Karadeniz Pet

Tüy değişimi sorunu

Gizem TÜRKCAN

Paylaşımcı Üye
Kuşumun yetişkinlik tüyleri çıktı bir ay kadar sürdü. Ama 2 haftadır yine tüy döktü yine kafasında tüy kapsülleri var. Tam temizlendi pırıl pırıl oldu derken yine kapsüllendi yani. Nedeni ne olabilir? Yemden mi diye düşünmeye başladım.

Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

Yemi de bu şekilde :
Hızlı Resim yükle, internette paylaş | resim upload | bedava resim

yemle alakalı olduğunu sanmıyorum, hava değişimindende olmuş olabilir, vitamin ve mama takviyesini yapın, diğeri kadar uzun süreceğini sanmıyorum, durduğu yer sıcaksa banyo yaptıra bilirsiniz, bir tasa ılık su koyun o kendi yapar,

yemle alakalı olduğunu sanmıyorum, hava değişimindende olmuş olabilir, vitamin ve mama takviyesini yapın, diğeri kadar uzun süreceğini sanmıyorum, durduğu yer sıcaksa banyo yaptıra bilirsiniz, bir tasa ılık su koyun o kendi yapar,

Malum havalar soğudu ev kaloriferli. Salonda duruyor kuşum en sıcak yer orası. Ama banyo yaptırmaya korkuyorum hasta olur diye. Yemi karışık içinde yulaf var ondan olmaz herhalde di mi?

Bazı ustalar kuş tüydeyken mama vermeyin diyor?

Aynı durum bizde de var, kafada kapsüller çıktı tüy dökümü bittikten sonra ama cok çabuk atlattı bu seferkini bikac kapsül kaldı sadece.

Yanaklarındaki kapsüller tam geçmemişti ama çok belli olmuyor onlar kafası tertemiz olmuştu sonra bir hafta bile geçmeden küçük tüyleri dökülmeye başladı kafes hep tüy oldu şimdi yine kafası kapsül dolu. Bir temizlenmedi.

Stresli falan da değil kuşum maşallah iyi ama bu tüy sorunu bitmedi gitti.

Son düzenleme:
Geri