Karadeniz Pet

tek erkek alıştırmalık kuş önerisi

Halit Ç.

Meraklı Üye
Herkese merhaba, uzun bir aranın ardından yeniden yavru bir erkek kuş sahiplenmek istiyorum. daha önce alıştırdığım konuşturduğum kuşumun cinsi çekoslovak tı. yeni kuş için daha iri boylarda olan jumbo düşünüyorum, yavru için de serkan erkan ile iletişime geçtik, gerçekten çok güzel kuşları var ancak aklımda bazı sorular var. bu iri kuşlar biraz ağır kanlı galiba yani hareketli oyuncu kuşlar değil gibi geliyor bana, uçabildiğinden bile şüpheliyim :):) ... iri kuşları alıştırmak oynaşmak şımartmak konuşturmak daha küçük kuşlara göre zor mudur? sahiplensek biblo gibi durur mu? yoksa hiç alakası yok pişman olmazsın mı diyorsunuz? Tecrübelerinizden yararlanmak istiyorum. Kuşu tek besleyeceğim.
Herkese Teşekkürler iyi forumlar...

bence dogru bi secim degil iri kuş zor uçar bile hep uyur tünekte hiç girme iri kuşa inş aradıgını bulursun

tek besleyeceksen ve konuşsun oyuncu olsun diyorsan alabileceğin en uygun cins çek ve jumbo kırığı kuşlardır cinsiyet olarak erkek 45 günlük civarı seçersen daha faydalı olur senin için. Show jumbo tarzı kuşlar gösteriş kuşudur her ne kadar metabolizmasına bağlı olasada bir çek veya yerli kadar haraketli değildir. tercih senin

Show jumbo var bende gayet mutlu hareketli yururken bile komik ucabiliyo 100 gunluk suan ilerisini bilemiyprum tabi :)

Jumbo daha sakin bir kuştur,hareketli olsun isterseniz çek hollanda veya yerli alabilirsiniz.

bence dogru bi secim degil iri kuş zor uçar bile hep uyur tünekte hiç girme iri kuşa inş aradıgını bulursun

tek besleyeceksen ve konuşsun oyuncu olsun diyorsan alabileceğin en uygun cins çek ve jumbo kırığı kuşlardır cinsiyet olarak erkek 45 günlük civarı seçersen daha faydalı olur senin için. Show jumbo tarzı kuşlar gösteriş kuşudur her ne kadar metabolizmasına bağlı olasada bir çek veya yerli kadar haraketli değildir. tercih senin

Show jumbo var bende gayet mutlu hareketli yururken bile komik ucabiliyo 100 gunluk suan ilerisini bilemiyprum tabi :)

Jumbo daha sakin bir kuştur,hareketli olsun isterseniz çek hollanda veya yerli alabilirsiniz.

araştırmalarıma göre jumbolar ele omza kolay alışıyormuş ancak konuşma konusunda okadar da istekli değillermiş, jumbo konuşturan birileri var mı acaba forumda?

Elbette jumbo da konuşur ama biraz daha üstüne düşmeniz gerekli.Ben olsam jumbo alırdım iri ve güzel kuşlar.

Yok mu jumbo besleyen?

Besleyip konuşturduğum kuşun haddi hesabı yoktur her kuş konuşur kardeşim jumbo konuşmaz diye bi kaide yok hatta bana sorarsan jumbonun eğitilmesi çok çok kolay digerlerine nazaran iletişime geçtiğin adam Serkan kuşları valla 10 numara petshoplara bin basar temiz sağlıklı ev ortamında üretmiş ev üretimi kuşların her zaman daha kolaydır egitim ve konuşturması. Tereddütsüzce alabilirsin

Besleyip konuşturduğum kuşun haddi hesabı yoktur her kuş konuşur kardeşim jumbo konuşmaz diye bi kaide yok hatta bana sorarsan jumbonun eğitilmesi çok çok kolay digerlerine nazaran iletişime geçtiğin adam Serkan kuşları valla 10 numara petshoplara bin basar temiz sağlıklı ev ortamında üretmiş ev üretimi kuşların her zaman daha kolaydır egitim ve konuşturması. Tereddütsüzce alabilirsin

Kuşu Serkan beyden alacam zaten o kesin, serkan beyde her türlü kuş var maşallah. Kuşlarının da hepsi birbirinden güzel. İlginiz için de teşekkür ederim jumbo sahipleneceğim gibi duruyor.

Geri