Karadeniz Pet

Tüyde olan oğlum

Çaylakcık

Yeni Üye
Oğluşum şuan tüyde ve halsizleştiğini farkettim. Daha sakin duruyor. Bu donemin iyi geçmesi icin ne yapabilirim vitaminlerini veriyorum bir iki gune yumurta veriyorum sarısını yemiyor beyazını yiyor. Başka ne gibi besinler verebilirim

Ekli dosyalar

• DSC_0183.JPG
    3.7 MB · Görüntüleme: 18
Haftada 2 defa B vitamin kompleksi verin, yumurta vermeye devam edin çünkü protein ihtiyacı olacak. Genellikle bu dönemde fazla rahatsız edilmek istemezler, bir süre kendi haline bırakmanızda yarar var

Haftada 2 defa B vitamin kompleksi verin, yumurta vermeye devam edin çünkü protein ihtiyacı olacak. Genellikle bu dönemde fazla rahatsız edilmek istemezler, bir süre kendi haline bırakmanızda yarar var
Tamamdır. Ya rahatszı etmek değilde zaten sürekli kafesi acik duruyor kendi girip yiyor yani hep bizimle bu iki gundur biraz ilgisiz yani elimi kafesin neresine getirsem oynamak icin gelirdi iki gundur biraz daha sakin. Zaten bu iki gun icinde baya tüye girdi.

Peki ne kadar sürer bu yani renginin daha canlı olması icin artı birşy yapmalımıyım

Vitamin haricinde fazladan bir kimyasal kullanmayın. Mevsim sebze ve meyvelerinden verebilirsiniz. Normal şartlarda iki hafta içinde bu dönem sona erer ancak kuşun beslenme şartları, bulunduğu ortam ve stres durumuna göre ve yaşı ilerlemişse daha uzun surebilir

Vitamin haricinde fazladan bir kimyasal kullanmayın. Mevsim sebze ve meyvelerinden verebilirsiniz. Normal şartlarda iki hafta içinde bu dönem sona erer ancak kuşun beslenme şartları, bulunduğu ortam ve stres durumuna göre ve yaşı ilerlemişse daha uzun surebilir
Surekli suyunda bir ikiidamla elma sirkesi bulundursam sorun olur mu? Hani herhangi bir hastalik durumuna karşı hep suyunda olsa?

Sürekli vermenize gerek yok, çünkü haftada iki defa B vitamini, bir defa da multivitamin vereceğinizi düşünürsek zaten her zaman verme şansınız olmaz. Ayrıca probiyotik takviyesi de yapmanızı öneririm

Kusura bakmayın baya sorguya tuttum ama sorun çıksın asla istemiyorum

Sürekli vermenize gerek yok, çünkü haftada iki defa B vitamini, bir defa da multivitamin vereceğinizi düşünürsek zaten her zaman verme şansınız olmaz. Ayrıca probiyotik takviyesi de yapmanızı öneririm

Veterinerden, petshoptan veya netten, suda çözünen bir ürün isteyip suluğuna katarak kullanabilirsiniz. Diazyme 256 veya başka bir ürün kullanilabilir

Geri