Karadeniz Pet

Tuye mi girdi?

Foxin

Yeni Üye
Arkadaşlar geçen yumurta maması yapmıştım iki gün üst üste sevdikleri için ilk defa yaptım. Hemde öğrenmiş olayım diye ileride yumurta yaparsa diye. Ve kalamar kemiğini de yemiyordu herhangi bir eksiklik hissetsin istemedim. Herneyse onunla alakası varmı bilmiyorum ama dişimin kafasında ki tüyler dökülmüş cere üstünde ki, göz çevresi ve çok az da olsa kalın beyaz şeyler çıkmış onların patlaması gerekiyor biliyorum fakat şu sıralar baya yorgun gibi. Bit falan da olmadığına eminim. Aşırı tüy yenileme yok ama yinede bu halsizligi normal mi?

Tüy dönemlerinde halsiz olmaları normaldir. Banyo verip b vitamin takviyesi ile kısa zamanda tüyden çıkacaktır.

Tüy dönemlerinde halsiz olmaları normaldir. Banyo verip b vitamin takviyesi ile kısa zamanda tüyden çıkacaktır.

Hocam vitamin katıyorum suyuna. Ek olarak burunda akıntı var ve hapşırma :/ acaba bu tüy yenileme sırasında halsiz düştüğü için mi? Yani etki olarak rotayı çıktı. Yoksa nezle mi oldu. Cereyan da da bırakmadım ki hayvanı nasıl nezle olabilir.

@Foxin hocam nezle insanlarda olduğu gibi kuşlarda da bulaşıcıdır. diğer kuşlarınıza bulaşmasını engellemek için başka kafese alın ve nezlesi geçinceye kadar her gün suyuna 1 damla teramcine katın ve gagasına ve burun deliklerini kapatmayacak şekilde vicks sürün 3 gün boyunca nefes alması ve burun akıntısı normale dönecektir. Gözlerde çapaklanma varsa (borikasit) antiseptik suyla silebilirsiniz. hasta kuşunuz iyileştikten sonra bulunduğu kafesi ise sodalı sıcak su ile yıkayıp güneşte kurutun. vitamin ve probiyotik takviyesi yapın kuşunuz iyileşecektir.

Geçmiş olsun.

@Foxin hocam nezle insanlarda olduğu gibi kuşlarda da bulaşıcıdır. diğer kuşlarınıza bulaşmasını engellemek için başka kafese alın ve nezlesi geçinceye kadar her gün suyuna 1 damla teramcine katın ve gagasına ve burun deliklerini kapatmayacak şekilde vicks sürün 3 gün boyunca nefes alması ve burun akıntısı normale dönecektir. Gözlerde çapaklanma varsa (borikasit) antiseptik suyla silebilirsiniz. hasta kuşunuz iyileştikten sonra bulunduğu kafesi ise sodalı sıcak su ile yıkayıp güneşte kurutun. vitamin ve probiyotik takviyesi yapın kuşunuz iyileşecektir.

Geçmiş olsun.

Hocam şuan elimde tek kafes var. Diğer kuşa umarım bulaşmaz. Önerileriniz için teşekkürler en kısa zamanda tedaviye başlayacagim

@Foxin Rica ederim. kafes bulamazsanız bile genişce bir kartondan geçici bir kafes oluşturabilirsiniz.