Karadeniz Pet

Tüy dibindeki kararma

hatice1

Paylaşımcı Üye
1518205780950-2145682188.jpg
kuyruk tuyleri bu sekilde dokuluyor tekrar cikiyor sonra yine boyle. Bu neden olur acaba vitamin eksikliğimi ? Sirkeli suyla banyo yapiyolar haftada bi kac kere yani bit olma ihtimali yok.

Ense derisine vilmectin adlı ilaçtan damlatın 7 gün aralarla 3 seans

Bi kac tane ilac onerseniz bu konuda. Hangisini bulabilirsem artik

Mutlaka veteriner vardır. Sorun, eğer vilmectin yoksa ivermectin etken maddeli ilaç istersiniz

Burda kus turune bakacak veteriner bulmak baya zor. Buyukbas hayvanlara bakiyorlar genelde ve kuslardan anlamiyorlar.

Duz mantiginiza hayran kaldim ama niye anlamamak icin israr ediyosunuz. Burda veteriner bile bulmak zor. Olurda elinde bu ilac yoksa baska bi secenek daha soyleyeceksiniz alti ustu. Bi kac tane ilac onerin diyede size dememistim gerci ?

Duz mantiginiza hayran kaldim ama niye anlamamak icin israr ediyosunuz. Burda veteriner bile bulmak zor. Olurda elinde bu ilac yoksa baska bi secenek daha soyleyeceksiniz alti ustu. Bi kac tane ilac onerin diyede size dememistim gerci ?
Öncelikle çok kibarsınız, ayrıca bir ilçede, etrafında hayvancılığın olduğu düşünülürse bir veteriner bulunma olasılığı çok yüksek. Ivermectin etken maddeli ilaçlar, büyükbaş hayvanlarda da kullanılan ilaçlardır. Yardim isteğinize cevap verdiğim için pişman oldum. Teşekkür ederim.

Bir daha yardim isteyenlere cevap verirken mesaj yazma tarziniza dikkat ederseniz pisman olmazsiniz. Ben tesekkur ederim.

İvermectin etken maddeli ilaçlar zaten büyükbaş hayvan ilacıdır. Kuşlar için üretilmiş ilaç değil. Dolayısıyla yüksek ihtimalle bulunur her veterinerde. En kötü ihtimalle bulamazsanız eczaneden straks alın ve suyuna çeyrek suluğa 5 damla şeklinde katın 2 gün. İlk vereceğiniz gün akşamdan suluğu alın önünden susasın.

Karsinizdaki insanin bu isi hobi olarak yaptigini dolayisiyla ilaclara sizin gibi hakim olmadigini ve bu ilacinda kuslar icin degilde buyukbas hayvanlar icin uretildigini bilmeyen biri oldugumu goz onunde bulundurup boyle aciklayici mesaj yazdiginiz icin tesekkur ederim :) bulamazsam eczaneden deginz ilaci alirim dediginiz sekilde uygularim.

Kızmaya gönül kırmaya gerek yok. Hepimizin ortak amacı yavrucakların sağlıkla yaşamaları. Ayrıca rica ederim. Sağlıkla beslemeniz dileğiyle..

İvermectin etken maddeli ilaçlar zaten büyükbaş hayvan ilacıdır. Kuşlar için üretilmiş ilaç değil. Dolayısıyla yüksek ihtimalle bulunur her veterinerde. En kötü ihtimalle bulamazsanız eczaneden straks alın ve suyuna çeyrek suluğa 5 damla şeklinde katın 2 gün. İlk vereceğiniz gün akşamdan suluğu alın önünden susasın.
Eczanede gittim sitaksin üretimi uzun zamandır yok dedi yerine kontil verdi buda olur diye çünkü kontil çocuklarda kullanılıyormuş. Selçuk bey bunu kullanabilir miyim ?

yardım başlıgınıza gelip fikirlerini gayet güzel paylaşan insanlardan daha fazla sağduyu beklerken kendiniz neden aynı duyarlılıkta olmazsınız anlamam. Veterinerin kuştan anlamaması ve forumda kuşunuza ilaç aramanız da güzelmiş. Biliyor musunuz buradaki insanların size yardımcı olmasını acaba hakediyor musunuz çok merak ediyorum. Neyse ki elinizdeki yavrucugu düşünüp bunu görmezden gelip yine de olumlu yorumlar yapmış arkadaşlar.
Eğer veterinere gidecekseniz elbette elindeki ilaçların ne işe yaradıgını bilecek kadar hekimlik bilgisine sahiptir, tüy paraziti derseniz zaten bir ilaç çıkarıp verir. Yoksa da öneride bulunur. Şöyle güzel bir sitede gerilmeyi nasıl başarıyorsunuz cidden merak ediyorum. Yavrunuza saglık sihhatli günler...

Geri