tırnak sorunu..

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Denizci tarafından 3 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  arkadaşlar muhabbet kuşumun tırnakları çok uzun sürekli bir yerlere takılıyor kıyafetlerimize, koltuk örtüsüne, halıya falan. hayvanda rahatsız oluyor. kesmek istiyorum ya da kesmesi için bilen birine götürmek istiyorum ama tam da yeni yeni güvenini kazanmaya başladım gelip başıma koluma konuyor güvenini kaybetmek istemiyorum. korkar mı sizce kaybeder mi güvenini?
   
 2. Mehmet Nuri Alkayış
  Çevrimdışı

  Katılım:
  14 Temmuz 2013
  Mesajlar:
  1.142
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  adıyaman
  ahşap tünekler kullanıyosan kendisi kısalır veya internette nasıl kesilecegine dair görsellerle anlatım var
   
 3. Mert KOZALI
  Çevrimdışı

  Mert KOZALI Profesyonel

  Katılım:
  28 Şubat 2013
  Mesajlar:
  663
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Marmaris
  Tirnak keserken benim icim gidiyor cok kotu bagiriyorlar illa kesmek zorunda degilsin kuslar kendileri koparabiliyorlar ama kesicem dersen kusun tirnaklarini isiga tutarsan damarlarini gorursun damarlarini kesmemeye calis.
   
 4. Onur TOPAL
  Çevrimdışı

  Onur TOPAL Profesyonel

  Katılım:
  29 Haziran 2013
  Mesajlar:
  1.523
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Istanbul ~ Bursa
  Dikkatli kesilmesi gerekir. Bilen birinin kesmesi daha mantıklı. Güven meselesine gelince pek sorun olacagını sanmıyorum.
   
 5. ceren ceylan
  Çevrimdışı

  yanlışlkla tırnaktaki damarlardan birini kesebilirsin çok dikkatli ol eğer damarlarını kesersen sonu ölüm olabilir :(
   
 6. Cihat Türkmen
  Çevrimdışı

  Cihat Türkmen Profesyonel

  Katılım:
  3 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.851
  Beğenileri:
  65
  Yer:
  Bilen birine kestirmen daha iyi olur.
   
 7. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  internette bayağı ayrıntılı anlatan bir yazı buldum bir de video izledim. kendim kesmeye karar verdim çünkü hayvan gerçekten çok rahatsız oluyor. hem hareketli hareket ettikçe ayağı takılıyor bir yere çekiyor sürekli ve normalin iki katı yoruluyor kafesten çıktığında. şimdi kuşçuya falan götürsem hem havalar serinlemeye başladı zaten dışkısı bir garip dışarı çıkarmak istemiyorum hem yabancı bir yerde yabancı birinin yapmasından benim yapmam daha iyidir, kestikten sonra bir kaç gün rahat bırakırım yaklaşmam kafesin yanına. umarım tamamen kaybedip güvenini düşman olarak görmez beni çok alıştı çünkü.
   
 8. Sevtap DERİN
  Çevrimdışı

  Denizci bey, yanlış anlamayın ama sanki çok üzerlerine titriyorsunuz. Hani derler ya sakınan göze çöp batar diye. Bende yaşadım o yüzden diyorum.Biraz kendi haline bırakın. Bence kendiniz kesmeyin sonuçta kötü sonuçlar doğurabiliyor.
   
 9. Denizci
  Çevrimdışı

  Denizci Guest

  haklısınız galiba çok üstüne düşüyorum her gün salıyorum salıp uçuruyorum koluma kafama falan kendi gelip konuyor ama empati kurmak lazım biraz acaba hayvan uçmak istiyor mu ya da oynamak istiyor mu diye belki de dinlenmek istiyor. tırnaklarını kestim az önce. hiç kanama olmadı ya da bağırmadı elimle tutup keserken. ama koydum kafesine şimdi döndü arkasını bana hiç bakmıyor kabardı duruyor öyle. küstü sanırsam. onun iyiliği için yaptım ama. bir kaç gün rahat bırakacağım sadece yemini suyunu değiştiririm bakalım geçer kızgınlığı heralde.
   

Sayfayı Paylaş