Karadeniz Pet

tırnak sorunu..

• Konbuyu başlatan Denizci
  • Başlangıç tarihi
D

Denizci

Guest
arkadaşlar muhabbet kuşumun tırnakları çok uzun sürekli bir yerlere takılıyor kıyafetlerimize, koltuk örtüsüne, halıya falan. hayvanda rahatsız oluyor. kesmek istiyorum ya da kesmesi için bilen birine götürmek istiyorum ama tam da yeni yeni güvenini kazanmaya başladım gelip başıma koluma konuyor güvenini kaybetmek istemiyorum. korkar mı sizce kaybeder mi güvenini?

ahşap tünekler kullanıyosan kendisi kısalır veya internette nasıl kesilecegine dair görsellerle anlatım var

Tirnak keserken benim icim gidiyor cok kotu bagiriyorlar illa kesmek zorunda degilsin kuslar kendileri koparabiliyorlar ama kesicem dersen kusun tirnaklarini isiga tutarsan damarlarini gorursun damarlarini kesmemeye calis.

Dikkatli kesilmesi gerekir. Bilen birinin kesmesi daha mantıklı. Güven meselesine gelince pek sorun olacagını sanmıyorum.

yanlışlkla tırnaktaki damarlardan birini kesebilirsin çok dikkatli ol eğer damarlarını kesersen sonu ölüm olabilir :(

Bilen birine kestirmen daha iyi olur.

internette bayağı ayrıntılı anlatan bir yazı buldum bir de video izledim. kendim kesmeye karar verdim çünkü hayvan gerçekten çok rahatsız oluyor. hem hareketli hareket ettikçe ayağı takılıyor bir yere çekiyor sürekli ve normalin iki katı yoruluyor kafesten çıktığında. şimdi kuşçuya falan götürsem hem havalar serinlemeye başladı zaten dışkısı bir garip dışarı çıkarmak istemiyorum hem yabancı bir yerde yabancı birinin yapmasından benim yapmam daha iyidir, kestikten sonra bir kaç gün rahat bırakırım yaklaşmam kafesin yanına. umarım tamamen kaybedip güvenini düşman olarak görmez beni çok alıştı çünkü.

Denizci bey, yanlış anlamayın ama sanki çok üzerlerine titriyorsunuz. Hani derler ya sakınan göze çöp batar diye. Bende yaşadım o yüzden diyorum.Biraz kendi haline bırakın. Bence kendiniz kesmeyin sonuçta kötü sonuçlar doğurabiliyor.

haklısınız galiba çok üstüne düşüyorum her gün salıyorum salıp uçuruyorum koluma kafama falan kendi gelip konuyor ama empati kurmak lazım biraz acaba hayvan uçmak istiyor mu ya da oynamak istiyor mu diye belki de dinlenmek istiyor. tırnaklarını kestim az önce. hiç kanama olmadı ya da bağırmadı elimle tutup keserken. ama koydum kafesine şimdi döndü arkasını bana hiç bakmıyor kabardı duruyor öyle. küstü sanırsam. onun iyiliği için yaptım ama. bir kaç gün rahat bırakacağım sadece yemini suyunu değiştiririm bakalım geçer kızgınlığı heralde.

Geri