Karadeniz Pet

Tüy dökümü ve uçamama

• Konbuyu başlatan rst
  • Başlangıç tarihi
R

rst

Guest
Arkadaşlar benim 2 yaşında jumbo erkek kuşum var tüy dokumunde kanat tüylerinde döküyor yavaş yavaş kanat türlerine çıkıyo ama fakat fazla uçamiyor hatta hiç uçamiyor gibi nezamana kadar tüyleri çıkar ucabilirmi acaba

benimkide döküyoda uçuyor ama kanatını dökmüyo kafa tüylerini döküyo

Benimki bütün hepsini döküyor kafa göğsünde yeni tüyler çıkıyo ama kanat tüylerinide dökmüş benm endişem tekrar çıkarmı kanatlarındaki tüyler tekrar ucabilirmi

Moderatör tarafında düzenlendi:
1 - 1.5 ay sürer kanat tüylerinin tamamlanması.
Tam olarak 2 aydan fazla sürede kanat tüyleri ve kuyruğu olgunlaşır.

Son düzenleme:
Uçabilir tekrar dimi tam tüylerinide duzmesi nekdr zamn alir

1 1.5 ayay ucar normal birşey nu zmana ben hep elel alıştıyorum ucamadından hemen alışıyor :)

Benim yavru vardı jumbo yemi eşeliyodu yetiştikn erkekle değiştirdm oda maşallahı var ele alışkınmış direk omzumda durmak istiyo benm bi yana işime yaradı ama uçsa iyi olurdu

ucar viramin ver haftada 2 kere 1-1.5 aya ucar en fazla 1.5 ay tutar ucması

resminide atıyorum çapkının

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:28 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

tüy döneminde olduğu için yeni tüyler çıkarıyo bi düzsün tüylerini maşşalh kendine gelcek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:19 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

Arkadaşlar kuşum tüy dökümünde vitamin almak istiyorum çabuk tüy değişimi yapsın diye hangi vitaminden almalıyım fikirlerinizi yazarmısınız lütfen uçamıyo tüy dökümünden dolayı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:30 -->-> Daha önceki mesaj 15:19 --

kanatlarının biri yukarda biri aşağıda duruyor neden böyle napmam gerekiyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> Daha önceki mesaj 15:30 --

neden kimse cevap vermiyo ya :S herkeze cevap yazılıyo ihtiyacımız olduğu zaman yazılımıyor

Arkadaşlar benim 2 yaşında jumbo erkek kuşum var tüy dokumunde kanat tüylerinde döküyor yavaş yavaş kanat türlerine çıkıyo ama fakat fazla uçamiyor hatta hiç uçamiyor gibi nezamana kadar tüyleri çıkar ucabilirmi acaba

benimkide döküyoda uçuyor ama kanatını dökmüyo kafa tüylerini döküyo

resminide atıyorum çapkının

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:28 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

tüy döneminde olduğu için yeni tüyler çıkarıyo bi düzsün tüylerini maşşalh kendine gelcek

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:19 -->-> Daha önceki mesaj 14:28 --

Arkadaşlar kuşum tüy dökümünde vitamin almak istiyorum çabuk tüy değişimi yapsın diye hangi vitaminden almalıyım fikirlerinizi yazarmısınız lütfen uçamıyo tüy dökümünden dolayı

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:30 -->-> Daha önceki mesaj 15:19 --

kanatlarının biri yukarda biri aşağıda duruyor neden böyle napmam gerekiyo

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:37 -->-> Daha önceki mesaj 15:30 --

neden kimse cevap vermiyo ya :S herkeze cevap yazılıyo ihtiyacımız olduğu zaman yazılımıyor

Kuşta sorun gorunmuyor tüy dokuyorsa vitamin kullanın panik olmaya gerek yok. Eger kanamalı sekılde uzun kanat ve kuyrukları sürekli dokuluyorsa fransız tüy dokumu olabilir. onuda benım konuma bakarak tedavi edebilirsiniz

kanama filan yok nasıl vitamin almam lazım en iyi vitamin hangisi

kafesin altında beyaz tüyleri dökülüyo ama neşesi filan iyi yem yemesinde sorun yok sürekli tüyleryle uğraşıyor

Vitamin verince zaten yeni tüyler eskisinden daha gür ve renkli oluyor. Kuşum her zaman kapısı açık olur kışın bırakıyorum kuşu istediği yere uçuyor. Eskiden böyle uçmazdi kanat çırpmasına rağmen. Bu arada meyve sebze vs vermeyi unutmayın onlar doğal vitamindir ;) :)

- Çağrı Gökçek -

Son düzenleme:
Inşallah bakalım dediginiz vitamini alcam nasıl kullanıyorsunuz vitamini kendine gelsin kuşcağız

Suluğa 15 damla damlatıyorum ben fazlası zarar kullanma talimatı yazar zaten

- Çağrı Gökçek -

Bazı kuşlar sıkıntı ve sitresten tüylerini yolar bir gözlemle bakıyım :)

Geri