Karadeniz Pet

Tecrübeli Arkadaşlar

yns33

Yeni Üye
Arkadaşlar max 2.5 aylık olan ve cinsiyetini henüz teyit edemediğimiz yavru muhabbet kuşum bu gün kendi görüntüsünün yansıdığı yüzeyde ağızdan yem çıkarttı yansiyan kendi görüntüsüne . Sanırsam yaptığı hareket kusma fakat bu bir rahatsızlıktan dolayı mı yoksa farklı bı durumdanmi. İlk defa böyle bişey yaptı yardımcı olursanız çok sevinirim . Teşekkürler.

Ayrıca şu son 3.4 gündür kafeste çok hareketli sanki kafesteki bı kaç parça oyuncağına sinirlenir gibi hareketler yapiyor. Ani hareketler manevralar yapıyor kafesindeki oyuncağına anlam veremedim . Tecrübeli arkadaşlar muhakkak bı çözüm bulacaklardır

Ayrıca şu son 3.4 gündür kafeste çok hareketli sanki kafesteki bı kaç parça oyuncağına sinirlenir gibi hareketler yapiyor. Ani hareketler manevralar yapıyor kafesindeki oyuncağına anlam veremedim . Tecrübeli arkadaşlar muhakkak bı çözüm bulacaklardır

Çiftleşmek istiyor olabilir çiftleşme zamanları kuşlar agresifleşir vs. vs. internetten bakarak emin olabilirsiniz

Bizim evimize gelen misafirlere ikram yapmamız onlarla çiftleşmek istediğimizi göstermediğine göre kuşlarda da aynı durum geçerlidir. Aynada kendi türünden birini görmüş ve onunla iletişim kurmak, arkadaş olmak veya bizim yaptığımız gibi ikramda bulunmak istemiştir. Bu gayet normal.
Ayrıca, bu benim kendi şahsi fikrim, başkasını bağlamaz, muhabbet kuşlarının kafesinde oyuncak olmasını tavsiye etmiyorum. Tek başınaysa sahibiyle, çiftse eşiyle ilgilenmeli, oyuncakla değil. Özellikle ayna ve zil türü oyuncakların, kuşların psikolojisini bozduğuna eminim. Bu oyuncaklar, ancak en az bir yıl sahibiyle sağlıklı ve güçlü bir bağ kurmuş kuşlara, yine sahibinin gözetimi altında ve kısa süreliğine verilmesi gerekir.

Oyuncak olarak bahsettiğim şey bildiğimiz çamaşır masası kafesine kızıl darı takarken tutturmak için kullanıyorum tam anlamıyla oyuncak sayılır mı bilmiyorum ama.. yorumlarınız içinde çok teşekkür ederim

Oyuncak olarak bahsettiğim şey bildiğimiz çamaşır masası kafesine kızıl darı takarken tutturmak için kullanıyorum tam anlamıyla oyuncak sayılır mı bilmiyorum ama.. yorumlarınız içinde çok teşekkür ederim
O da olsun artık. Farklı gördüğü herşeyi tırtıklar, meraktandır.

Bi Sorun YOk.Bir Yansımada Kendini GÖrmüş Dişi Zannetmiştir.Yada Yem Boğazına Tıkanmiştir

Cevaplariniz icin tesekkurler.Bu kusma olayına göre , acaba cinsiyetine erkek denebilir mı , yada sadece erkek kuşlarmi kusarlar ?
Yani Kusmaya Bağlı.Nefesine Bişey Kaçarsa Dişide Kusar Ama Onunki Farklı Olabilir.FOto Yokmu? Söyleyelim Cinsiyetini

Geri