petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüy Dibindeki Kan

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Resul OZYAMAN tarafından 13 Ekim 2014 başlatılmıştır.

1. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Arkadaşlar bu gün fark ettim ki kuşun kanatlarındaki tüylerin dibinde kan var içinde başka kuşa baktım normal onun kan felan yak neden ?

2. Serkan ERKAN

Serkan ERKAN Active Member

Beğenileri:
    1
    Kuşunuzda bit olabilir..Kanat altlarını iyice inceleyin , var ise tedaviye başlamalısınız.

3. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Akşam dokuz-on gibi ışığını kapatın. Kafes tabanına havlu kağıt koyun. Bitler gece aktiftir. Varsa kuş daha çok kaşınır düşecektir bitler. Kanayan yeri oksijenli su varsa baticonla temizleyin

4. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    Kardeşim kan tüyün içinde diş kanama yok yani foto da çektim fotolarda az kanama var tüyün içinde ama daha kanlı içinde kan var dışında değil ama bit olma şansı var erke kuşta kanatın diplerinde hiç kan yok.

5. Emre TAVLAN

Emre TAVLAN Active Member

Beğenileri:
    9
    Kusun tam fotosunu koyarmisin bit deilse french monthdur fotoyu koyarsan belli olur

6. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    fotolar bu arada ayakları her yere çok takılıyor tırnaklarından değil kestim.kuyruk tüyleri çok katı bu arada.

#6 Resul OZYAMAN, 14 Ekim 2014
    Son düzenleme: 14 Ekim 2014
  7. iss

iss Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuşın tüyleri eksik. Ama french molt demek de direk münkün değil. Tüylerinde uyuz da olabilir. Megabakter gibi iç rahatsızlık da olabilir. Düzgün vi veteriner götürün kuşu. Mümkünse buraya İstanbul Veteriner Polikliniği

8. Tunç ÇAĞATAY

French molt yaşı ile diyemeyiz bu yaşa kadar kendini belli ederdi zaten french olsa. Parazit sonucu o tüylerini üfleyerek bakın.

9. Resul OZYAMAN

Altın Üye

Beğenileri:
    9
    kuşu ben yaklaşık 2 ay önce dışarıda buldum ve 2 aydır tüyleri aynı bu uzunluk da ve tüy dökmeye başladı. birde şu French molt nasıl bir hastalık internette fransız tüy haysatalığı felan diyor da tedavisi ve hastalığın belirtilerini söylerseniz sevinirim.

#9 Resul OZYAMAN, 14 Ekim 2014
    Son düzenleme: 14 Ekim 2014

Sayfayı Paylaş