Karadeniz Pet

tüye giren kuş hakkında [resimli]

Erti

Meraklı Üye
öncelikle iyi forumlar arkadaşlar.
show jumbo aldım 3-4 gün önce fakat aldığımda tüydeydi ( sanırım birazda kuşa bakılmamış) ancak bana biraz ufak geldi kuş. kafesin altında sürekli biriken tüyleri vardı ve bir tane kuyruk bir tane kanat tüyü kırılmıştı , onlarıda ben çektim. yulaf ve vitamin desteği veriyorum sürekli. tüyden sonra orjinal show jumbo boyutlarına geri döner mi ? yardımcı olursanız sevinirim

B4395A3B 6E47 4701 Aa8C 3653684Ee420 - Hızlı Resim

F9125B4C 7F82 4Cfb Ac69 Abd497Eb9Cfb - Hızlı Resim

Cevap: tüye giren kuş hakkında [resimli]

Vitamin desteğiyle tüyden çıktığında kendini toplayacaktır. Boyut olarak değişiklik olmaz ama tüy parlaklığı vs. güzelleşecektir.

Kuş güzel mama takviyesi de yapın toparlar

Maşallah kuş gayet güzel özellikle B vitamini takviyesine özen gösterin ve elma sirkeli - gazı kaçmış soda yı banyo suyuna karıştırarak banyo imkanı sunun tüy yapısında ve parlaklığında bağriz değişim gözünüze çarpacaktır tüyden çıktığında

bende gazı kaçmış soda ve az biraz elma sirkesi olan su ile boş temiz camsil şişesine koyup fıslatsam olur mu?

bende gazı kaçmış soda ve az biraz elma sirkesi olan su ile boş temiz camsil şişesine koyup fıslatsam olur mu?

banyo yaparlarsa daha iyi olur ama eyer yapmıyorlar sa fıs fıs sırasında dikkat etmeniz gerek gözlerine gelebilir o yüzden kuşları elinize alıp gögüs kısmı ve kanat alt üst kısımlarına hafif ten sıkabilirsiniz kuşlarınız hem tüy döneminde rahatlar hemde parazit, bit vs... gibi sorunlarada büyük anlamda tedbir almış olursunuz

Son düzenleme:

banyo yaparlarsa daha iyi olur ama eyer yapmıyorlar sa fıs fıs sırasında dikkat etmeniz gerek gözlerine gelebilir o yüzden kuşları elinize alıp gögüs kısmı ve kanat alt üst kısımlarına hafif ten sıkabilirsiniz kuşlarınız hem tüy döneminde rahatlar hemde parazit, bit vs... gibi sorunlarada büyük anlamda tedbir almış olursunuz

Kuş ele alınıp banyo yaptırılmaz . Banyo yapmayan kuşlara fısfısla kafes içinde veyahut dışında elma sirkeli su sıkılır gözüne gelmesinde bi sakınca yoktur zaten kolay kolay gelmez .

Kuş ele alınıp banyo yaptırılmaz . Banyo yapmayan kuşlara fısfısla kafes içinde veyahut dışında elma sirkeli su sıkılır gözüne gelmesinde bi sakınca yoktur zaten kolay kolay gelmez .

tabikide avuçlanıp yaptırılmaz ele alışık ise parmağımızdaken vs... uzak mesafeden hafif hafif sıkarak kullanmaktan bahsettim yanlış anlama olmuş sanırım

Son düzenleme:
Geri