Karadeniz Pet

Tüy dökümü ve bakımı

Ethemkvnc

Yeni Üye
Herkese iyi forumlar
Kuşun tüy dökümü ne kadar bir süre de gerçekleşir?
Ve tüylerinin paylak ve kaliteli olması için ne yapmalıyım?
Tüyleri ilk gününden beri mat ve hep bozuk. Yani bir jilet gibi değil. Aile evimde de var onun mesela çok güzel tüyleri var tabi ki kuştan kısa değişir. Ama mesela kuyruk tüyü hep düzgün değil bir tarafı hep bozuk ölmüş gibi.
Muhabbet kuşum ne kadar salatalık marul havuç vs versem de yemiyor. Hep yalıyor sanki ısıramıyor gibi. Sadece maydanoz yiyor oda kolay kopuyor diye galiba onu vermiyorum çünkü sağlıkli değil diye okumuştum.
Hafta da 2 defa deep güç markasının Multi mıx vitamini veriyorum.
Erkek kuş yaklaşık 6 aylık.
Bu arada elimde böyle bir sprey var bunu kullanmalıyım? ( Deep fix-Bio nature Şpray cilt ve tüy bakım ürünü

Meyve sebze yemese de olur , ama suyuna haftada 1 veya 2 defa vitamin mutlaka kat.

Gece suluğu çıkart , sabah vitaminli taze su bir damla vitamin öğlen geri çıkart suyu. Temiz su koy. Haftada iki kez yapsan yeterli

Benim ilk kuşum da öyle idi , sonradan tüyleri inanılmaz parlak ve güzel oldu. Kuyruk tüyleri değişti uzadı . Vitamin gerçekten fark ettiriyor . Meyve sebze hikaye ve kursak mantarının en birinci sebebi. Karışık tohum en iyi yem . Üreticilerin mama basması sadece daha fazla yumurta yavru alabilmek için . Kus sana alıştıkça senin yediklerinden kendisi de ister yer zaten . O zaman çok az , azar azar verirsin.

Tüy bakım spreyini de kullanmayın, kuş kendi bakımını kendi yapar

Geri