Karadeniz Pet

Tüy kalitesi için önerileriniz lütfen

Emre Çılgın

Yeni Üye
Herkese iyi akşamlar. Sizden bir öneride bulunmanızı rica ediyorum. Benim 5-6 aylık erkek bir muhabbet kuşum var. Banyo yapmayı hiç sevmiyor, üstüne sıcak havalarda su sıkıyorum sadece ve öyle temizleniyor. Çok fazla kepek yani beyaz şeyler döküyor ama kesinlikle bit değil baya gözlem yaptım çünkü, tüy değiştirme zamanlarında oluyormuş bu olay ve banyo lazımmış bu yüzden banyo yaptıramadığımdan su püskürtüyorum ama asıl olaya gelirsek kuşun tüyleri çok sağlıksız, 5 ayda 2 defa kanat tüylerinden birkaçını döktü ve şu son 1-2 aydır hiç kanat tüylerini bir daha dökmedi. Ama tüyleri diğer kuşlarınki gibi sağlıklı değil, böyle jilet gibi durmuyor. 2 defa veterinere götürdüm ama french molt da demediler, tüyleri hakkındaki sorunu da bilemediler. Bana tüy için güzel bir vitamin veya bir tedavi önerebilir misiniz? Hobipet veya mybestten baktım ama kimseye sormadan almak istemiyorum.
414f8f90e2fae051d4cf98ece305f013.jpg
18b5be027bd847d57589db0260bd20a1.jpg

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nekton bionun hasarlı tüylerin onarımı için bir vitamini var, hiç kullanmadım ama hakkında kötü yorum da duymadım

Geri