petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Tüy kalitesi için önerileriniz lütfen

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emre Çılgın tarafından 17 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

1. Emre Çılgın

Emre Çılgın New Member

Beğenileri:
    0
    Herkese iyi akşamlar. Sizden bir öneride bulunmanızı rica ediyorum. Benim 5-6 aylık erkek bir muhabbet kuşum var. Banyo yapmayı hiç sevmiyor, üstüne sıcak havalarda su sıkıyorum sadece ve öyle temizleniyor. Çok fazla kepek yani beyaz şeyler döküyor ama kesinlikle bit değil baya gözlem yaptım çünkü, tüy değiştirme zamanlarında oluyormuş bu olay ve banyo lazımmış bu yüzden banyo yaptıramadığımdan su püskürtüyorum ama asıl olaya gelirsek kuşun tüyleri çok sağlıksız, 5 ayda 2 defa kanat tüylerinden birkaçını döktü ve şu son 1-2 aydır hiç kanat tüylerini bir daha dökmedi. Ama tüyleri diğer kuşlarınki gibi sağlıklı değil, böyle jilet gibi durmuyor. 2 defa veterinere götürdüm ama french molt da demediler, tüyleri hakkındaki sorunu da bilemediler. Bana tüy için güzel bir vitamin veya bir tedavi önerebilir misiniz? Hobipet veya mybestten baktım ama kimseye sormadan almak istemiyorum.
    [​IMG][​IMG]

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
  3. canan723

canan723 Member

Beğenileri:
    8
    Nekton bionun hasarlı tüylerin onarımı için bir vitamini var, hiç kullanmadım ama hakkında kötü yorum da duymadım

4. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
  5. canan723

canan723 Member

Beğenileri:
    8

Sayfayı Paylaş