Karadeniz Pet

Travma yaşayan muhabbet kuşunu ele alıştırma.

Ofcourse

Yeni Üye
Muhabbet kuşum zamanında çok ele alındı, veteriner, kuzenlerim, arkadaşlarım bir çok kez ele alındı ve elden çok korkuyor. ancak şuan onun güvenini kazandım, ben geldiğimde bana yaklaşıyor bazen öpücük veriyor ve bende her gün onu kafesinden çıkarıyorum benden kaçmıyor. Bazende elimden ballı kraker yediriyorum ama eğer elimi uzak tutarsam yoksa yemiyor.

Kısacası Sorum Şu: Kuşun güvenini kazandım, ama elden korkuyor. Nasıl ele alıştırabilirim?

Not: Bir keresinde ilk aldığımızda kaçıp kanadını incitti ve veterinere götürdüm ele alındı.

Aynı durum hakkında bende bir soru sorabilirimiyim? Aynı şekilde elden korktuğu için elimzden kaçıyo kafes içine elimi soktugumd
Ürker dememe kafes içinde coz bu sorunu
bende de aynı sorun mevcut fakat kafes içinde elimi sokunca gagasıyla saldırma hareketi yapıyo bende refleksen elimi çekiyorum hata yaptığımın farkındayım bu şekilde hiçbir zaman alıştıramayacağım sanırım elimden yemek yiyor fakat bikaç kere ürktüğü için dışarıdayken ne ele nede omuzuma gelmiyor tünekle almaya çalışıyorum kafesine uçuyor hemen. Bu konuda ne önerirsiniz?

Çekme elini tehdit olarak
Görmemesi lazım söyle yapabilirsin 1 haftalık deneme tünekleri çıkart yemliği çıkart 5-6 saat sonra eline yem koy kafese uzat elini yemi yesin tünek ve yemliği tak sabah birdaha aynı dene kafes tabanında ızgara yoksa tabanı temizle ( evde değilsen evde olduğun zaman yap bunu ) ben boyle yaprak disi kuşumu alıştırdım elimi sokar sokmaz direk gelir dışarda uçar omzuma gelir yemek yerim masaya gelir ilgi cok önemli kafes içinde hızlı hareket ettirme elini

Çekme elini tehdit olarak
Görmemesi lazım söyle yapabilirsin 1 haftalık deneme tünekleri çıkart yemliği çıkart 5-6 saat sonra eline yem koy kafese uzat elini yemi yesin tünek ve yemliği tak sabah birdaha aynı dene kafes tabanında ızgara yoksa tabanı temizle ( evde değilsen evde olduğun zaman yap bunu ) ben boyle yaprak disi kuşumu alıştırdım elimi sokar sokmaz direk gelir dışarda uçar omzuma gelir yemek yerim masaya gelir ilgi cok önemli kafes içinde hızlı hareket ettirme elini
teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. sadece haftasonları tümgün evdeyim diğer günler aksam 7de geliyorum sadece 2 gün yapsam yeterli olurmu? akşamları durgun ve uyku halinde oluyor genelde yemek yemez fazla

Geri