFT AUSTRALIAN MUHABBET KUŞU YEMİ kullanıyorum.

Sayfayı Paylaş