petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

tırnak sorunu..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Denizci tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Denizci

Denizci Guest

arkadaşlar muhabbet kuşumun tırnakları çok uzun sürekli bir yerlere takılıyor kıyafetlerimize, koltuk örtüsüne, halıya falan. hayvanda rahatsız oluyor. kesmek istiyorum ya da kesmesi için bilen birine götürmek istiyorum ama tam da yeni yeni güvenini kazanmaya başladım gelip başıma koluma konuyor güvenini kaybetmek istemiyorum. korkar mı sizce kaybeder mi güvenini?

2. Mehmet Nuri Alkayış

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    ahşap tünekler kullanıyosan kendisi kısalır veya internette nasıl kesilecegine dair görsellerle anlatım var

3. Mert KOZALI

Mert KOZALI New Member

Beğenileri:
    0
    Tirnak keserken benim icim gidiyor cok kotu bagiriyorlar illa kesmek zorunda degilsin kuslar kendileri koparabiliyorlar ama kesicem dersen kusun tirnaklarini isiga tutarsan damarlarini gorursun damarlarini kesmemeye calis.

4. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Dikkatli kesilmesi gerekir. Bilen birinin kesmesi daha mantıklı. Güven meselesine gelince pek sorun olacagını sanmıyorum.

5. ceren ceylan

yanlışlkla tırnaktaki damarlardan birini kesebilirsin çok dikkatli ol eğer damarlarını kesersen sonu ölüm olabilir :(

6. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    Bilen birine kestirmen daha iyi olur.

7. Denizci

Denizci Guest

internette bayağı ayrıntılı anlatan bir yazı buldum bir de video izledim. kendim kesmeye karar verdim çünkü hayvan gerçekten çok rahatsız oluyor. hem hareketli hareket ettikçe ayağı takılıyor bir yere çekiyor sürekli ve normalin iki katı yoruluyor kafesten çıktığında. şimdi kuşçuya falan götürsem hem havalar serinlemeye başladı zaten dışkısı bir garip dışarı çıkarmak istemiyorum hem yabancı bir yerde yabancı birinin yapmasından benim yapmam daha iyidir, kestikten sonra bir kaç gün rahat bırakırım yaklaşmam kafesin yanına. umarım tamamen kaybedip güvenini düşman olarak görmez beni çok alıştı çünkü.

8. Sevtap DERİN

Denizci bey, yanlış anlamayın ama sanki çok üzerlerine titriyorsunuz. Hani derler ya sakınan göze çöp batar diye. Bende yaşadım o yüzden diyorum.Biraz kendi haline bırakın. Bence kendiniz kesmeyin sonuçta kötü sonuçlar doğurabiliyor.

9. Denizci

Denizci Guest

haklısınız galiba çok üstüne düşüyorum her gün salıyorum salıp uçuruyorum koluma kafama falan kendi gelip konuyor ama empati kurmak lazım biraz acaba hayvan uçmak istiyor mu ya da oynamak istiyor mu diye belki de dinlenmek istiyor. tırnaklarını kestim az önce. hiç kanama olmadı ya da bağırmadı elimle tutup keserken. ama koydum kafesine şimdi döndü arkasını bana hiç bakmıyor kabardı duruyor öyle. küstü sanırsam. onun iyiliği için yaptım ama. bir kaç gün rahat bırakacağım sadece yemini suyunu değiştiririm bakalım geçer kızgınlığı heralde.

Sayfayı Paylaş