Karadeniz Pet

Tırnaklarını keserken kanama oldu...

• Konbuyu başlatan Ali DENİZ
  • Başlangıç tarihi
A

Ali DENİZ

Guest
Arkadaşlar bu siteye yeni üye oldum.
Dün akşam büyük bir hata yaparak canı acıyordur diye tırnaklarını kesmek istedim. Ancak kanama başladı hatamı anladım. Çok ama çok üzgünüm. Kanama durmayınca acıl olarak bir pet shop buldum. Orada bir iğeyi kırıp beze döktüler ve kanama durdu dediler. Eve geldiğimde kanama durmamış bende bezle yaranın üstüne tutarak 20 dakika bekledim. Ve kanama durdu. Şu saate kadar bir problem yaşamadım durumu ise çok sessiz .. Vermem gereken bir ilaç yada vitamin varmı çünkü baya kan kaybetti... Bense dersimi aldım....

Hepinize hayırlı muhabbetler...

çok geçmiş olsun anlamadığım işe kalkışmam hiçbir zaman tırnak kesmek hayatta kesemem neden tırnaklarını kesme ihtiyacı duydunuz cok mu uzamıştı tahta tünek kullanmıyorsunuz anladığım kadarıyla

Son düzenleme:
bence bır sey vermene gerek yok arada kontrol et sadece tekrar kanama olmasın.tırnaklarını ısık altında kesersen ıcındekı damrları rahat gorurusun ve tunekler tahda degılse tahta dunekle degıştır (tırnak ıyılestıkden sonra tabii)

İlginize teşekkür ederim. Zaten dersimi aldım. Halen durumu iyi..Bendeki tünekler plastik. Kafese göre yani kafes ölçülerinde tahta tünek bulurum inşallah... Hemen alırım. Zaten şu kendime o kadar çok kızıyorum ki ona ne gerekli ise hepsini alacağım...

Siteyi dolaşırken bazı arkadaşlar kremlerden falan bahsetmişler aslında kanama durdu sadece mikrop kapmaması için bildiğiniz bir krem adı varmı...

Tekrar teşekkür ederim...

Gaga ve tırnak niye kesilir.anlamam Abi onunda canı var hatanızı anlamanıza sevindim kesmek yerine törpülü tünek kullanabilirsiniz

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

saçma sapan konusmayın yok neden kesilir neden yapılır yapılması lazı kesilmesi lazım hem kuş kendini kaşırken kendine zarar verebilir hemde ele aldığınızda tırnakları size batar gagalamaya çalısırsa canınızı acıtır.arkadasım internette tırnak kesme ile ilgili bi çok şey mevcut düzgün okursan birdahaki sefere duzgun yapabilirsin kuşta acı çekmez yapamıyorsan aldıgın yere götür yada herhangi pet'e o yapsın

Bundan sonra okuyarak yapın. Kesilmesi lazım. Benim kuşum hep kendini kaşırken kafası kan içinde kalıyordu ben de forumda konuyu okuyarak orantılı bir şekilde kestim.

ayhan bey lütfen yazdıklarınıza dikkat edin kınıyorum sizi kimsenin saçmaladığı yok yazılanları tekrar okuyun isterseniz

bende ole olmuştu . hıc bılmıodum muhabbet kuşlarının ayaklarında kan damarı olduqunu onun ıcın baya kanayıp lımonum hayata vefat ettı . aqlamaktan gozlerım cok fena sıstı ama artık aynı limonuma benzeyen bır kus aldım adı yıne lımon ve artık tırnaklarını keserken cok dıkkatlı oluyorum

Sizin adınıza üzüldüm..İnşallah benim çimende ölmez.

Beni hatam sonucu ona zarar gelmesini istemem....

Ancak bu arada yukardaki yazıları okuyunca halen tırnaklar kesilir mi kesilmez mi karıştırmamak elde değil...

Eğer doğru anladıysam ;

Bilmediğin işi yapmayacaksın deniyor,
Tırnaklar kesilir ancak bilen biri tarafından.

İnşallah doğru anlamışım....

saçma sapan konusmayın yok neden kesilir neden yapılır yapılması lazı kesilmesi lazım hem kuş kendini kaşırken kendine zarar verebilir hemde ele aldığınızda tırnakları size batar gagalamaya çalısırsa canınızı acıtır.arkadasım internette tırnak kesme ile ilgili bi çok şey mevcut düzgün okursan birdahaki sefere duzgun yapabilirsin kuşta acı çekmez yapamıyorsan aldıgın yere götür yada herhangi pet'e o yapsın

Yazdıklarınıza dikkat edin adamı sinir etmeyin! önce iyi okuyup idrak edin kesmenize gerek yok törpülü tünek kullanın dediğimi görürsünüz.

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tırnağın damarlı kısmı var, ışıkta bakınca belli olur zaten. Ordan sonrası ölü kısımdır, insan tırnağı gibi düşünün. Siz biraz derinden kesmişsiniz. Bir şey olmaz.

Herkes tırnak kesilirim kesilmezmi tartışmasına dalmış ama bence kesilir doğru ve bilen kişi tarafından kesildikten sonra asıl konu kuş çok kan kaybettiğinden vücut ısısı düşmüştür. Bu nedenle kalorifer yanında sıcak tutunuz mümkün olduğunca tüneği ve kafesi temiz tutunki enfeksiyon kapmasın birde vitamin takviyesi yapın...

dostlar tartışmayın ağaç tünek varken ben yıllardır hiç böyle bir ihtiyaç görmedim kuş kendi gereken bakımını zaten yapar

bende kuşlarımın tırnaklarını keserim. ama çok dikkatli bir şekilde kesmen gerekli hani ucundan bakınca farkedersin zaten. ayrıca tahta tünek kullanman faydalı olur. en azından kendi kendine törpü yapar. eğer tahta tünek bulamassan ağaç dalı kır kafese göre onu koy. aynı işi görür. :D geçmiş olsun..

Geri