petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tekrar çiftleşmediler

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve kanakan tarafından 17 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. kanakan

kanakan New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlarım çiftleşti 2 yumurtaları oldu dişinin ilk yumurtasıydı. Biri küçük diğeri normaldi ama 1 hafta sonunda yumurtalardan kalktı. sonrasında suan 3 ay oldu tekrar çiftleşmediler normal mi yapmam gereken birşey varmı?

2. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    Dişinin ilk kuluçkası olduğundan yumurta sayısı az ve şekli değişik olabilir.Yumurtalara dokunduysanız veya kuşu sürekli rahatsız ettiyseniz yumurtalardan kalkabilir.Şuan çiftleşmemelerinin sebebi dişi kendini hazır hissetmiyor olabilir.Oda sıcaklığını fazla değiştirmeyin.Oda gün içinde daha çok aydınlık dursun (6 saat aydınlıksa 8 saat aydınlık dursun.Ama sakın kafesi doğrudan güneş ışığına maruz bırakmayın) kızıştırıcı yem verin.Sularını sık sık değiştirin ve içine vitamin koyun.Ve en önemlisi kafesi 3-5 günde bir temizleyin.

3. kanakan

kanakan New Member

Beğenileri:
    0
    Yumurtalara kesinlikle dokunmadım hatta yuvalığa bile dokunmadım. dişim çok yabani kafesi temizlerken bile ne kadar narin davransam da çırpınıyor buda kafes altındaki bütün tüylerin eve dağılmasına sebep oluyor. fazla ürkütmemek adına haftada bir kafesi temizliyorum suları yemleri her zaman dikkatle değiştiriyorum. evim gayet güzel ışık alan bir ev onların kafesini cam kenarında bir yere ayarladım direk güneş almıyor ama akşam 6 7 ye kadar güzel ışık olan bir yer. şuan hiç bir şekilde kurlaşma dahi göremiyorum beklemelimiyim yoksa bir sıkıntımı var yapabileceğim başka birşey varmı teşekkürler ilginize

4. Mustafa AKÇAKAYA

Beğenileri:
    0
    [MENTION=5881]kanakan[/MENTION] Beklemelisiniz.Dişiye biraz zaman verin dinlensin,kendine gelsin.1-2 hafta sonra kızıştırıcı vermeye başlayın.

5. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Eger sonuc alamiyorsan ayirma yontemini deneyebilirsin.

Sayfayı Paylaş