Karadeniz Pet

Tüy Dibindeki Kan

Resul OZYAMAN

Emektar Üye
Arkadaşlar bu gün fark ettim ki kuşun kanatlarındaki tüylerin dibinde kan var içinde başka kuşa baktım normal onun kan felan yak neden ?

Kuşunuzda bit olabilir..Kanat altlarını iyice inceleyin , var ise tedaviye başlamalısınız.

Akşam dokuz-on gibi ışığını kapatın. Kafes tabanına havlu kağıt koyun. Bitler gece aktiftir. Varsa kuş daha çok kaşınır düşecektir bitler. Kanayan yeri oksijenli su varsa baticonla temizleyin

Kardeşim kan tüyün içinde diş kanama yok yani foto da çektim fotolarda az kanama var tüyün içinde ama daha kanlı içinde kan var dışında değil ama bit olma şansı var erke kuşta kanatın diplerinde hiç kan yok.

3R63G9.jpg

R6r4zY.jpg

Kusun tam fotosunu koyarmisin bit deilse french monthdur fotoyu koyarsan belli olur

fotolar bu arada ayakları her yere çok takılıyor tırnaklarından değil kestim.kuyruk tüyleri çok katı bu arada.
02Ra9o.jpg

4Rj3XJ.jpg

JEZMmj.jpg

Odv5mP.jpg

G1mgaV.jpg

zEj199.jpg

Son düzenleme:
Kuşın tüyleri eksik. Ama french molt demek de direk münkün değil. Tüylerinde uyuz da olabilir. Megabakter gibi iç rahatsızlık da olabilir. Düzgün vi veteriner götürün kuşu. Mümkünse buraya İstanbul Veteriner Polikliniği

French molt yaşı ile diyemeyiz bu yaşa kadar kendini belli ederdi zaten french olsa. Parazit sonucu o tüylerini üfleyerek bakın.

kuşu ben yaklaşık 2 ay önce dışarıda buldum ve 2 aydır tüyleri aynı bu uzunluk da ve tüy dökmeye başladı. birde şu French molt nasıl bir hastalık internette fransız tüy haysatalığı felan diyor da tedavisi ve hastalığın belirtilerini söylerseniz sevinirim.

Son düzenleme:
Geri